Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Trest pro Slavii, nebo pro fotbal?

Řádění provokatérů (to nejsou fanoušci) v ligovém utkání s Olomoucí. Házení světlic a zapalování pyrotechniky. Stadion zahalený kouřem, ve kterém se nedá dýchat. Ani hráčům, ani divákům.

A zasloužený trest. Příští zápas s Libercem bez diváků, pokuta klubu. Hotovo? Dál se nic dít nebude? Ty aktéry nelze rozeznat, těsně před tím svým extempore si nasadily masky. Takže není ani koho pronásledovat. Ještě, že nedošlo k žádnému zranění. Kdo by pak byl zodpovědný? Taky to by zvládlo zavření stadiónu na jeden zápas?

A přitom to je tak jednoduchý. Zákaz, prostě striktní zákaz používat jakoukoliv pyrotechniku při fotbalovém zápasu a zákaz zahalování obličeje.  A zajištění toho, kdo přes zákaz něco takového začne? Dnes jsou přece k dispozici takové kamery, snímače, že rozeznat tváře jednotlivců není žádný problém. Takže jenom takové zařízení pořídit a pak mít samozřejmě oporu v zákoně. A v tom je zřejmě problém. Je možné pořizovat detailní záběry tváří lidí, není to zneužitelné k jiným kriminálním činům? Jinde se to přece děje. Zločinci se odhalují pomocí nastražených kamer v prodejnách, ulice ve městech se hlídají pomocí kamer, policie díky velmi kvalitním záběrům, pronásledují řidiče, kteří při jízdě telefonují, překračují povolené rychlosti. Na těchto záběrech jsou detailní záběry obličeje.

Takže, když se vrátím k fotbalu. Vstupní prostory vybavit turnikety, které spolu s ostrahou všechno odhalí. Když je možné odhalit zbraně, pistole, nebo i nože, musí být možné odhalit i pyrotechniku. Kdo sebou táhne na fotbal kufr, nebo velkou tašku, musí být veden stranou a tam vše ukázat. Na fotbal sebou nic nepotřebujete, jen peníze na párek, pivo a doklad totožnosti, takže to by nemělo vést k žádnému zdržení. Odhalení pyrotechniky pak musí vést k přísným osobním trestům. Prostě prostředí na fotbale, ale i hokeji a všech sálových sportech chránit zákonem.

Stát musí zajistit ochranu svých občanů za všech okolností. Zavedla se sedadla na sezení proto, aby se tribuny nemohly přeplnit a nedocházelo k umačkání, nelze ani po stadiónu cestovat, koupil jsem si lístek na určité sedadlo, to je moje, jako v divadle.

U nás se pořád bojíme, aby nějaký "bruselský vzdělanec" neobvinil ČR z policejního státu. Zákazů, příkazů, pronásledování, jsme si užili dost za totáče. Ale dnes? Řádění všech možných živlů, překračuje všechny meze. Budeme jenom kritizovat zásahy policie proti nepovoleným demonstracím v Moskvě? Tam v Rusku vůbec nejde o žádnou diktaturu proletariátu, ale o diktaturu zákona. Nepovolenou demonstraci podle práva rozpustit. Své si vyslovte až na demonstraci povolené.

V El Pasu je po včerejší střelbě 20 mrtvých a 26 zraněných. Střílel jeden člověk. To nemohlo být z jedné pistole, kterou tedy by snad mohl člověk mít na svou obranu. Co je to za stát, že dovolí ozbrojování lidí útočnými zbraněmi?

Nechtěl bych žít v USA, kde se některé jejich zákony vymykají zdravému rozumu, ani v Německu, které se pomalu zaplňuje běženci, kteří odmítají uznávat zákony země. Žiju tady v Česku a nechci aby mi pod nohama vybuchl dělobuch na fotbale. Incident na Slávii musí řešit zákon, nechat to jen na pořadatelích nelze. Jestliže se nesmí zapálit pyrotechnika na Slávii, tak se nesmí zapálit na žádném jiném stadionu.

Sportu zdar!

 

Autor: Vladimír Zeman | neděle 4.8.2019 10:50 | karma článku: 18,93 | přečteno: 382x

Další články autora

Vladimír Zeman

Paní Ursula zastropuje cenu ruského plynu.

Jak to chce udělat? Zastropuje stejnou cenu pro celou EU? Tedy my budeme platit stejnou cenu jako Němci? Hráblo jí, nebo nedohlédne dál, než z okna své kanceláře na okap vedlejšího bruselského paláce?

3.9.2022 v 10:33 | Karma: 38,66 | Přečteno: 1181x | Diskuse | Politika

Vladimír Zeman

Návštěva Nancy přinesla tolik potřebný klid do regionu?

Zahraniční politika Spojených států nemá chybu. Rusko za agresi proti Ukrajině se snaží potrestat absolutní izolací Ruska. Takže výlet šéfky Kongresu USA do Tchaj-wanu přinesl opak.

9.8.2022 v 9:21 | Karma: 35,17 | Přečteno: 1006x | Diskuse | Politika

Vladimír Zeman

Partie na Prima News řešila požár a drahotu.

Obé si vyžaduje komentář. Normální, nezaujatý, logický pohled na věc. Pohled na naší přírodu, v druhém případě pak na absurdity, které mají za následek tak vysoké ceny všeho.

1.8.2022 v 11:43 | Karma: 35,44 | Přečteno: 1138x | Diskuse | Společnost

Vladimír Zeman

Hoří a u nás? - a tak hodně?

Tragédie, která postihla oblast Českosaského Švýcarska je zřejmě dosud největší. Strmé srázy, rokle, hala bala přes sebe poházené suché, kůrovcem zničené stromy. A všude spoustu suchých větví, vysoká podestýlka suchého jehličí.

27.7.2022 v 11:37 | Karma: 31,13 | Přečteno: 772x | Diskuse | Politika

Vladimír Zeman

Takže snížit spotřebu plynu o 15%.

Vymyslela Evropská komise. A hned, samozřejmě, kdo by snad nesouhlasil, tak sankce. Protože musíme být odhodlaní, semknutí. Protože Rusko a jejich zemní plyn je přece špatně. Řekla Amerika.

22.7.2022 v 10:05 | Karma: 36,88 | Přečteno: 1231x | Diskuse | Politika

Nejčtenější

Špičatý výdech z metra na náměstí Jiřího z Poděbrad budí rozpaky. Ptákům ale neublíží

Nová podoba náměstí Jiřího z Poděbrad
14. července 2026  15:25

Po více než dvouleté rekonstrukci se veřejnosti znovu otevřelo náměstí Jiřího z Poděbrad. Jeho...

Třesně vs. mléko. Znáte mýty o jídle?

Ve Vizovicích mají nejmladšího zmrzlináře v Česku, šestnáctiletý Jindřich...
vydáno 15. července 2026

Strašily vás babičky bolavým břichem po zapití třešní nebo angínou z bleskově snědené zmrzliny v...

Nejroztomilejší fotogalerie prázdnin je tu. Zoo se chlubí novými mláďaty

Dvě květnová koťata karakalů v Zoo Praha přišla na svět pod širým nebem, a...
15. července 2026

Zvířecí školky se během léta pořádně rozrostly. Návštěvníci mohou v Brně pozorovat šest malých...

Rybářka z Prahy ulovila vysněného albína. Na jedinou rybu čekala celé roky

Albín je zpět ve vodě, kam patří.
11. července 2026  5:01

O některých rybách rybář ví dlouho. Ví, kde se zdržují, kdy se ukazují, v jakých podmínkách by...

Pražský autobusák, který zmizel z mapy. Pankrác nahradily kanceláře a metro zůstalo

Autobusové nádraží Pankrác ve filmu Pan Tau na horách z roku 1970
14. července 2026  14:14

Film Florenc 13.30 z roku 1957 proslavil nejen herce, především Josefa Beka v roli řidiče autobusu,...

vydáno 18. července 2026  23:48

Ranní péče o zeleň na Kubánském náměstí v Praze 10

Policie pátrá po vězni, který odjel z nestřeženého pracoviště na Rakovnicku

ilustrační snímek
18. července 2026  20:17,  aktualizováno  20:17

Policisté pátrají po vězni, který dnes odjel na kole z nestřežené pracoviště v Oráčově na...

Kvůli nehodě kamionu byla neprůjezdná silnice I/4 z Vimperku do Strážného

ilustrační snímek
18. července 2026  19:39,  aktualizováno  19:39

Kvůli nehodě kamionu byla dnes odpoledne více než čtyři hodiny neprůjezdná silnice I/4 z Vimperku...

Centrální park Praha 13

Centrální park Praha 13
vydáno 18. července 2026  20:01

"Tak jako slunečnice každým dnem otáčí se za sluncem, tak já stále hlavu svou obracím jen za...

  • Počet článků 757
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1346x
Snílek, který si myslí, že by všechno mělo mít hlavu a patu.

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.