Je přijatelné, když lidé na náměstích řvou, že Babiš je lhář, podvodník a zloděj
Politici (a ministři a předsedové vládních stran především) jsou často podezíráni z rozhodnutí, která nebyla v zájmu státu. Miroslav Kalousek byl nejednou z něčeho podezírán novináři, občany i opozicí. Nebyl ovšem nikdy trestně stíhán nebo dokonce obžalován. Přesto nemá Babiš žádný problém jej nazývat zlodějem. Proč mu potom tolik vadí, když je sám takto nazýván, nechutná mu jeho vlastní medicína?
Babiš: Je nepřijatelné, když lidé na náměstích řvou, že jsem lhář, podvodník a zloděj
Babiš se v článku také kasá, že vybudoval firmu, která zaměstnává 35 tisíc lidí a platí daně. Nechme stranou otázku, jak k takovému holdingu přišel. Nechť sám řekne, kolik Agrofert odvádí na daních. Blíží se to aspoň řádově částkám, které pobírá na dotacích?
Považujete za nepřijatelné, aby na Babiše dav řval nadávky? Já ne. Nejsem fanda davového chování, ale jak se říká, na hrubý pytel, hrubá záplata. Při lži jsme Babiše už párkrát přistihnout mohli. Že čerpal dotace míněné pro menší podniky nikdo nepopírá. Je to nemorální a dá se to přeneseně nazývat zlodějinou. Zda se tím ale dopustil skutkové podstaty dotačního podvodu, má rozhodnout soud.
A teď co naopak za nepřijatelné považuji: Že je šéfem exekutivy člověk, který je sám trestně stíhaný. Jmenuje ministry a ti zase dělají personální změny v nižších patrech. Aniž by musel ovlivnit nezávislost soudů, může kauzu Čapí hnízdo vykostit dřív, než k soudu přijde. Kde není žalobce, tam toho soudce moc nenadělá.
A nepřijatelné také je, že Agrofert nadále pobírá dotace od České republiky, když dotační program EU kvůli vyšetřování střetu zájmů dotace pozastavil. Toto stojí peníze občany ČR, Babiš už není nějaký Robin Hood, který okrádá (pardon, čerpá) bohatší státy, abychom se měli lépe. Uvědomí si to i voliči ANO 2011?
Vlastimil Fürst
Babiš mocný či nemocný?
Před řadou let promluvil Mirek Topolánek o bezmoci mocných. Mám dojem, že podobnou bezmoc teď prožívá Andrej Babiš.
Vlastimil Fürst
Gratuluji pirátským poslankyním
A mé gratulace si zaslouží i Samuel Volpe coby jediný pirátský poslanec mužského pohlaví, který není ani nebyl předsedou strany.
Vlastimil Fürst
Nestačilo!
Na volebním mítinku Spolu jsem okřikl hlučné marxistické demonstranty, že komunistů (už) stačilo. Výsledek 4,3 % mi dává za pravdu.
Vlastimil Fürst
Protikorupční populismus
Blíží se volby a politici se budou kasat, kdo je více proti korupci. Někteří si z toho možná udělají celý program. O čem to ale vypovídá?
Vlastimil Fürst
Je Antifa teroristická organizace?
Zakázal „fašista Trump“ opozici proti fašismu? Nebo naopak udělal to, co už měli jiní udělat dávno?
| Další články autora |
Snowboarding na ZOH 2026: české medaile a výsledky
To je jízda! Závody ve snowboardingu na ZOH 2026 přinesly českým fanouškům dvojnásobnou radost. V...
Program ZOH 2026: Kdy fandit Čechům na olympiádě
Zimní olympijské hry 2026 jsou v plném proudu. Největší sportovní svátek roku potrvá až do 22....
Češi na ZOH 2026: Máme přehledný harmonogram Her v Miláně a Cortině
Největší sportovní svátek roku je v plném proudu. Olympijské hry v Miláně a Cortině přináší desítky...
Král chlebíčků z Příkopů. Před 165 lety se narodil Josef Lippert. Kam do lahůdek vyrazit dnes?
Nejen Praha si dnes připomíná výročí narození muže, který změnil způsob, jakým se ve městě jedlo...
Sáblíková se vrátila na svou královskou trať. I přes virózu zajela 5000 metrů slušně
Martina Sáblíková dnes na olympiádě v Miláně nastoupila naposledy k závodu na 5000 metrů. Po nemoci...
D11 na 79. km uzavřela na tři hodiny ve směru na H. Králové nehoda kamionu
Dálnice D11 byla dnes večer ve směru na Hradec Králové na 79. kilometru asi tři hodiny uzavřená....
10 věcí, které musíte vyzkoušet na Olympijském festivalu v Budějovicích
Advertorial Tisíce návštěvníků. Malí i velcí fanoušci. Kluci i holky. Olympijský festival při zimních hrách v...
Jan Vodička: Je krásné být u vzniku života
Komerční sdělení Statistiky hovoří neúprosně - porodnost v České republice rok od roku klesá a na svět u nás...
D11 je na 79. km ve směru na H. Králové kvůli vyprošťování kamionu zavřená
Dálnice D11 je ve směru na Hradec Králové na 79. kilometru uzavřená, důvodem je vyprošťování...
- Počet článků 141
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1559x
Píšu i o tématech, ve kterých postrádám formální vzdělání, ale dění ve společnosti mě nutí udělat si na ně názor.
Závěrem, mého tátu asi znáte lépe, než mně.



















