La Sgambeda 2014

Devítidílný seriál dálkových běžců Ski Classics odstartoval v Italském Livignu při 35 kilometrovém závodě La Sgambeda.

Nor Anders Aukland z týmu Santander si připsal první letošní triumf (čas 1:21:20) přičemž Norové obsadili další dvě medailové pozice. Druhý skončil Kjölstad a třetí Pettersen. Oblíbený český jezdec Stanislav Řezáč byl dvaadvacátý. Nejlepšího umístění z Čechů dosáhl Petr Novák, který dokončil závod na desátém místě. Výborně si vedla Češka, hájící však rakouské barvy, Kateřina Smutná, která doběhla na výborném druhém místě. Přemohla ji pouze Švýcarka Bonerová. Povedenou premiéru si odvedla také Adéla Boudíková ze Swix Ski Classics Pro Teamu. Svůj úvodní závod zakončila na dévatém místě. Prosadila se i další češka Martina Chrástková, cílovou čáru proťala na 22. pozici.

Autor: Tomáš Turek | čtvrtek 18.12.2014 19:32 | karma článku: 5,06 | přečteno: 200x