Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Veroplky 4

Dnes se v Pardubicích běží půlmaratón. Potkalo mě velké štěstí a běží i okolo našeho domu a  k tomu je doprovází houkačky a policajti. No už jsem se bála, že bych se o víkendu vyspala o něco déle. Zachránili mě.

Probudila jsem se, koukám z okna a říkám si, tak běžíme, běžíme. Vypadali fakt nadšeně, záviděla jsem jim to. Ani se u toho moc neklepali, nepředkláněli, když lapali po dechu a nemotali nohama. Další skupinka mi byla víc sympatičtější, ty prostě šli. Občas poskočili. Takhle bych si to představovala i já. Akorát bych si u toho ještě pozpěvovala a řvala na všechny "pojďme, pojďme, dáme mekáč"!!!

No jo, proto radši neběhám.

Chtěla jsem je trochu podpořit, tak jsem se vydala do kavárny na hlavní třídu, tam běhají taky, trochu mi to zkazilo počasí. Je zataženo a zima. Umíte si představit tu parádu, jak si sednete na zahrádku před kavárnu, kafíčko, paraplíčko, dortík a vedle vás běží Keňan, pak nic, ale pak i naši. Určitě jsou vycvičený proti takovým šikanám. Jsem ale hodný člověk, jen bych v dáli viděla sprintera, už bych vybíhala, abych mu dala ten dort místo vody a dodala cukry. Nemáte zač. Na příští městskou akci se nabídnu jako motivační článek celého programu. Nevím, proč mě už někdo neoslovil, sedím v kavárně často, ale kavárenský povaleč nejsem. Občas u toho i fotím produkty té kavárny, takže jen poloviční váleč žijící na kofeinu. Pěkný koníček, ne? No si myslim!

Obecně lidi ve městě mají tyhle akce dost rádi. Zastaví se v centru města doprava, všude jsou bariéry, objížďky, policajti, lidi si navzájem povídají přes okénka svých aut a mají u toho zajímavý tón hlasu, je vidět, jak jsou šťastní. Víc takových akcí! Huhuuu. 

Mezitím, co píšu článek, strašně dlouho mi to dnes trvá, protože u toho neustále pozoruju lidi, co si vybírají v té kavárně a nechápu, s čím vším dokážou mít problém. Tvaroh je moc tvarohový, šlehačka moc šlehačková, mascarpone? To někdo dává? Proč to nešidíte pomazánkovým máslem. Hrůza tyhle poctiváci. No, tak co píšu ten článek, padlo několikátý espresso, jsem trochu víc nabitá, lidi blbě čumí, protože u toho klepu nohama, jak kdybych startovala na ten půlmaraton a pořád nevyběhla ze startu. Proč si nedám vodu a něco jiného než espresso? No na tyhle chytráky čekám, díky, nechci. 

Jo tak pozor. Ono může být ještě hůř. Matky po obědě vyjely s miminama do dětského koutku a druhá půlka vyšla se psy na procházku. A tady je to děti friendly i dog friendly. Příště sem beru holky, čti. kočky. Myslím, že moje klepání nohama nabere teď na rychlosti, protože i přes airpody (no jo, jsem machr, mám ajfoun), slyším křik a pláč z dětského koutku. Matky na to nereagují, protože pijí vymodlený latté a proti těmto zvukům jsou imunní. Nebo předstírají imunitu. Já ji mám takovou oslabenou, ale stále se usmívám, protože děti. Mám je ráda, jsou to takoví malí tarzánci v těch dětských koutcích a prolejzačkách. 

Z druhé strany se nesou mističky pro pejsky, všichni se fotí, ať to mají na instáči, tak se taky usmívám, protože jsem animal lover.

Oou oou, malé dítě běží za velkým psem, protože baf baf. Já zvedám ruku na baristu, jestli není vychlazené už prosecco, že bych změnila objednávku z "decky" na flašku. Barman kýve a dělá ty latté. A před kavárnou pořád běží ti Keňani. Našeho jsem dlouho neviděla. Ještěže na sobě nemám ty náramky, hodinky a kdesi co, co měří hladinu stresu, by to tady řvalo jako prase. 

Aaa, barista zvedá flašku prosecca na důkaz vítězství. Mám pocit, že jsem právě doběhla s Keňanem do cíle. On si jde dát další maratón a já flašku.

Ciao!

 

 

Autor: Veronika Jirásková | sobota 15.4.2023 14:27 | karma článku: 19,26 | přečteno: 461x
  • Další články autora

Veronika Jirásková

Veroplky 28

Koleno letící horským vzduchem za zvuku Ti Amo nebo ukrajinský masér připravující moje tělo na frontu. To jsou největší zážitky poslední doby.

21.2.2024 v 17:45 | Karma: 18,84 | Přečteno: 434x | Diskuse| Osobní

Veronika Jirásková

Veroplky 27

Adventní čas, krásný čas. Hlavně když máte kočky. Pardon. Kočku a tygra. Vánoční stromek a světýlka... K zemi letělo všechno. Jen tygr vzhůru.

18.12.2023 v 19:36 | Karma: 17,76 | Přečteno: 325x | Diskuse| Osobní

Veronika Jirásková

Veroplky 26

Listopad. Skamarádila jsem se s Robertem Bryndzou, pokecala s prezidentem Klausem, pobesedovala s Vladimírem Dzurem, měla rozhovor v rádiu, oslavila narozky a prošla se po červeném koberci.

10.12.2023 v 18:07 | Karma: 15,89 | Přečteno: 309x | Diskuse| Osobní

Veronika Jirásková

Veroplky 25

Všichni se bojí pátka třináctého. Toho se nebojím. Můj život je jeden velký pátek třináctého. Kdo mě zná mnoho let, ví, že jsem magnet na trapasy a dramatické situace. Posledním takovým byl jeden říjnový pátek ...

2.11.2023 v 21:28 | Karma: 23,80 | Přečteno: 379x | Diskuse| Osobní

Veronika Jirásková

Veroplky 24

Kočka na veterině. Zdánlivě běžná věc, ale ne s moji kočkou a ne se mnou. A s naším veterinářem...Další z nevšedně všedních dní.

23.10.2023 v 21:18 | Karma: 24,36 | Přečteno: 461x | Diskuse| Osobní
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Kritiku od pozůstalých nesu těžce, Bek využil majáček legitimně, říká Rakušan

25. června 2024

Premium Nerezignuji a nikoho neodvolám. Ministr vnitra Vít Rakušan trvá na tom, že policie při pátrání po...

ANALÝZA: Ukrajina vyhlíží stíhačky F-16. Její spásou však spíše nebudou

25. června 2024

Premium Vytoužené americké stíhačky F-16 se ještě neobjevily na ukrajinské obloze, ale už je na ně vypsaná...

V belgickém Lutychu hoří rezidenční budova, jedna z nejvyšších v zemi

24. června 2024  22:55

V Lutychu na východě Belgie hoří jedna z nejvyšších rezidenčních budov v zemi. Výšková budova...

Požár budovy u Moskvy má osm obětí, zůstaly uvězněny v ohni uvnitř

24. června 2024  15:34,  aktualizováno  22:05

Nejméně osm obětí si podle předběžných údajů vyžádal požár v budově ve Frjazinu u Moskvy, uvedla...

  • Počet článků 28
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 412x
Jsem Veronika, ráda píšu vtipné příběhy, občas s lehkou dávkou ironie a špetkou sarkasmu, nebojím se černého humoru, ale důležité je umět se zasmát sám sobě. A když mé historky baví lidi okolo mě, snad budou i vás :-). 
Instagram: @beyourselfwithveronika.

 

Seznam rubrik