VIII. Náš život s Trpajzlíkem - Usínání s Měsícem

3.9.17 Dnešní večerní uspávání Trpajzlíka bylo trochu dobrodružné. Začalo to tím, že už v půl deváte kňourala "pinkat hají" a polehávala po gauči rozhodnutá se dnes do postele nepřevlékat, natož pak mýt.

Po krátkém boji, kdy jsem použila mírný psychologický a nemírný fyzický nátlak, se mi podařilo jí přemluvit alespoň k večernímu vyčištění zubů a sprše. Vše probíhalo uspokojivě, než se v koupelně objevilo strašidlo v podobě jakéhosi hmyzu,který jsem nebyla schopná identifikovat. Něco mezi můrou a jepicí. Odborný název toho stvoření byl Trpajzlíkovi jedno, protože všechen létající hmyz je pro ní "DZZ".

Dokud hmyzák poletoval kolem světla, byla jím fascinována, neustále na něj ukazovala a bzučela u toho jak rozezlená včela. Pak si příšera sedla na zrcadlo a já dostala blbý nápad, že jí Trpajzlíkovi ukážu zblízka. "Pojď, prohlídneme si mouchu", pronesla jsem sladce. V tu chvíli mi viselo na krku jedenáctikilové klíště se zoufalým pohledem a hlasitě mi řvalo do ucha "bojim bojim". Jakékoliv další přiblížení k zrcadlu mělo za následek jen hlasitější výkřiky. Vzdala jsem tedy entomologický průzkum a začala Tpajzlíkovi čistit zuby. Ta přitom pohledem hypnotizovala nebezpečného tvora a jakmile ten sletěl jen trochu blíž k ní, skočila mi do náruče s ještě hlasitějším řevem. Při tomhle tělocviku se zuby čistí opravdu špatně, moucha patřila k těm aktivním tvorům, co nezůstanou chvilku na jednom místě, takže Trpajzlík měla pastu i ve vlasech. Sprchování proběhlo podobně. Neustále se vykláněla ze sprchového kouta a pohledem hypnotizovala vetřelce připravená kdykoliv se vrhnout do mé spasitelné náruče. Uklidnila se, až když jsme vyšly z koupelny a zavřely za sebou dveře.

Vypadalo to, že dnes už si svou porci adrenalinu vybrala a teď konečně klidně usne. Za oknem svého pokoje však objevila jasně svítící Měsíc. Ona miluje všechno, co je na obloze, ale tohle nebeské těleso jí opravdu fascinuje. Stála u okna a začala mu něco dlouze vyprávět. Z několika málo srozumitelných slov jsem se jen mohla domýšlet, že mu vykládá o tom, že jde spinkat. Své vyprávění chvílemi proložila zamáváním s "PÁ PÁ". Nejspíš měla dobrou vůli se s ním už rozloučit, ale stále se od něj nemohla odtrhnout. Nakonec po dlouhých minutách hovoru přece jen ulehla do postýlky a vše vypadalo, že už konečně usne. Vtom si ale vzpomněla, že přece dneska chce spát s námi v ložnici a zase vylezla. Opět si pokecala s Měsícem, sbalila si svou deku Kaku a přešla do ložnice. Tam však k jejímu radostnému překvapení byl Měsíc za oknem taky, tak pokračovala v rozhovoru. Asi pětkrát se mi jí podařilo uložit a pokaždé se zvedla a koukala, jestli tam Měsíc pořád je. Vyprávěla jsem jí, že jí hlídá a až usne, on půjde taky spinkat. Jediný účinek to mělo ten, že opět vstala a šla ho překontrolovat. Ve čtvrt na deset mi konečně ležela na břiše v usínací poloze, občas koukla k oknu, zamávala Měsíci a zase ulehla. Pak si vzpomněla na koupelnové strašidlo, několikrát mi oznámila, že se bojí a já jí pokaždé ujistila, že jsem s ní a že nikam nepůjdu a nikomu jí nedám a moucha že už je pryč. Měsíc se mezitím posunul a nebyl z postele vidět, komentovala to, že ho spapaly mraky a konečně uklidněná usnula.

A já jí trochu závidím to její dětské vnímání světa, ve kterém si může pokecat s Měsícem. Taky bych někdy chtěla.

Autor: Dana Urbanicsová | sobota 9.12.2017 21:30 | karma článku: 23,69 | přečteno: 788x

Další články autora

Dana Urbanicsová

Když bolí paleček

6.10.17 Máme problém. Tedy, Trpajzlík má problém a já tím pádem taky. Nějak si poranila jeden paleček. Ten levý, cucací, uspávací.

12.8.2018 v 22:06 | Karma: 18,21 | Přečteno: 577x | Diskuse | Osobní

Dana Urbanicsová

Náš život s Trpajzlíkem - O zvířatech

2.10.17 Ještě donedávna jsem mohla s klidným svědomím tvrdit, že Trpajzlík přijímá všechna zvířata jako obyčejnou a trochu nudnou součást svého světa.

5.8.2018 v 23:37 | Karma: 15,07 | Přečteno: 360x | Diskuse | Osobní

Dana Urbanicsová

Náš život s Trpajzlíkem - Když se daří

18.9.17 Dneska byla Trpajzlík opravdu výživná! Má přísný zákaz vylévat jakoukoliv tekutinu ze všech nádob, které se doma nachází.

28.1.2018 v 22:03 | Karma: 20,99 | Přečteno: 620x | Diskuse | Osobní

Dana Urbanicsová

Náš život s Trpajzlíkem - Láskyplná

17.9.2017 Trpajzlík teď prožívá období, kdy má všechny a všechno ráda. Svou lásku k lidem i k věcem vyjadřuje tím, že je něžně hladí a říká u toho "malá". Pokud je láska opravdu velká, přitiskne si to na prsa a pohoupe.

17.1.2018 v 20:21 | Karma: 18,78 | Přečteno: 535x | Diskuse | Osobní

Dana Urbanicsová

X. Náš život s Trpajzlíkem - Jeden den bez Trpajzlíka

16.9.17 Konečně jsem se dočkala! Mám v plánu strávit celý den bez Trpajzlíka! Domluvily jsme se se starší dcerou, že jí pohlídá a pak nám nechá na noc oba vnuky.

7.1.2018 v 21:46 | Karma: 22,73 | Přečteno: 693x | Diskuse | Osobní

Nejčtenější

Skokem do propasti Macocha ukončila život matka oběti střelby na fakultě

14. dubna 2025  8:27,  aktualizováno  9:06

Skokem do Macochy ukončila o víkendu život matka jedné z obětí tragické střelby na Filozofické...

Bílá rakev, věnec od Gottové. Na rozloučení se Slováčkovou dorazil i prezident

15. dubna 2025  8:30,  aktualizováno  16:35

Rodina a přátelé se v kostele v centru Prahy rozloučili Annou Julií Slováčkovou. Zpěvačka a...

Výbuch v Poličce: ostraha hlásila, že se předtím nad areálem vznášely cizí drony

11. dubna 2025  18:12

Exploze v muničním areálu v Poličce, k níž došlo koncem března, stále vyvolává otázky. Ačkoli...

Bili ho, řezali a natáčeli, jak umírá. Mladíci umučili třináctiletého kluka, pro zábavu

14. dubna 2025

Premium Mladistvý spolu s kamarádem zabil v Děčíně před třemi lety třináctiletého chlapce. Nebývale...

Trump si hraje s vojáčky. Stažení by Evropu bolelo, na výběr jsou jen špatné varianty

15. dubna 2025  14:06

Premium Je to jen pár dní, co Donald Trump vyslal směrem k Evropě poněkud nepříjemnou zprávu. USA mohou ze...

KOMENTÁŘ: Smrt na Velikonoce. Proč Rusko o svátcích s oblibou zabíjí civilisty

18. dubna 2025

Premium Šestatřicet mrtvých si vyžádal raketový útok na Sumy a Ukrajina řeší, proč se v té době ve městě...

Neznámý útěk z ČSSR. Vietnamec prchal přes železnou oponu hned dvakrát

18. dubna 2025

Premium Z Československa uprchl přes železnou oponu občan Severního Vietnamu. Když v létě 1969 odvysílalo...

Test řeckých jogurtů: Tučné i plné bílkovin. Který je ale nejlepší?

18. dubna 2025

Premium Jako superpotravina se dnes označuje kdeco. Přitom jogurtu – zvlášť originálnímu řeckému, který je...

Druhá série The Last of Us je úspěšnější než jednička. Sledujte s iDNES Premium

18. dubna 2025

Druhá řada populárního seriálu HBO právě odstartovala a na streamovací platformě Max sklízí velký...

  • Počet článků 14
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 876x
Jsem křesťanka, manželka, máma, selka, chovatelka, hospodyně, babička, milovnice přírody, dobrých knížek a dobrého jídla, to vše v jedné osobě. Opravujeme s manželem starý rodinný statek v šumavském podhůří, snažíme se hospodařit, chováme vše možné od křepelek po krávy a jelikož se nám náš život zdál příliš snadný, vzali jsme si do pěstounské péče malou holčičku. A o tom všem chci psát svůj blog.

Seznam rubrik