VII. Pokusy o krádež dějin – KSČM přepisuje historii

K sedmdesátému výročí podepsání Mnichovské dohody se konečně vyjádřili také komunisté. Jejich pojetí dějin dokazuje, že se ve svém myšlení vůbec němění, že jsou vlastně stále tou starou KSČ. Přepisování historie mají tradičně v popisu práce a nestydatým lhaním si dláždí cestičku k moci.

Komunisté ve svém prohlášení přiznávají veškeré zásluhy za porážku Hitlera pouze Sovětskému svazu, západní mocnosti se podle rudého výkladu zapojily až do téměž vyhrané války. Osvobození západních Čech Američany jako by neexistovalo. Dobře si pamatuji, že ve škole jsme za vlády komunistů nesměli říkat, kdo naše město (Plzeň) osvobodil. Dozvěděli jsme se to pouze doma jako tajemství. Stejně tak dnes komunisté zlehčují úlohu dalších západních mocností, ačkoliv Británie bojovala s nacistickým Německem již od roku 1940. Komunisté opět jako vždy dříve zamlčují Pakt Ribbentrop-Molotov a hanebnou skutečnost, že se Sověti domluvili s Hitlerem jako se spojencem ještě před napadením Polska a začátkem války.

Naprostý vrchol drzosti je ale pokus komunistů zneužít národní tragédii Mnichova k přihřívání vlastní proruské polívčičky dnes. Argumentací o zradě spojenců, která se za uplynulé roky stala součástí národní legendy s oním již poněkud patetickým „o nás bez nás“, které nebere v úvahu prokázanou neochotu Sovětského svazu pomoci nám v době Mnichova, kdy by to možná mělo smysl - Stalin si chtěl na troskách Evropy vysílené válkou vybudovat vlastní impérium. Komunisté zamlčují také následující roky a boj spojenců za svobodu celé Evropy, kterým Francie a Británie Mnichov krvavě odčinily, a pomocí tohoto jednostranného výkladu historie chtějí bojovat proti výstavbě radaru v Brdech. Je to velmi hloupá argumentace, založená nikoli na racionalitě a historických faktech, ale na legendách a vášních, nicméně u mnoha naivních voličů může dojít sluchu.

Pokrytectví současných představitelů KSČM se odhaluje v jakémsi „poučení z krizového vývoje“, kdy emotivně apelují na českou zakomplexovanost ve stylu: „jsem malí, slabí, zrazení, vrhněme se do náruče jediného spojence, Ruska.“ Vzhledem k tomu, že nás západní spojenci 30. září 1938 zradili, nesmíme jim důvěřovat ani nyní. Samozřejmě nesmíme důvěřovat ani Americe, která sice v Mnichově nefigurovala, ale podle komunistů je prostě špatná. Mrtví chlapci na Omaha Beach neznamenají v této rétorice vůbec nic. Takže poučeni Mnichovem, radar na Brdech nechtějme. To je zhruba poselství současných stalinistů.

Lhaní v případě historie by však mělo každému rozumnému člověku přivést na mysl otázku, zda komunisté nelžou i v jiných věcech, například v otázkách opravdového zájmu naší země o funkční vojenskou obranu. Inu, mnozí z nás v tom již mají jasno dávno a bohužel to nebyla levná zkušenost, nepotřebujeme k tomu žádnou zprávu BIS. Ano, i z historie se dá učit, ale ta historie nesmí být účelovou rudou fabulací.

KSČM zase mění dějiny: S Hitlerem bojoval jen SSSR

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Věra Tydlitátová | neděle 28.9.2008 8:15 | karma článku: 35,84 | přečteno: 2634x
  • Další články autora

Věra Tydlitátová

Válečná zranění

8.11.2022 v 10:21 | Karma: 8,60

Věra Tydlitátová

Zklamaly elity národa?

16.8.2022 v 11:16 | Karma: 19,27

Věra Tydlitátová

Po volbách

13.10.2021 v 11:33 | Karma: 19,54