Přežije Evropská unie?

  Evropská unie nesporně selhává proti očekáváním, se kterými vznikala. Evropané, včetně nás Čechů od ní očekávali, že vzhledem ke své kulturní, technologické a ekonomické vyspělosti i lidnatosti, zaujme  rovnocennou pozici.

Pozici, rovnocennou největším světovým mocenským hráčům. 

Místo toho funguje pouze jako nástroj kontinentálních hegemonů, především Německa, méně již Francie, k dirigování zbytku Evropy podle jejich zájmů. A současně, ve vnější politice, se poddansky podřizuje globálním zájmům USA a jimi řízeným „nadnárodním“ institucím, ovládajícím celosvětové toky kapitálu.

Slabost existující Evropské unie se projevila v neúspěchu fungování eurozóny – finančního zhroucení Řecka a v  podobných trvajících problémech v jižním „měkkém podbříšku Evropy“. Naprosto selhal projekt a fungování tzv. schengenského prostoru při zvládání masivní imigrační vlny z Blízkého Východu a subsaharské Afriky, vyvolaného neodpovědnou politikou „nejmocnější ženy Evropy“ a několikrát přesluhující kancléřkou Německa Merkelovou. Při tom ji zdatně a poslušně sekundovali nominálně nejvyšší potentáti unie, které ona, spolu s francouzským Hollandem, do jejich funkcí „demokraticky“ nominovala.

Nesmíme také zapomínat na servilitu, s jakou se vlády všech menších členských zemí unie paní kancléřce vždy podřizovali. Až nakonec došla trpělivost "evropské trojce“ – Velké Británii, která se cestou referenda rozhodla z EU vystoupit, čímž zahájila rozpad EU, který lze dále očekávat.

A nyní vyvstává otázka, z titulku tohoto článku:  Přežije Evropská unie?

Jsem přesvědčen, že pokud bude pokračovat jako dosud, ztrácí její existence smysl, pro který byla vytvořena - nepřežije!

Budou-li se evropské národy chtít zachránit před invazí před-středověkého fanatického islámu beduínských kočovníků, nezbude jim nic jiného, než se uchýlit pod vojenskou ochranu Ruska, byť i za cenu  politické a ekonomické podřízenosti.

Nebo,

se Evropané vzbouří proti svým degenerovaným, dosavad vládnoucím „elitám“, vynutí si anulování základu dnešní krize Evropské unie – Lisabonské smlouvy a vypracování Ústavy  Evropské unie, která ji bude definovat jako mocnou federaci, založenou na základních principech přímé demokracie: plné subsidiarity členských států a jejich teritorii, přímých voleb zastupitelů a volených úředníků státní správy, principu občanské iniciativy, deliberace a ultimativních referend, a která bude přijata referendy ve všech členských státech unie.    

Všechny aspekty fungování takové přímé demokracie jsou podrobně zpracovány v návrzích světových hnutí za přímou demokracii - WDDM. Např. německého hnutí Mehr Demokratie e.V., nebo v USA z okruhu prof. Beckera a u nás v ČR teoretiky kolem webu

http://citizens4dcr.webnode.cz.

Tyto návrhy vycházejí z osvědčených principů ústav USA a Švýcarska, nejsou však jejich kopií, ale reagují na dnešní stav světa a aplikují nejnovější poznatky ve všech oblastech života světové populace.

Vážení spoluobčané,

není-li Vám lhostejný osud Váš a Vašich potomků, budoucnost naší republiky, evropské civilizace a celého světa vůbec, aktivizujte se a podpořte politické síly, kterým lze věřit, že jejich sliby ve volebních programech o prosazování přímé demokracie, nejsou jenom atraktivní vábničkou pro voliče, ale skutečným cílem jejich stran a hnutí.

Autor: Zdeněk Trinkewitz | úterý 14.2.2017 13:06 | karma článku: 29,97 | přečteno: 983x