Fenomenální novoroční předsevzetí
...
Upřímné varování pro laskavé a zvláště chápavé čtenáře. Žánrem tohoto textu je humorná nadsázka a sebeironie (s výjimkou předposledního odstavce v závěru, který je úvahou nad dvacátými léty)
...
Před začátkem mše požádá pan farář kostelníka, aby spočítal, kolik lidí půjde ke svatému přijímání. Kostelník po mši hlásí. "Dnes to bylo 21 lidí". Farář se žertem ptá: "Mě jste taky započetl?"
"Ale kdeže, velebnosti, počítal jsem jen věřící!"
"Copak já nejsem věřící?" hřímá farář.
"No, to jo, jasně, Vy jste taky věřící, pane faráři. Ale já jsem si fakt myslel, že mám započíst jen normální lidi!"
...
Z Moravy: "Šeci ludé sú sobci. Každý myslí enom na seba, akorát já myslím na mňa!"
...
"Ze všech ctností, jimiž jsem byl bohatě obdařen, si nejvýše cením své skromnosti"
"Kdysi jsem byl namyšlený a hodně mě to trápilo. Mé trápení však pominulo, namyšlenosti jsem se zbavil a teď už jsem dokonalý"
"Má umělecká práce je neocenitelná, tudíž mohu směle očekávat, že ani po mé smrti ji nikdo neocení"
Povídá král šaškovi: "No tak mi řekni aspoň nějaký dobrý vtip!"
"Jeden znám", odvětí šašek: "Jsi moudrý král!"
Byl tak skromný, až byl za to sám na sebe pyšný
"Píšu tak nedostižně inteligentní příspěvky do diskusí, že ani sám jejich genialitu neumím docenit."
Pustili jsme si doma silvestrovské vydání pořadu 168. Pojala nás hrůza biblických rozměrů, když jsme si uvědomili, že politici jsou taky jenom lidé. A někteří z nich mají dokonce smysl pro humor. To je Sodoma a Gomora!
...
Vstupujeme do dvacátých let
Nadějná, zajímavá, optimistická byla dvacátá léta minulého století. Přinesla například i nový rozmach výtvarného umění, hudby, architektury, literatury a umělecké fotografie. O slovo se výrazně přihlásil film jako nová tvůrčí disciplina... Moc bych přál nám všem, aby nastávající "dvacítky" byly nadějné, zajímavé, dobré a optimistické. Papež František řekl, že "společnost je pevná a silná, pokud je založena na pravdě, dobru a kráse". Myslím, že je to univerzální postřeh, přijatelný i pro ty, kdo se k žádné církvi nehlásí. Ono, kdo by taky chtěl žít v zemi zakládající si na lži, nenávisti a ošklivosti?
...
Doporučené předsevzetí do nového roku:
Nezapomeňte dát občas najevo svoji pokoru, abyste se ujistili, jak velký dojem to udělá na vaše přátele a blízké.
...
...
Marek Trizuljak
Podlemnohizmus a nárůstovšakdojmizmus jako statistické metody
Připustit bychom určitě mohli i zdásežeizmus a další podobné. Kreativních přístupů není nikdy dost, inovace je vždy vítaná.
Marek Trizuljak
Nad ránem, nad Teheránem
Příběh o probuzení, ráno, na hoře nad Teheránem. Pravdou ovšem je, že Julius Fučík ani Leoš Janáček za to nemohou.
Marek Trizuljak
Studené léto, žhavé léto... Červencové a srpnové proměny
Přišel pozdě večer do hospůdky u nás jakýsi cizí člověk a ptal se, jak to, že je otevřeno tak dlouho po závěrečné době. Odpověď paní hospodské byla odzbrojující: „Deť só žňa, chlapci majó žizeň!“
Marek Trizuljak
Zahradní slavnost a parádně vokáknutí machři
Začátek léta, zahradní slavnost, hodující machři v elegantních kostýmech, radost, světlo, barvy.
Marek Trizuljak
Svět bude znovu nádherný (Make the World Beautiful Again)
Na světě je krásně, Doník si jede pro úžasnou novou hračku. Bílé letadýlko s pozlaceným, orientálně přebohatým interiérem. Královský dar! Vpravdě fenomenální důvod vyrazit na světově významnou zahraniční cestu.
| Další články autora |
Jak dobře znáte Evropu? Otestujte se před letní dovolenou
V Evropě si každý najde to své – od pláží přes horské túry až po historická města plná památek. Jak...
Špičatý výdech z metra na náměstí Jiřího z Poděbrad budí rozpaky. Ptákům ale neublíží
Po více než dvouleté rekonstrukci se veřejnosti znovu otevřelo náměstí Jiřího z Poděbrad. Jeho...
Třesně vs. mléko. Znáte mýty o jídle?
Strašily vás babičky bolavým břichem po zapití třešní nebo angínou z bleskově snědené zmrzliny v...
Chtěla zkrášlit svět své dceři. Dnes její muraly obdivují tisíce kolemjdoucích
Šedé rozvaděče, oprýskané zdi nebo nevýrazné ploty dokáže proměnit v barevná díla plná rostlin,...
Proč jsme unavení, i když nic neděláme? Častou příčinu většina lidí přehlíží
Mnoho lidí zažívá zvláštní typ únavy. Ne tu fyzickou po sportu nebo náročném dni na nohou, ale...
Byl by to přílišný luxus. Ministerstvo dopravy stoplo obnovu známé Kozí dráhy
Naděje na kompletní obnovení provozu na železniční trati známé jako Kozí dráha, která vede z Děčína...
Shakespeare opět na slezskoostravském hradě. Hlavním tahákem je Komedie omylů
Devatenáctý ročník Letních shakespearovských slavností začal v Ostravě představením Marná lásky...
Sídliště bez modrých zón zaplavují auta odjinud, čáry by ale přinesly jiný problém
Zapeklitý problém s parkováním řeší v poslední době obyvatelé východní části sídliště Juliánov v...
Motorkáři jsou na silnicích ohroženým druhem. Letos jich zahynulo přes 30
Od ostatního provozu je dělí jen řídítka, helma a případně kožený overal s chráničem zad. Řidiči...
- Počet článků 1149
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1123x




















