Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Veroplky 27

Adventní čas, krásný čas. Hlavně když máte kočky. Pardon. Kočku a tygra. Vánoční stromek a světýlka… K zemi letělo všechno. Jen tygr vzhůru.    

Vždycky jsem nechápala ta videa na netu ohledně maček, co dokážou udělat o Vánocích. Mým holkám jsou 4 a 7 let. Každý rok u mě doma vzniká Ježíškovo království a užívám si toho, jak tyhle všechny serepetičky můžu mít a moje holky mi nic nezničí. Od dřevěných dekorací po girlandy, věnce, svíčky, soby, sněhový koule i kužely, svítící skřítky, hvězdy, mašle a světýlka…všude samá světýlka. Ovšem pokaždé jsem měla umělý strom. Letos máme krásnou 180 cm jedličku. Dala bych i větší, ale Vánoce trávíme s rodinou, kde ten strom je megalomanský, tak tady stačí stoosmdesátka.  

Tak mainskýmu tygrovi se moc líbí. Doma je cítit kus lesa, vytváří krásnou atmosféru, jedluš na sebe dostala jen světýlka a velký stříbrný kytky. Nechtěla jsem ji přeplácat, ať je krásná sama o sobě. No hlavní důvod je, že řetězy a koule tygra extrémně lákají a packou s nima rozjíždí velkou hru.  

Dala jsem jim kožešinu pod strom, vypadaly obě jak z časáku. Dvě krásný mačky sedící vedle sebe na chlupatině, nad nimi mohutný strom a chybí akorát rudá mašle kolem krku. Flow (mainka) jen sedí a kouká, jak se všechno třpytí a svítí. Když strom zhasnu, křičí, ať ho rozsvítím a má z toho radost. Tak mám taky radost. Vidět ty děcka jak jim svítěj oči, to prostě chceš.  

Jednoho večera se ale strom nerozsvítil. Vím, vypadá to, že už ho tady mám měsíce, ale teprve přes týden. Chápu, že většina lidí ho nemá ještě ani koupený nebo je na zahradě anebo se bude vytahovat ze sklepa a oprašovat. Zkoušela jsem ta světýlka opravit, nic. Nakonec jsem je sundala a prošla všech 400 žároviček, všechno v cajku. Kabel taky. Tentokrát v tom Flow nejede a nebylo třeba dávat výchovnou lekci, jak se chovat k vánočnímu stromu. Jenže holka byla vyřízená, že strom nesvítí. Tak jsem dala další světla. Narvala jsem rovnou dvoje, ať to má grády a ČEZ si trochu vydělá. Pojistky jsem v baráku ještě nevyhodila.

Tak si přijdu z práce, dám chladit prosecco, připravím olivy, sušená rajčata, sýry, že bude hezký večer. Pustím si vánoční film, zalezu pod deku, všechno vánočně svítí, strom se tyčí v obýváku a říkám si: „A tak, Veroniko, máš tady malinký, vysněný Rockefellerovo centrum.“ 

Zadívám se na film, totálně zrelaxovaná a v tom šílená rána. Světla zhasla, strom letěl k zemi, malá číča skočila jak lemur metr vysoko a běžela pryč. Prosecco letělo, mainka letěla vzduchem. Překousla kabel u světýlek, dostala 220, ocas se naježil a odmrštilo ji to. Šíleně se lekla, běžela, ječela, já běžela, taky ječela a zjišťovala, co se stalo. Když jsem se ujistila, že jí na první pohled nic není a že by ji to zabilo rovnou při překousnutí, vrátila jsem se na místo činu a ohledala ho. Důkaz byl jasný. Přímý překousnutí rovnou u zásuvky. Vyzdvihla jsem překousnutý kabel vzhůru a zkoumala ho očima – jasná příčina.  

Pak mi ale došlo, že kočka mohla být už v nebi. Vrátila jsem se za ní a celou ji ochmatala, opusinkovala, uhladila a zjišťovala, zda se jí nemůže už nic stát. Kromě toho, že se bála přijít do obýváku a měla strom jako největšího nepřítele, tak se jí nic nestalo. Jen přišla o jeden ze sedmi životů. Ehm, vlastně ze šesti, jednou už letěla ze škrabadla na záda. A tak říká se, že kočky padnou vždycky na všechny čtyři…to moje tele, prostě ne. Dlouho jí to ale netrvalo a za dvě hodiny už zase ležela pod stromem a zkoumala, co si na ni přichystá dál. Nezmar. Je strašně nebojácná. Je prostě dobrá.  

Ráno jsem pro jistotu zavolala veterináři. Po představení do telefonu jsem se chtěla ujistit, jestli ví, kdo jsem a jaké mám kočky.  ,,Paní Jirásková, nebojte, vím jaké máte kočičky.“ Jasně, kdo by zapomněl, že. Tak jsem začala vysvětlovat celou story. Doktor se zeptal, jestli Flow žije. Když jsem ho ujistila, že ano, začal se smát, jak se nám tohle zase mohlo stát. Ujistil mě, že už se jí nemůže nic stát, že by ji to zabilo rovnou. Jen ať zkontroluju pusinku, zda ji nemá popálenou, jinak že bude v pořádku.

Všichni ale víme, že ta kočka to udělala jen proto, aby máma měla o čem psát, že?  

Ciao!  

Autor: Veronika Jirásková | pondělí 18.12.2023 19:36 | karma článku: 17,76 | přečteno: 327x
  • Další články autora

Veronika Jirásková

Veroplky 28

Koleno letící horským vzduchem za zvuku Ti Amo nebo ukrajinský masér připravující moje tělo na frontu. To jsou největší zážitky poslední doby.

21.2.2024 v 17:45 | Karma: 19,07 | Přečteno: 439x | Diskuse | Osobní

Veronika Jirásková

Veroplky 26

Listopad. Skamarádila jsem se s Robertem Bryndzou, pokecala s prezidentem Klausem, pobesedovala s Vladimírem Dzurem, měla rozhovor v rádiu, oslavila narozky a prošla se po červeném koberci.

10.12.2023 v 18:07 | Karma: 15,89 | Přečteno: 312x | Diskuse | Osobní

Veronika Jirásková

Veroplky 25

Všichni se bojí pátka třináctého. Toho se nebojím. Můj život je jeden velký pátek třináctého. Kdo mě zná mnoho let, ví, že jsem magnet na trapasy a dramatické situace. Posledním takovým byl jeden říjnový pátek ...

2.11.2023 v 21:28 | Karma: 23,80 | Přečteno: 382x | Diskuse | Osobní

Veronika Jirásková

Veroplky 24

Kočka na veterině. Zdánlivě běžná věc, ale ne s moji kočkou a ne se mnou. A s naším veterinářem...Další z nevšedně všedních dní.

23.10.2023 v 21:18 | Karma: 24,36 | Přečteno: 462x | Diskuse | Osobní

Veronika Jirásková

Veroplky 23

Prosila jsem své sledující na Instagramu o 10 hesel, které musím užít v dalším blogu: Pochopení; Vánoce se blíží; Australopithecus; Vřes, vřes; Láska, podzim, kamarádství z internetu; Crosscafe; Porozumění; Záhon; Láska;

9.10.2023 v 17:46 | Karma: 17,50 | Přečteno: 316x | Diskuse | Osobní
  • Nejčtenější

Francouzský volební šok. Vyhrála levicová koalice, Le Penová je až třetí

7. července 2024  14:25,  aktualizováno  8.7 6:05

Druhé kolo předčasných parlamentních voleb ve Francii překvapivě ovládla levicová Nová lidová...

Spadlý strom v Praze zranil dva lidi. Bouřky v Česku komplikovaly dopravu

6. července 2024  11:58,  aktualizováno  22:56

Silné bouřky, které v sobotu večer přecházely přes Česko, za sebou zanechaly mnoho škod, potíže v...

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Vraťte se domů! Barceloňané stříkali vodu na turisty, ti opouštěli restaurace

8. července 2024  9:51

Zatímco turisté obědvali nebo se jinak občerstvovali v centru Barcelony, téměř tři tisíce místních...

Biden se znovu ostudně přeřekl. Prezident Putin, představil Zelenského

12. července 2024  6:35,  aktualizováno  11:22

Joe Bidenovi se opět nepodařilo přesvědčit veřejnost, že je duševně schopen vykonávat funkci...

Na Trumpově mítinku se střílelo, exprezident má zraněné ucho, střelec zemřel

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  1:34

Na sobotním předvolebním mítinku republikánského kandidáta na amerického prezidenta Donalda Trumpa...

Král David válčí proti Hamásu. Rozbitou izraelskou společnost spojuje hrdina z Gazy

14. července 2024

Premium Od zvláštního zpravodaje MF DNES v Izraeli Jen málo izraelských vojáků dokázalo na útok ze 7. října 2023 správně a rychle zareagovat. V...

Nejdřív vznikne mrak, pak ohnivá koule. Armáda si na testy pořídila novou zbraň

14. července 2024

Premium K českým vojákům míří nová zbraň. Rozhodli se otestovat termobarické granáty. Mají výrazně vyšší...

Rozjívená dvojčata rozbila šeď komunismu. Po letech jsme je vyfotili znovu

14. července 2024

Seriál Byla jako šídlo. Dagmar Hochová byla temperamentní dynamo a její fotky se zcela vymykaly dobové...

  • Počet článků 28
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 413x
Jsem Veronika, ráda píšu vtipné příběhy, občas s lehkou dávkou ironie a špetkou sarkasmu, nebojím se černého humoru, ale důležité je umět se zasmát sám sobě. A když mé historky baví lidi okolo mě, snad budou i vás :-). 
Instagram: @beyourselfwithveronika.

 

Seznam rubrik