Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Veroplky 3

Viděli jste Sex ve městě? Já viděla jen film, na který teď koukám v TV, ale seriál jsem nikdy neviděla. Břídil, no. Ale hlavní představitelka mi je sympatická, píše články a doufá ve velký sen společně s panem Božským. 

No nic, tak už víme, že koukám na film, ale to hlavní jsem stále neřekla. Když si člověk vybaví hasiče, vidí i koťátko na stromě. Tak já měla mainskou mačku s 8kg nahoře na kuchyňské lince. Cestou zdolala linku, ledničku, barikády, které slouží pro to, aby se tam nikdy nedostala, načež vystoupala na K2 nahoru. Nebo na horu? Tak to se prosím odehrálo o půl 11 v noci. Flow využila svoje infra vidění v noci a moje černý, když jdu spát. Najednou křik. Její křik, ona řve spíš jak holub, kdo má mainskou kočku, tak ví. Takže z kuchyně slyším holuba. Byla jsem zmatená, na ulici před barákem je to totiž samý holub. Ne ten poštovní, protože pošta je…no to je na samostatný článek co je pošta.

Zpátky k mačce. Přijdu do kuchyně, rozsvítím a vidím kočku balancovat na hraně. Hele, vždycky jsem chtěla hrát v akčním filmu vyjednavače, policajta, který rozmlouvá sebevrahovi, ať skočí. Nebo ať neskočí? Když se to ale najednou stalo, byla jsem v panice. Prosila jsem ji, ať neskáče, že se musí vrátit zpátky. Ano, mohla by skočit na mě, ale když na mě téměř od stropu skočí 8 kg tygr, zabijem se obě. Navíc ona je taková hloupounká a zřejmě jediná kočka, co neumí dopadnout na všechny čtyři. Opravdu skutečně reálně mi jela v hlavě myšlenka, že zavolám toho hasiče. No byly tam ještě myšlenky, jestli přijede ten hasič z reklamy, opálený, namakaný…jo, zpátky k sebevražedný kočce.

Všechny záchranný jednotky jsem zavrhla, trochu jsem se bála, že přijede i sanitka a vezmou mě na psychiatrii. Kdybych jim říkala, že moje kočka chce spáchat sebevraždu a nenašla jsem dopis na rozloučenou a důvodem bude ta změněná značka granulí. Další nápad byl vylézt na linku a že slezeme dolů. Neměla jsem doma lešení, ani popruhy, co by mě jistily. Takže taky nic. Základem bylo na ni neustále mluvit, kontakt, kontakt…pomalinku jsem došla k lednici a stále na ni mluvila, že vše bude v pořádku, vytáhla jsem šunku a pomalu ji naváděla zpět, aby seskákala dolu cestou, kterou se tam dostala. Když byla na lednici, skočila na mě. Pak dolu. Se vztyčeným ocáskem si tak poskakovala a šla si lehnout do ložnice. Já si šla vzít suchý oblečení. Koukala jsem, jestli na Dámejídlo nenabízejí donášku neurolu, dala jsem si panáka nějakýho sladkýho čuča z Vánoc a šla spát. Na okraj postele, protože jsem nechtěla holčičku rušit, když se roztáhla přes celou postel a ona má téměř metr, když se natáhne.

Ve 4h ráno mě vzbudily hlasy. Strašně jsem se vyděsila, že je tady zloděj. Kočky jsem neviděla, mobil jsem nechtěla rozsvítit, aby ten zloděj neviděl, že jsem vzhůru a nezabil mě. Musím přestat koukat na ty thrillery na Netflixu. Takže jsem si rychle promítala hlavou, co by dělal Walker, Texas, Ranger. Co by dělal Semir z Kobry 11, co by dělala Xena – princezna bojovnice. Sebrala jsem veškerou odvahu (žádná nebyla) a s naprostým odevzdáním, že je to na život a na smrt, jsem se vydala směr obývák a kuchyň. Zbraň? Ehm, myšky na hraní od koček – neptejte se, jak to mělo sloužit jako zbraň. Blížím se pomalými kroky tmou přes chodbu do obýváku, na čele kapičky potu a v hlavě myšlenky díky mami, žes mi dala tak krásný život….Viděla jsem i malé světlo, myslela jsem, že zloděj něco hledá (to ještě netušil, jak špatnou domácnost si vybral). Nejdražší položka je moje kočka s papírama. Pomalinku očkem na kouknu do obýváku a málem mě porazil infarkt. Tlak na 250. Tep se nedal ani spočítat, jak rychle to jelo a teď to přišlo. Čekáte Kill Billa? To snad nemůžu ani napsat. Moje kočka, asi po traumatu, který večer zažila, si lehla na gauč. Tím si lehla na ovladač. Tím se zapla televize. Tam Velmi nebezpečné vztahy. Já to nikdy neviděla, tak nechápu, jak to tam naklikala, a dívala se. Uff…

Zřejmě mi tím chtěla naznačit, že máme napjaté vztahy, navíc ten pokus o sebevraždu, je čas zavolat kočičího psychologa. Jdu googlit.

Ciao!

 

Autor: Veronika Jirásková | čtvrtek 13.4.2023 20:52 | karma článku: 20,04 | přečteno: 377x
  • Další články autora

Veronika Jirásková

Veroplky 28

Koleno letící horským vzduchem za zvuku Ti Amo nebo ukrajinský masér připravující moje tělo na frontu. To jsou největší zážitky poslední doby.

21.2.2024 v 17:45 | Karma: 18,84 | Přečteno: 434x | Diskuse| Osobní

Veronika Jirásková

Veroplky 27

Adventní čas, krásný čas. Hlavně když máte kočky. Pardon. Kočku a tygra. Vánoční stromek a světýlka... K zemi letělo všechno. Jen tygr vzhůru.

18.12.2023 v 19:36 | Karma: 17,76 | Přečteno: 325x | Diskuse| Osobní

Veronika Jirásková

Veroplky 26

Listopad. Skamarádila jsem se s Robertem Bryndzou, pokecala s prezidentem Klausem, pobesedovala s Vladimírem Dzurem, měla rozhovor v rádiu, oslavila narozky a prošla se po červeném koberci.

10.12.2023 v 18:07 | Karma: 15,89 | Přečteno: 309x | Diskuse| Osobní

Veronika Jirásková

Veroplky 25

Všichni se bojí pátka třináctého. Toho se nebojím. Můj život je jeden velký pátek třináctého. Kdo mě zná mnoho let, ví, že jsem magnet na trapasy a dramatické situace. Posledním takovým byl jeden říjnový pátek ...

2.11.2023 v 21:28 | Karma: 23,80 | Přečteno: 379x | Diskuse| Osobní

Veronika Jirásková

Veroplky 24

Kočka na veterině. Zdánlivě běžná věc, ale ne s moji kočkou a ne se mnou. A s naším veterinářem...Další z nevšedně všedních dní.

23.10.2023 v 21:18 | Karma: 24,36 | Přečteno: 461x | Diskuse| Osobní
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Brusel zveřejnil 10 kroků pro přijímání migrantů, z nichž se Česko nevyzuje

12. června 2024  18:34

Evropská komise zveřejnila harmonogram, který má zajistit, aby v jednotlivých členských státech EU...

Pravda o střelbě na fakultě. Unikátní rekonstrukce, vrah přišel ve 13:23

17. června 2024

Premium Pravda o střelbě na filozofické fakultě se vynořuje postupně a některé detaily jdou proti tvrzením,...

Tropický den je tady. Třicítky čekejme v Praze, středních Čechách a na Moravě

18. června 2024  7:30

Česko čeká tropické úterý. Podle meteorologů stoupnou teploty nad 30 stupňů na řadě míst. Vysokými...

Vojáci KLDR opět překročili hranici na jih, stáhli se po varovných výstřelech

18. června 2024  6:23

Jižní Korea varovnými výstřely odrazila jihokorejské vojáky, kteří už podruhé během tohoto měsíce...

Bude von der Leyenová ve funkci pokračovat? Lídři EU se na první schůzce neshodli

18. června 2024,  aktualizováno  5:59

Lídři zemí Evropské unie se na neformálním summitu v Bruselu napoprvé neshodli na pokračování...

Jinudy prchat nelze. Kde je poslední otevřená brána do svobodné Ukrajiny

18. června 2024

Premium Na více než tisíc kilometrů dlouhé frontové linii mezi Ruskem a Ukrajinou se nachází poslední...

Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?
Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?

Pokožka novorozenců a kojenců je tenká, zranitelná a má méně melaninu, což je pigment, který chrání pokožku před slunečním zářením. Kůže miminka je...

  • Počet článků 28
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 411x
Jsem Veronika, ráda píšu vtipné příběhy, občas s lehkou dávkou ironie a špetkou sarkasmu, nebojím se černého humoru, ale důležité je umět se zasmát sám sobě. A když mé historky baví lidi okolo mě, snad budou i vás :-). 
Instagram: @beyourselfwithveronika.

 

Seznam rubrik