Jak nás kvóty (ne)zachrání
Uprchlíci se ženou do Evropy. Přesněji, uprchlíci se ženou do Německa a Evropa (ne)řeší co s tím. Němci a Francouzi přišli s nejjednodušším řešením a tím jsou kvóty, které je zbaví starosti a jisté procento migrantů tím, že je přesunou někam jinam. Třeba k nám.
Proč jsou kvóty špatné?
Evropa je založená na spolupráci a solidaritě států. Ta je ale DOBROVOLNÁ a ještě nikdy se nestalo, že by někdo tak vehementně někomu vnucoval něco proti jeho vůli. Navíc kvóty stejně neřeší podstatu problému, jen přesunou malé procento lidí jinam a bez dalších řešení budou mít hodně mizivý účinek.
Proč možná nebudou tak špatné?
Ekonomičtí migranti chtějí do Německa. Všichni víme proč. Kvóty by je mohli dobře odradit. Uvidí totiž, že ikdyž dojdou do Německa, mohli by nakonec skončit někde úplně jinde. Třeba v Rumunsku nebo jinde na "východě" a to by se jim nemuselo tolik líbit.
V krátkodobém horizontu by tedy mohli ty zpropadené kvóty i pomoci. Přesto nejsou řešením. Řešení je jiné. Je jím jednotný postup celé EU. Jednotná pravidla pro přijímání a odmítání migrantů. Společná evidence všech příchozích a vyhoštěných. Společná ochrana hranic a společný postup proti převaděčům.
My jako ČR nemůžeme dělat to co jsme dělali poslední roky a neustále říkat, že to se nás netýká, protože jsme ve středu Evropy. Nyní vidíme, že když jsme hraničním státům jako je Itálie a Řecko nepomohli před rokem či dvěma, tak ty teď nestíhají a problém se posunul blíže k nám. Za rok se může stát, že nebudou tisíce lidí u plotu na Maďarsko-Srbské hranici, ale u plotu na Německo-České hranici.
Ještě jednou v bodech, co by se mělo udělat:
- jednotné řízení s uprchlíky v rámci celé EU, zkrátit na co nejkratší dobu
- urychlené vyhoštění všech, kdo nemají nárok na azyl a celoevropská evidence vyhoštěných
- rozdělení azylantů po celé EU, aby v některých státech nevznikala ghetta a aby každý příchozí věděl, že půjde tam, kde bude určeno a né tam, kde si myslí, že dostane nejvíc
- stejnoměrná ochrana hranic, aby se nikde nehromadilo velké množství uprchlíků
- podpora ekonomického růstu ve státech na Balkáně a informování tamnějších lidí, že oni u nás na azyl nárok nemají
- používat argumenty a ne dohady, mluvit o tom, proč a jak se co děje, nestrašit lidi invazí mohamedánů a ukázat alespoň nějaké příklady ze západní Evropy, jak se tam u nich integrace daří či nedaří a z čeho bysme měli poučit
My tady v Čechách bysme neměli bát. Myslím si, že jsme dost chytří, bohatí a schopní na to, abysme se o několik tisích válečných uprchlíků dokázali postarat. Pokud se ale o ně budeme starat stejně, jako se dnes někdy staráme o naše seniory, děti v dětských domovech, nezaměstnané nebo invalidy, tak ať sem radši nechodí.
František Sturm
Covidové statistiky a kontext čísel
Statistika nuda je, má však cenné údaje. Bez kontextu se však v každé statistice můžeme rychle ztratit. Tento článek je pokusem trochu pomoci těm, kteří nemají čas hledat a porovnávat čísla, která se nás dnes každý den valí.
František Sturm
Vývoj politika aneb od pulce po pytel
Krátké (ne)vědecké pojednání o jednom moc zajímavém zvířátku. Toto pojednání vzniklo na základě několikaletého nezúčastněného pozorování. Zjištěné výstupy verifikovala Vědecká rada pro výzkum a inovace Univerzity života ČR.
František Sturm
Pokrytec Zeman?
Končí jedno staré přátelství kvůli pokrytectví? A nebo ne? Vystoupí Václav Klaus tvrdě proti Miloši Zemanovi? A čeká nás Czexit?
František Sturm
Ukrajinské scénáře
Vývoj na Ukrajině je dramatický. Jak to může nakonec skončit? Zde je několik pravděpodobných scénářů a argumenty pro a proti, zda k tomu či onomu dojde.
František Sturm
Konec Ukrajiny
Poslední události směřují k definitivnímu konci Ukrajiny jak ji známe. A Ukrajina si za to může sama.
| Další články autora |
Na dva kusy rozříznutá legendární Radlická lávka leží v poli. V muzeu bude nejdříve v roce 2028
Byla jednou z posledních staveb svého druhu v Česku. Nýtovaná stavba, která se pnula nad...
Dvorecký most promění také pražskou autobusovou dopravu v Praze. Máme velký přehled
Příští pátek se slavnostně otevře Dvorecký most, nová 361 metrů dlouhá spojnice přes Vltavu mezi...
Netradiční dobrodružná hřiště dobývají Prahu. Najdete je na Vypichu, Solidaritě i Žižkově
Po úspěšných pilotních projektech Na Kocínce a Pod Juliskou se koncept adventure playground poprvé...
StarDance 2026 se blíží. Zatančí rockerka, spekuluje se o populární herečce i tenisové legendě
Na podzim se na televizní obrazovky vrátí oblíbená taneční soutěž, ve které známé osobnosti usilují...
Rybář ulovil na Velikonoční pondělí kapra, který měl přes 20 kg. Souboj trval dlouhé minuty
Velikonoční pondělí přineslo rybářovi životní úlovek. Na tajném místě ve východních Čechách zdolal...
Na Blanensku hoří až čtyři hektary lesa, komplikací je pro hasiče nedostupný terén
S lesním požárem bojují hasiči u Doubravice nad Svitavou v okrese Blansko. Zásah jim na místě...
Výstava v Olomouci pomocí ilustrací přiblíží myšlenky filozofů
Myšlenky významných filozofů zprostředkované pomocí ilustrací přiblíží návštěvníkům výstava...
David Attenborough slaví 100 let. Jeho dokument o Životě savců startuje ve středu na Prima Zoom
Jedna z největších ikon moderní dokumentární tvorby o přírodě a pro spousty lidí na světě Hlas Země...
Šmukýřka
Tramvajová trať vedoucí kolem Šmukýřky v Praze 5-Košířích má své kouzlo.

Ideální na snídani i rychlou večeři? Test čerstvých sýrů s jogurtem Hollandia
Jemná krémová textura, svěží chuť a univerzální využití v každodenní kuchyni. Redakce eMimina otestovala dva čerstvé sýry s jogurtem od české...
- Počet článků 46
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1595x




















