Může prezident Klaus „vydírat“ – vyděrače?

S tímto nesmyslným obviněním přišel známý prezidentův „fanoušek" Martin Komárek v dnešní MF DNES. Klaus se prý chová jako salónní vyděrač. A vyděračům a únoscům (???) se prý nemá ustupovat.

 

Kdo tady hergot vydírá?

Tak si vezměme, kdo koho vydírá. Pan Komárek nikdy neslyšel, co se stane Irům, když v opakovaném referendu „nezmoudří"? Tady se střídalo uplácení s vydíráním. Neslyšel nic o tom, jak neschválením „Lisabonu" budeme „vystěhováni" někde na okraj Evropy? Neslyšel nic o následcích, které Česká republika ponese, vč. těch ekonomických? Neslyšel nic o vylučování z EU? Neslyšel nic o dvourychlostní Evropě?

Neslyšel rady nejen z Brusele, ale i z Paříže na odvolání prezidenta? Neslyšel rady za hranicí vměšování do našich vnitřních věcí, jak právě prezidenta obejít? Už úsměvným koloritem je „strašná" hrozba, že bychom přišli o eurokomisaře, ačkoliv takové rozhodnutí bychom museli sami odsouhlasit. Prý bychom odpor neustáli. Tak čím se nám hrozí? A co by nás proboha horšího než „Lisabon" mohlo ještě postihnout?

Možná už to ví předseda Ústavního soudu Rychetský, kterému to zřejmě už vzkazoval německý velvyslanec. Jistě stejné hrozby převzal i premiér Fischer, kerý se může rozkrájet, aby sliboval termíny i za Ústavní soud a prezidenta zároveň.

Je možné vydírat vyděrače? Je možné vydírat uplatněním svých Ústavou svěřených kompetencí?

Kdo je rukojmím?

Podle Komárka prý drtivá většina dospělých občanů země. Tedy těch, kteří chtějí žít na Západě, a ne pod Putinem. Tak tohohle bubáka jsem už dlouho neslyšel. Zase nás někdo stěhuje. A Putin už se těší, až se bude domlouvat přes naše hlavy s francouzskou a německou diplomacií. Náš ministr zahraničních věcí po „Lisabonu" se pak jen dozví, na čem se velmoci dohodly. Nepřipomíná vám to Mnichov?

Prý si bere za rukojmí i ty, kteří věří v normální prosperitu a slušnost, a ne v zapadlé vlastenectví. Z toho jsem se až zpotil. Takže to, co prezentuje Sarkozy, Kouchner, Cohn-Bendit, Jo Leinen a třeba Poettering je ona slušnost? Vždyť jde jen o jejich - národní či zelené - zájmy a navíc Čechy zjevně nenávidí. A na vlastenectví a národní zájmy mají nárok jen velmoci? U malých států jde o zapadlé vlastenectví, zpozdilost a v našem případě o čecháčkovství? A není náhodou znakem čecháčkovství právě malost, projevující se bojácným choulením pod evropské sukně, a rezignace na národní hrdost?

Prý Klaus věří, že Brusel je absolutní zlo podobně jako Muhammad Atta věřil v amerického satana a Bader a Meinhoffová věřili v zločinnou podstatu kapitalismu. Já se naopak domnívám, že předmětem nesmyslné až utopické víry je právě integrační fanatismus, který si nezadá s jinými utopismy, jako byl právě komunismus. Zanícení a „osvícení" eurofanatici mi bezděky dávají zapravdu.

Klausovi podle Komárka je prý úplně jedno, co si o tom myslí "tupé stádo", které chce jen klidně žít. Do toho tupého stáda se tedy odmítám počítat. Nejsem politik a chci taky jen klidně žít. Ale v tom to právě vězí. Nemůžu potřebovat, aby se mi do života pletli i politici, které u nás nikdo nevolí. Chci být co nejsvobodnější a nepotřebuji další knutu, stačí mi domácí až nad hlavu. Už dnes ty direktivy, které na nás z Brusele jen prší, jsou dokladem diagnózy těch novodobých mesiášů, které nás vracejí o 30 let nazpět. Špidla budiž nám výstrahou.

A o co meritorně jde?

O tom Komárek neřekl ani slovo. Bruseli jde o čas, aby uprchli před britským referendem. Konzervativci tam nyní mají dvacetiprocentní náskok, podle všeho by vyhráli volby a nechali by právě přes referendum promluvit ono „tupé stádo". A z toho mají všichni kvazidemokraté hrůzu.

Prezidentu Klausovi jde zatím pouze o garanci onoho minima, jímž jsou Benešovy dekrety. Já bych byl ovšem rád, pokud by ta obstrukce návazně na britské referendum vedla k úplnému shození onoho lisabonského jha.

Pokud se týká samotných Benešových dekretů, nejlépe o tom nebezpečí svědčí, jak kvičí šéf sudetských Němců Posselt, který to považuje za odepření lidských práv pro své ovečky. Konejšení nás tím, že retroaktivita je vyloučena, je k smíchu:

1) Lze ji obejít prohlášením, že vlastnictví se nepromlčuje, takže bude navrácen pouze právní stav.

2) Z druhé strany ji lze obejít konstatováním, že závadný stav trvá, takže i bez retroaktivity se provede náprava.

3) Hrozí, že kromě ESD budou závazné i rozsudky soudů jiných členských států.

Kdo to z odborníků nevidí, musí kopat za protistranu. A to nehovořím, že ve hře nejsou jen osobní majetky, ale celé pohraničí a potažmo existence republiky. Dochází k plíživé restauraci stavu před 1. světovou válkou. Se všemi důsledky.

Pane prezidente, zarazte to!

Autor: Dušan Streit | úterý 13.10.2009 13:38 | karma článku: 39,38 | přečteno: 3604x