Spiknutí sveřepých.

Pan prezident to nazval spiknutí poražených. Je to tu zase, přijde to asi už po každých volbách. Jasný vítěz voleb přijde zkrátka. Jméno Andreje Babiše a jeho Ano je pro mnohé "demokraty", co červený hadr pro býka.  

Přitom jak dlouho už jsme nic neslyšeli o kauze Čapí hnízdo? To si pan žalobce Šaroch na příkaz vrchního žalobce Zemana opravdu znovu pročítá všech 22000 stran spisu a hledá jestli tam někde nechybí háček na Č (nespíš ve slově Čapí)? Kauza vydrží otevřená zřejmě celé funkční období této vlády. Takže se stíhaným tedy zásadně ne. Toto hlavní předsevzetí vydrží asi i pro sněmovní volby v příštím roce. Tyto volby ale přece o Babišovi nebyly. 

Obcházení vítěze voleb není v naší demokracii nic nového. Snaha se zviditelnit s mizerným výsledkem taky ne. Připomenu povolební jednání z nichž nakonec vzešla opoziční smlouva. Velký šéf lidovců Lux tehdy vítězně prohlašoval na adresu vítěze ČSSD a druhé ODS, že jim jejich zisky nejsou nic platné. A tak se zrodila oposmlouva, poslední skutečně demokratické řešení zdánlivě neřešitelného stavu. Oposmlouva by měla být zapsána do učebnice politologie, jako příklad demokratického řešení. Dnešní strany "opodemoklubu" si demokracii vykládají opravdu svérázně. Totiž nezáleží na programu, hlavní je spiknutí proti Babišovi. To, že jde o krajské reprezentace, je nicotné. Voliči v deseti krajích jsou většinově pro Ano, "opodemoklub" na lidi nedá.

Tato taktika by ještě možná měla nějaké opodstatnění, kdyby přišlo víc voličů. Necelých 38% je žalostně málo. Jak dosáhnout toho, aby lidi skutečně k volbám chodili? Nařídit to nejde, to bych byl silně proti. Zakopaný pes je ve volbě do senátu a ve volbě do evropského parlamentu. Tyto dvě volby zrušit, to jest zrušit senát a hlavně zrušit evropský parlament. Senát u nás pozbyl důvěry svým způsobem vykonávání činnosti. Nebyl zřízen proto aby byl opoziční, nebo koaliční komorou. Byl zřízen proto, aby v něm zasedali osoby požívající velké vážnosti ve společnosti díky svým odbornostem a vynikajícím výsledkům své práce. Kluby v senátu musí být pouze odborné, nikoliv politické. Politické názory by se v senátu vůbec neměly ozývat, natož projednávat. Protože je senát politický, já do senátu nevolím, se mnou zřejmě většina voličů. K druhému kolu jestli přijde 15-16% voličů? Takový mandát by snad solidní senátor měl odmítnout. Pan prezident Havel taky pohrozil, že bude-li jeho volba hrozit patem, tak jí nepřijme a odstoupí. Proto musel být zadržen policií poslanec Sládek, aby tam rozhodl aspoň jediný hlas. Tady se reagovalo, prezidenta si volíme přímo lidovým hlasováním. Senát je zralý na zrušení.

Evropský parlament je vůbec paskvil. Opravdu se najdou voliči, kteří tam volí své zástupce, kteří nakonec vystupují proti voleným zástupcům své země, tedy proti vlastní zemi? Evropský parlament je zákonodárným shromážděním Evropské unie. Evropská unie je stát? Není a proto nemůže mít zákonodárný parlament, který rozhoduje o osudech unijních států. Evropský parlament taky nevolím, voličská účast je taky prachmizerná.

Krajským zastupitelům zdar.

 

Autor: Vladimír Zeman | pondělí 5.10.2020 10:24 | karma článku: 35,89 | přečteno: 1338x