Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Najít úspory není tak složité, pane ministře.

Hojit se na důchodcích, vzít jim slevu na jízdném, je víc než ubohé. Zrušit nějaká místa ve státní správě, jsou jenom čučky. Úspory v řádu desítek miliard se ale přímo nabízejí.

Předem je ale nutno zmínit, že my jsme asi jediní, koho zadlužení v této covidové době trápí. Velké schodky rozpočtů zažívají i ekonomiky ostatních, i podstatně silnějších států, než je ten náš. A nijak zvlášť je to netrápí. Biden uvolnil pro oživení ekonomiky USA 2 biliony dolarů, kde je vzal, to určitě neví ani on, EU na podporu ekonomik členských států uvolnila taky obrovské prostředky. Nějaká dluhová brzda trápí asi jenom pana Stanjuru. Hluboko za touto hranicí jsou všechny státy jižní Evropy a Řecko a nijak je to netrápí. Ale je pravda, že hospodařit se má a musí jenom s tím, co jako stát jsme schopni vyprodukovat.

Takže o těch úsporách, které se přímo nabízejí. Okamžitě zrušit jakékoliv dotace na obnovitelné zdroje elektřiny. Důvod je jednoduchý. Speciálně u nás nic nepřinášejí. Jak proběhlo tiskem, v listopadu byl přínos fotovoltaiky pro náš energetický mix - 0,5%, větrných elektráren - 0,8%. Z uvedeného je patrné, že výkony FVE a VE se musí duplovat, čili nelze výkony OZE nahradit výkony tradičních elektráren, tedy (pro méně chápavé) nemohu výkony tradičních elektráren zrušit. Pak ovšem cca 40 miliard ročně do OZE je opravdu drahý koníček pro stát. Ostatní vyslovené hloupé nápady green dealu se u nás prostě realizovat nemohou vůbec.

Druhá mohutná úspora taky leží pod nosem, jen si všimnout. A tou je naše armáda. Pro pana Stanjuru jedna z priorit. Ano pouze pro naše potřeby. Jedna moderně vybavená motostřelecká divize podporovaná podzvukovým letectvem a vrtulníkovou letkou. Pro potlačení případných místních nepokojů, ale hlavně jako pomoc při likvidaci přírodních katastrof, povodní, vichřic, uragánů, pandemií a pod. Naše členství v NATO, má-li být za dvě procenta státního rozpočtu ročně, tak je to z 1,6 bilionu 2% = 0,032 bilionu - 32 miliard ročně. V NATO není Rakousko, Švýcarsko, Srbsko, armádu vůbec nemá Island. A žijou si tyto státy docela dobře. Navíc dokáže si někdo představit všeobecnou mobilizaci u nás? Těch stížností na Ústavní soud kvůli omezování osobní svobody. To prostě nejde. Navíc případný konflikt velmocí by byl stejně jako vždycky - o nás bez nás. I prezident Havel, při odsunu sovětských vojsk v r. 1990 utrousil, že už tu nechceme ani vidět nohu žádného cizího vojáka. Jeho velký obdivovatel a přítel kníže Schwarzenberg by tady měl nejradši vojenskou základnu NATO samozřejmě s Amíkama. Biden tuto "pomoc" východní Evropě velkoryse slibuje.

Takže 40 a 32 + to, co berete důchodcům 6 + těch vašich 3,5 co si myslíte, že uspoříte na hasičích, zdravotnících, učitelích a máte to - 81,5 miliardy. Úspěch této vlády je zaručen.  

Autor: Vladimír Zeman | pondělí 31.1.2022 11:13 | karma článku: 38,22 | přečteno: 1596x

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Další články autora

Vladimír Zeman

Paní Ursula zastropuje cenu ruského plynu.

Jak to chce udělat? Zastropuje stejnou cenu pro celou EU? Tedy my budeme platit stejnou cenu jako Němci? Hráblo jí, nebo nedohlédne dál, než z okna své kanceláře na okap vedlejšího bruselského paláce?

3.9.2022 v 10:33 | Karma: 38,66 | Přečteno: 1181x | Diskuse | Politika

Vladimír Zeman

Návštěva Nancy přinesla tolik potřebný klid do regionu?

Zahraniční politika Spojených států nemá chybu. Rusko za agresi proti Ukrajině se snaží potrestat absolutní izolací Ruska. Takže výlet šéfky Kongresu USA do Tchaj-wanu přinesl opak.

9.8.2022 v 9:21 | Karma: 35,17 | Přečteno: 1006x | Diskuse | Politika

Vladimír Zeman

Partie na Prima News řešila požár a drahotu.

Obé si vyžaduje komentář. Normální, nezaujatý, logický pohled na věc. Pohled na naší přírodu, v druhém případě pak na absurdity, které mají za následek tak vysoké ceny všeho.

1.8.2022 v 11:43 | Karma: 35,44 | Přečteno: 1138x | Diskuse | Společnost

Vladimír Zeman

Hoří a u nás? - a tak hodně?

Tragédie, která postihla oblast Českosaského Švýcarska je zřejmě dosud největší. Strmé srázy, rokle, hala bala přes sebe poházené suché, kůrovcem zničené stromy. A všude spoustu suchých větví, vysoká podestýlka suchého jehličí.

27.7.2022 v 11:37 | Karma: 31,13 | Přečteno: 772x | Diskuse | Politika

Vladimír Zeman

Takže snížit spotřebu plynu o 15%.

Vymyslela Evropská komise. A hned, samozřejmě, kdo by snad nesouhlasil, tak sankce. Protože musíme být odhodlaní, semknutí. Protože Rusko a jejich zemní plyn je přece špatně. Řekla Amerika.

22.7.2022 v 10:05 | Karma: 36,88 | Přečteno: 1231x | Diskuse | Politika

Nejčtenější

Pavel se s Babišem neshodl. Prezident trvá na účasti na summitu NATO, hrozí žalobou

Prezident Petr Pavel přijal na Hradě premiéra Andreje Babiše (8. května 2026)
8. května 2026  5:15,  aktualizováno  14:10

Jednání prezidenta Petra Pavla s premiérem a předsedou ANO Andrejem Babišem o zastoupení Česka na...

O kolik lze překročit rychlost za volantem v roce 2026? Tabulka tolerancí a pokut pro řidiče

Upozornění na měření rychlosti v ulici A. Dvořáka nechybí, avšak řidiči...
8. května 2026  17:43

Při rozhodování o postihu za překročení limitu přihlížejí policisté zejména k naměřené rychlosti....

Blíží se další výluka, metro C tři dny nepojede. Jak se dostat z Kobylis na Pankrác?

Stanice metra Budějovická
7. května 2026  6:58

Kdo si na prodloužený květnový víkend naplánoval rychlou cestu přes centrum metrem, bude muset...

Skrytý ráj kousek za Prahou. „Tajná“ zahrada přetéká květy a lidé o ní skoro nevědí

Arboretum Všenory je méně známou alternativou k velkým zahradám typu Průhonice....
6. května 2026  7:30

Lepší než Průhonice? Voňavými kvítky čerstvě obdařené lýkovce, koberce plaménků, ale i nespočet...

Levnější doprava pro lidi nad 70 let? Další pražská radnice spustila Senior taxi

ilustrační snímek
9. května 2026  12:23

Od začátku května mohou senioři z Praha 14 využívat novou službu Senior taxi. Lidé nad 70 let...

Tři patra a vyhřívaná rampa. Policie v Jihlavě má nový dům pro služební vozy

V Jihlavě u policie stojí nový parkovací dům, stál 110 milionů korun. (12....
12. května 2026  16:52,  aktualizováno  16:52

Hned vedle Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina v Jihlavě v ulici Dr. Jiřího Procházky...

Zahradní slavnost zahájí sezonu v Benešově vile v Sezimově Ústí

ilustrační snímek
12. května 2026  15:13,  aktualizováno  15:13

Zahradní slavnost zahájí 28. května novou turistickou sezonu ve vile druhého československého...

Poděbrady chtějí od letošní sezony usnadnit přístup vozíčkářům na Jezero

ilustrační snímek
12. května 2026  15:03,  aktualizováno  15:03

Poděbrady chtějí od letošní sezony usnadnit přístup na přírodní koupaliště Jezero návštěvníkům na...

Škody po požáru v Českém Švýcarsku podle správy parku nepřesáhnou 20 milionů korun

Požár v Národním parku České Švýcarsko. Oheň vzplál v lese u Rynartic. Vyžádal...
12. května 2026  16:42,  aktualizováno  16:42

Správa národního parku České Švýcarsko zjišťuje přesný rozsah škod po nedávném požáru v oblasti...

Je vám přes čtyřicet? Soutěžíme o přírodní doplněk stravy MenoVit Balance
Je vám přes čtyřicet? Soutěžíme o přírodní doplněk stravy MenoVit Balance

Období po čtyřicítce přináší řadu změn, které mohou ovlivnit fyzickou i psychickou pohodu. Dopřejte si proto přírodní podporu v čase, kdy ji vaše...

  • Počet článků 757
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1346x
Snílek, který si myslí, že by všechno mělo mít hlavu a patu.

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.