Práce je vaše, nabídka pro zákazníky
Důkazem je tato má práce na mém webu. Už skoro sedm let a další dva roky příprav. Teorie. Teorie marketingu, pozitivního přístupu k sobě i druhým se míjí účinkem v praxi, byť bez teorie by těžko lékař transplantoval ledvinu. Praxe v tomto oboru by nestačila bez teoretické přípravy.
Jenže ona nestačí ani v mém oboru. Neustále si rozšiřovat obzor četbou, sledováním okolí, čtením zpráv, analýzou článků profesionálních novinářů a vlastní pokusy. Politické a ekonomické názory na danou situaci. Pohled na události odehrávající se mezi lidmi. K tomu všemu zaujmout čtenáře.
Jelikož jsem zdravotně postižený a má nemoc nedovoluje žádné psychické vypětí v podobě termínů přednášek, zkoušek a přípravy diplomové práce v oboru žurnalistiky, rozhodl jsem se od září začít studovat sám, na vlastní pěst. Využít tak tohoto webového prostoru k praktickým případovým studiím.
Kdo bude ale hodnotit mou práci? No čtenáři, ke kterým už léta hledám cestu. Napsat zajímavý článek. A případně zaujmout nějakého budoucího zaměstnavatele, který mi nabídne práci třeba i externího redaktora. To by mě moc bavilo. Přivydělal bych si na cesty po Evropě a tím bych přinášel další zajímavé reportáže nejen od nás. Jak jednoduché, že?
Na blogu Idnes jsem si to mohl vyzkoušet. Jaký článek nejvíce zaujal apod. V mém případě, o transplantaci ledviny před více než dvěma lety. Optimismus, který mě provázel, když mi byly odstraněny různé hadičky a trubičky. Na druhou stranu, to neustále chlubení se mým zápasem s chorobou, už i mě samotnému leze na nervy. Ale je to můj osobní názor. Lidem se to líbí, nejvíce to čtou a i komentují. Tak o čem vlastně psát? Kromě vražd, nehod, smrti, násilí, politických skandálů? Uvidíme.
Český železniční špunt
Nedalo mi to, trošku se "pošťourat" v té naší železniční síti a jistému komentáři o vysokorychlostních tratích a jediné naší vyspělé železniční trati Praha- Ostrava. Myslím, že bylo pozapomenuto na další koridory, již hotové či rozestavěné. Například Ostrava- Břeclav či rozestavěné Beroun- Cheb a IV. koridor do Českých Budějovic.
Nemám peníze na léky
Jakým způsobem jsem se dostal do toho průšvihu je asi zřejmé. O tom zde ale psát nechci. Protože si nyní nevím rady a ještě mám střechu nad hlavou a zaplacené připojení k internetu na pět týdnů.. Mohu napsat tento článek.
Nemá někdo pumpičku na saně?
Nedaleko omylem napadl sníh, nedivte se, v tomto často se měnícím počasí. Sucho- potopa- požáry- vichřice. Než jsem stačil vyběhnout na kopec, roztál. Mezitím jsem ovšem sáňky na silnici píchnul. Když jsem požadoval od řidičů, zda nemají pumpičku na sáńky ani neodpověděli. Možná to dopadne jako u těch pesimistů v čekárně.
Čím více krve, tím více zájmu. Marketing terorismu
Terorismus, války, násilí. Znásilňování dětí a žen. Jednou jsem takto zkoušel spočítat litry krve při jednom zpravodajství na TV Nova. Kauzy nepočítám. Dale Carnegie popsal jednu takovou příhodu ve své knize "Jak získávat přátele a působit na lidi." První kapitola Dvoukvérový Crowley.
Zvířátko a nebo člověk
Dnes jsem otevřel Facebook a doslova mě praštila do hlavy jedna stránka. Byla zřejmě založena dnes. Podle diskutujících nějaký psychopat, nemocný či nerozumný puberťák. Snad i vrah. Nebo budoucí vrah. Jedná se o stránku, máme rádi kočičky- ale mrtvé či chcíplé.
| Další články autora |
Po deštích se lesy plní houbami. Tady mají Pražané největší šanci na plný košík
Počasí posledních dnů jako by si čeští houbaři sami vymodlili. Kombinace vydatných dešťů a...
Pražská muzejní noc 2026: Na Florenci se chystá videomapping zdarma, zahraje i Lake Malawi
Více než 60 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí otevře své brány netradičně v nočních...
Začíná léto a s ním i obří stavba u letiště. Neriskujte, že vám kvůli kolonám uletí letadlo
Míříte na dovolenou a ta začíná na Letišti Václava Havla v Praze? Tak zbystřete, hlavně pokud...
Mačkáte v MHD tlačítka správně? ROPID vysvětlil, jak dávat znamení bez zmatků
Kdo někdy nervózně mačkal tlačítko v tramvaji pětkrát za sebou nebo hledal ten správný čudlík, není...
Železnice na letiště vstupuje do nové etapy. Kvůli protestům zmizí ze Střešovic plánovaný komín
Přípravy klíčové části železnice z centra hlavního města na Letiště Václava Havla pokračují....
V Praze 10-Strašnicích proběhla deratizace na Sídlišti Rybníčky a Sídlišti Skalka.
V Praze 10-Strašnicích proběhla deratizace na Sídlišti Rybníčky a Sídlišti Skalka.
Víkend ve Velehradě nabídne turistiku i prohlídky klášterní zahrady
Druhý červnový víkend nabídne ve Velehradě na Uherskohradišťsku turistiku, prohlídky klášterní...
Pražská muzejní noc 2026: Na Florenci se chystá videomapping zdarma, zahraje i Lake Malawi
Více než 60 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí otevře své brány netradičně v nočních...

Pronájem bytu 3+1, Radotínská Bílovec 73 m2
Radotínská, Bílovec, okres Nový Jičín
17 900 Kč/měsíc
- Počet článků 252
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 951x
Věnuji se nejen filozofii a sociologii, ale i psaní od filozofických úvah až po povídky. Dále píši PR články a mám vlastní projekt na PUBLIC24.EU
Profil na Facebooku: https://www.facebook.com/vaclavhejna6
https://www.facebook.com/public24
Píšu pro: bigbloger.Lidovky.cz ; signaly.cz; a novy blog vaclavhejna.blog.cz



















