Ti šílení diletanti tu Evropu zničí!

Finanční systém EU prochází agónií. Packalství, břídilství a autodestruktivní fušeřina euroúderníků už překonala veškeré – jakkoliv pesimisticky chápané – meze. To, co předvádějí na Kypru, je čiré zoufalství.

Putin se chmuří, energie zdraží...

 

Chovají se jako nešťastník, který pod tlakem vlastní nezodpovědnosti, dluhů a exekutora jde amatérsky vykrást banku. Samozřejmě, že se nechá nafilmovat, ukradené peníze ztratí a na útěku jej chytí, protože spadne s kola. Místo vylepšení situace přijde trest.

Ale kdo krade, nic jiného si nezaslouží, i kdyby se omlouval, že přece sebere hlavně bohatým. O problému jsem psal už včera v článku: „Evropská unie už krade. Hyperinflace startuje na Kypru“.

Akce zinscenovaná EU a několikrát parametricky měněná však nabyla včerejším telemostem ministrů financí (viz iDnes) už podobu frašky. Ti potentáti to mají opravdu vykradené.

Jestliže je finanční systém v problémech, zaútočit ještě na důvěryhodnost a stabilitu ohroženého bankovního systému, to už je opravdu absolutně šílené. Po této akci by v kyperských bankách zůstal jen blázen, a to i v případě, že by neprošla kyperským parlamentem (viz iDnes). Teď už to prostě dobře dopadnout nemůže. Podřezali si větev, na níž sedí.

Vzhledem k tomu, že tuto akci nevymysleli Kypřané, ale EU, bude to mít fatální následky i v ostatních státech eurozóny. Kdybych měl peníze v ohroženém Španělsku, utíkal bych pryč. Totéž platí o Itálii, o Řecku, Portugalsku a Irsku nemluvě. Evropská unie sebevražedným způsobem rozvrátila důvěru v bankovní systém.

Překročili Rubikon, odkud není návratu. Dosud bylo absolutně nemyslitelné, aby stát přímo sahal na soukromé peníze. To si naposled dovolili pouze komunisté, u nás Antonín Zápotocký v roce 1953. Kam jsme se to dostali?

Příznačná je ta faleš, kterou už taky známe. Chtějí té krádeži říkat daň. Takové ptydepe a eufemismy už také známe z totality. Navždy mi utkvělo v paměti, kterak sestřelení jihokorejského dopravního letadla v roce 1983 bylo vydáváno za „zastavení letu“. Teď ovšem EU střílí do vlastních řad.

Šílený je ten právní nihilismus. Vše se to zatím děje bez zákonného podkladu. Přesto banky už blokují hotovost na „daň“. Pokud by měla platit taková retroaktivita, nemohli bychom si v EU být jisti vůbec ničím. Ministři si zavolají a je to. To už není jen deficit demokracie, to je její absolutní popření a zhroucení.

Kyperské banky jsou teď pro jistotu na několik dnů zavřeny. Co bude pak? Pokud nebudou omezovat manipulace (výběry a převody) s vklady, nastane run na všechny kyperské (a možná nejen kyperské) banky.

Možná má někdo zlomyslnou radost, že tam utkví peníze miliardářů. Ale bez jejich peněz se bankovní systém zhroutí. A nové peníze nikdo do takto rizikového prostředí nepošle. Krátkozrakost těch diletantů je opravdu nebetyčná.

Ještě zlomyslnější lidé si zamnou ruce, že na to doplatí bohatí Rusové. Oni ztráty unesou a najdou si jiný daňový ráj mimo EU. Ovšem nic bych za to nedal, že si to Putin nechá líbit. Očekávám, že to EU osolí na ceně nafty a plynu. Takže asi za ty hlupáky zaplatíme účet zase my všichni.

A zkuste sáhnout na peníze Američanům. Bude z toho obchodní válka? Nepochybuji o tom, že v USA najdou způsob, aby pokud na Kypru o něco přišli, si své na potrhlých Evropanech vzali zpět.

Někteří diskutéři mínili, že by Kypr měl euro hodit eurobyrokratům na hlavy. Ale dovedete si představit, že by to v obdobné situaci udělali Kalousek se Schwarzenbergem a eurofederalistou Zemanem, který se chystá ratifikovat náš závazek 350 miliard korun do ESM? Přitom je už jisté, že eurozóna bude všechny záruky potřebovat...

Nejhorší je, že i kdyby kyperský parlament tu loupež neschválil, Pandořina skříňka už byla otevřena a všechny ty bědy, svízele a nemoci se rozlétly po EU.

 

Ceterum autem censeo Unionem Europaeam esse delendam!

Autor: Dušan Streit | úterý 19.3.2013 11:16 | karma článku: 41,20 | přečteno: 3377x