Brutální očkovací kampaň, aneb jak na to?

Nejlíp to vystihl ten cikán z Ústí pro televizi. Když to bude povinný tak se nechám naočkovat, když to povinný nebude, tak ne. A v tom je celý problém. Pro případ pandemie covid 19, lehce omezit občanskou svobodu.

Pan profesor Cílek, asi před rokem řekl v televizi o problému s viry asi toto. Vzduch, který dýcháme je v podstatě virová kaše. Viry jsou obyvatelé této planety. Všechno ostatní, živé, je v žalostné menšině. Těch virů, které vdechneme na jeden nádech, je 25 - 35000. Jsou součástí našeho života. A to je právě ten problém, že na ně nemáme lék. Máme na ně ale svou vlastní velmi účinnou obranu. Totiž vlastní imunitu. Patogenní viry náš imunitní systém spolehlivě vyhledává a ničí. Viry ovšem často mění své vlastnosti a proto se stávají pro náš imunitní systém nezničitelnými, protože jsou neviditelné. Pak vyvolávají pandemie.

Pandemie španělské chřipky si vyžádala jenom u nás na 70000 obětí. Blížíme se k polovině tohoto čísla. Tehdy, před více než 100 lety, nemělo zdravotnictví ani zdaleka k dispozici takové prostředky jako máme teď. A v tom je naše šance. Očkováním se navede náš imunitní systém na ten typ patogenního viru, který nám škodí. A naše vlastní imunita zabere, protože ten virus rozpozná. Ne každý to tak má, někoho systém se s tím vypořádává s noblesou a bez problémů sám. Ale nikdo není prorokem, nikdo nedokáže zaručit, že je proti covid 19 imunní.

Nadějné léky proti covid 19 pouze brání, znesnadňují viru pronikat do buňky. To je skvělé, ale aktivně ty viry nevyhledávají a neničí. To umí jenom náš imunitní systém. A ten je třeba na ten virus navést. Očkováním.

Kdyby existoval univerzální lék na patogenní viry, jako jsou antibiotika na bakteriální infekce, tak by bylo vystaráno. Je známo, že člověk má při narození nervových buněk na 500 let života. Ty léty ubývají a stárnutí se připisuje působení "pomalých" virů. Ty způsobují Alzheimera, demenci a podobné neduhy stáří. Kdyby se našel univerzální lék na patogenní viry, mohl by se prodloužit věk dožití na 150, 200 - nebo kolik let, to budiž věcí každého fantazie.

A zase by nastal problém. Všelijací alarmisté by varovali před přeplněním planety, která by už tolik lidí neuživila. Tento problém zatím neřešíme. Teď řešíme pandemii covid 19. Odstupující vládo nařiďte povinné očkování. Než nastoupí nová vláda (za měsíc?), uteče spousta dnů, pro někoho životně důležitých.

Autor: Vladimír Zeman | pátek 12.11.2021 10:25 | karma článku: 14,81 | přečteno: 504x

Další články autora

Vladimír Zeman

Paní Ursula zastropuje cenu ruského plynu.

Jak to chce udělat? Zastropuje stejnou cenu pro celou EU? Tedy my budeme platit stejnou cenu jako Němci? Hráblo jí, nebo nedohlédne dál, než z okna své kanceláře na okap vedlejšího bruselského paláce?

3.9.2022 v 10:33 | Karma: 38,66 | Přečteno: 1179x | Diskuse | Politika

Vladimír Zeman

Návštěva Nancy přinesla tolik potřebný klid do regionu?

Zahraniční politika Spojených států nemá chybu. Rusko za agresi proti Ukrajině se snaží potrestat absolutní izolací Ruska. Takže výlet šéfky Kongresu USA do Tchaj-wanu přinesl opak.

9.8.2022 v 9:21 | Karma: 35,17 | Přečteno: 1006x | Diskuse | Politika

Vladimír Zeman

Partie na Prima News řešila požár a drahotu.

Obé si vyžaduje komentář. Normální, nezaujatý, logický pohled na věc. Pohled na naší přírodu, v druhém případě pak na absurdity, které mají za následek tak vysoké ceny všeho.

1.8.2022 v 11:43 | Karma: 35,44 | Přečteno: 1134x | Diskuse | Společnost

Vladimír Zeman

Hoří a u nás? - a tak hodně?

Tragédie, která postihla oblast Českosaského Švýcarska je zřejmě dosud největší. Strmé srázy, rokle, hala bala přes sebe poházené suché, kůrovcem zničené stromy. A všude spoustu suchých větví, vysoká podestýlka suchého jehličí.

27.7.2022 v 11:37 | Karma: 31,13 | Přečteno: 768x | Diskuse | Politika

Vladimír Zeman

Takže snížit spotřebu plynu o 15%.

Vymyslela Evropská komise. A hned, samozřejmě, kdo by snad nesouhlasil, tak sankce. Protože musíme být odhodlaní, semknutí. Protože Rusko a jejich zemní plyn je přece špatně. Řekla Amerika.

22.7.2022 v 10:05 | Karma: 36,88 | Přečteno: 1230x | Diskuse | Politika

Nejčtenější

Galerie: Tramvaje ze Škody míří do Itálie i Německa. Takhle vypadají české vozy pro Evropu

Tramvaje ForCity Smart Bonn pro SWB jsou moderní obousměrné tříčlánkové a 100%...
4. března 2026  6:47

Většina Čechů zná tramvaje Škoda především z pražských ulic nebo z dalších krajských měst. Jen...

O solitérech v Praze. Některé stavby jsou jako pěst na oko. Třeba panelák v Braníku

Solitér v Branické ulici
1. března 2026

Kdo viděl film Tam na konečné z roku 1957, pravděpodobně ho zaujalo nejen zpracování v duchu...

Záhadné schody v Kunratickém lese mají vysvětlení. Sloužily při šlechtických honech

Zaniklé schody v Krčáku
3. března 2026

V srdci Kunratického lesa chátrají podivuhodné schody, které vedou „odnikud nikam“. Před bezmála...

Provoz metra na části linky C přerušen. Na Hlavním nádraží zemřel člověk pod soupravou

Stanice metra Pražského povstání
2. března 2026  11:02

Provoz metra na lince C je v pondělí dopoledne přerušen mezi stanicemi Florenc a Pražského...

Podzemí Staroměstské radnice čeká rekonstrukce. Vznikne nová expozice Strážci Prahy

Sklepení Staroměstské radnice
3. března 2026

Praha chystá revoluci v podzemí. Prague City Tourism připravuje ve sklepeních Staroměstská radnice...

Praha 1

Praha 1
vydáno 8. března 2026  19:38

Vynášení Motorany.

Praha 1

Praha 1
vydáno 8. března 2026  19:37

Vynášení Motorany. Mariánské náměstí.

V pilíři Čechova mostu se otevře kavárna se zmrzlinou. Vystřídá jinou, která byla „pastí na turisty“

Hlavní město nabízelo k dlouhodobému pronájmu netradiční prostory o výměře 59...
8. března 2026

V obchodním prostoru umístěném v pilíři Čechova mostu na Dvořákově nábřeží vznikne nová kavárna...

Slavia - Sparta TV: Kde sledovat derby a v jaké sestavě týmy nastoupí

Sparťanský stoper Filip Panák hlavičkuje v souboji s Tomášem Chorým ze Slavie.
8. března 2026  18:15,  aktualizováno  18:28

V týdnu oba týmy vypadly z domácího poháru, dnes je čeká boj o ligový titul. Pokud Slavia doma...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 757
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1346x
Snílek, který si myslí, že by všechno mělo mít hlavu a patu.

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.