Sebeobrana proti covidu-19

Česká dospělá populace je již 7 měsíců denně strašena, stresována i traumatizována mediální smrští na téma děsivého koronaviru, přičemž jen málokdo ví, že koronaviry tu s námi žijí odnepaměti a způsobují mj. i obyčejné nachlazení.

SARS-CoV-2 je však až příliš atypický na to, aby vznikl přírodní mutací – mj. je 100 až 1000x nakažlivější a mutuje velice pomalu (není sezónní), čímž se vysvětluje podzimní vlna covidu-19. Dr. S. Peková však tvrdí, že SARS-Cov-2 v létě vymizel a podzimní vlnu nevyvolala mutace SARS-CoV-2, ale úplně nový virus, tzn. SARS-CoV-3…Soňa Peková: Řádí tu jiné kmeny viru, ten jarní – jak jsem tehdy říkala – vymizel....(Doplněno 16.7.2021).

Nicméně průběh nemoci covid-19 je značně podobný průběhu chřipky (či jiné virózy); tzn. bezpříznakový, lehký a těžký.

3. fáze chřipky i covidu-19

1. Nejtěžší průběh charakterizuje celkový zápal plic, který stejně jako u chřipky může (ale nemusí!!!) skončit smrtí.  U covidu-19 navíc vzniká specifická komplikace, tzv. cytokinová bouře, kdy imunitní systém ničí i neinfikované plicní buňky. To lékaři preventivně nebo i terapeuticky řeší léky snižujícími imunitu, např. dexametazonem. S vlastní infekcí pak bojují účinným i drahým antivirotikem remdesivirem. V této fázi toho pacient moc nezmůže a je v rukou lékařů. Nicméně významným faktorem, který značně zvyšuje šance pacienta na přežití je i jeho odolnost vůči stresu!!!

2. fáze chřipky i covidu-19

Nemocní, kteří nedostanou zápal plic procházejí pouze druhou fází covid-19 s řadou různých symptomů. Mohou to být lehké chřipkové příznaky jako rýma, bolesti kloubů, bolesti hlavy i teplota pod 38°; u covid-19 se ještě přidává ztráta čichu i chuti a zánět slzných žláz. Když se navíc objeví lehký kašel a horečka, pak to již znamená zánět horních cest dýchacích (průdušek) a varování před zápalem plic i pobytem v nemocnici…  

I na tuto druhou fázi existují účinné léky; zejména isoprinosine, který posiluje buněčnou imunitu a podává se při virovém pásovém oparu. Prezidenti a jiní prominenti ovšem preventivně dostanou i remdesivir a různé protilátkové koktaily.  

O eventuální cestě do nemocnice však v tuto dobu významně rozhoduje i chování pacienta, který především musí ležet, dlouho spát, potit se, neprochladnout, nestresovat se, brát zvýšené dávky vitaminů C a D i přírodních širokospektrálních antivirotik jako jsou česnek (i rozumná dávka čaje a alkoholu) a pít hodně tekutin odplavujících toxiny. A samozřejmě brát předepsané léky.

Pokud jde o léky, zde mám jako laik pochybnost především o účelnosti farmak snižujících teplotu – aspirin, acylpyrin, paralen (?) apod. Teplota, pokud svou výší sama neohrožuje zdraví člověka, by měla být přirozenou tepelnou obranou organismu a pokusem o paralyzaci viru či jeho replikace apod. a zároveň i obranou před současnou nákazou ještě jiným virem nebo bakterií! 

V průběhu epidemie se ukázalo, že funkční jsou acylpyrin (aspirin) a k isoprinosinu přibyl ještě ivernektin. Paralen a ibalgin jsou spíše kontraproduktivní. (16.7.2021).

Pacienti, kteří dodržují léčbu se v této fázi v drtivé většině uzdraví; včetně rizikových skupin!!! S možnou výjimkou osob s dysfunkčním imunitním systémem buď v důsledku nemoci nebo stařecké sešlosti. Pokud jde o stáří, pak nerozhoduje věk kalendářní, ale biologický!!! Starcem se může člověk i narodit – viz nemoc zvaná progerie!

Bezpříznaková populace

Zmínit je nutné i početně rozsáhlou skupinu lidí – zejména dětí, mládeže a osob s kvalitním imunitním systémem – kteří jsou infikováni, a přitom o své infekci ani nevědí, neboť jsou zcela bez příznaků, (což neplatilo u španělské chřipky, která vraždila i děti!); Zda mohou infekci i šířit, je sporné. Zcela výjimečně se i někteří z této kategorie mohou ocitnout v druhé – a poté, nedodržují-li léčbu, – dokonce i v 3. fázi, pokud např silně prochladnou nebo jsou zasaženi obrovskou i opakovanou náloží virů (chřipkového či SARS-CoV-2). Nicméně jejich šance na úplné uzdravení jsou v těchto případech téměř 100%.

1. fáze – infekce a inkubace u chřipky i covidu-19

O této velevýznamné etapě – jak z hlediska individuálního zdraví, tak z důvodů nešíření pandemie – se kupodivu vůbec neinformuje, a navíc jde o zcela zásadní období! Přitom touto fází projdou úplně všichni nakažení!

Tato situace vzniká při všech infekcích. Děje se to, že okamžitě poté, co se v organismu vetřelec objeví, tak imunitní systém informuje člověka, že byl napaden a signalizuje mu, jak se má chovat!!!

Když imunitní systém zjistí vetřelecké agens, okamžitě zahájí bitvu. Ale protože ještě nezná slabá místa protivníka, vyšle do boje nespecifické cytokiny, což jsou zabijácké buňky se širokým účinkem. A zároveň analyzuje, jakou specifickou imunitní reakci použít, a to si vyžaduje čas i klid. Člověku pak vyšle signál – jsi napadený, máš problém, a tak mi nepřekážej v boji!

Fyziologicky se to projeví tím, že člověk cítí neadekvátní únavu a ospalost; ačkoliv spal, nesportoval ani těžce nepracoval, cítí se jak po flámu! Když infikovaný pochopí oč jde a vezme si vyšší dávku vitaminu C, udělá si třeba topinky s česnekem, zapije to čajem s panákem vodky a jde spát; tak někdy, je-li to možné, prospí i 2-3 dny! Poté se probudí a cítí se jako znovuzrozený, což je signálem, že jeho imunitní systém zvítězil. A není navíc ani bacilonosič!

Člověk, který řeči svého organismu nerozumí nebo ji neposlechne – a jde sportovat či manuálně dřít, a navíc i flámovat, tak v období inkubace – za asi 3-10 i více dní – zjistí, že má teplotu, ztratil čich i chuť, bolí ho klouby, hlava i celý člověk a kašle jak při tuberkulóze. Fakticky se ocitl na pomezí 2-3 fáze chřipky nebo covidu-19; a navíc je i nebezpečným bacilonosičem… Jde tedy k lékaři a tam se k smrti vyděšen dozví, že má covid-19; slabší povahy pak doma sepíšou závěť.

Imunologicky se děje to, že v době nákazy je virus ještě lokalizovaný i nerozmnožený, takže ho cytokiny dokážou zlikvidovat. Sport nebo jiná fyzická námaha však extrémně zvýší srdeční činnost a agens je pak krví rozeseto do celého těla i všech orgánů, kde se začne množit. To již cytokiny nezvládnou a imunitní systém, oslabený navíc námahou a bojující již proti silné přesile, musí vytvořit a distribuovat velké množství specifických protilátek. Dodat je třeba, že daleko horší průběh mají opět lidé s nefunkčním imunitním systémem nebo (obvykle) zdravotníci, vystavení vysoké a opakované virové náloži. A platí to i pro jiné infekce, např. i pro smrtelný zánět mozkových blan způsobený virem z klíštěte, kde je známo, že průběh i prognózu nemoci dramaticky zhoršuje vysoká infekční dávka (hodně přisátých klíšťat) a fyzická zátěž v inkubační době…

Závěr

Závěrem je nutné vyjádřit úžas nad tím, že nám anti-epidemiologický ministr zdravotnictví takové věci zatajuje (jeho předchůdce byl ekonom…), a že je denně nezdůrazňují ani masmédia. Možná si myslí, že by to měli pacientům říkat lékaři. Jenže člověk jde k lékaři až když je nemocen… V případě masmédií, která se chytají jako senzace každé hlouposti, je navíc záhadou, proč nespekulují o původu viru SARS-CoV-2 i o všech konotacích v případě, že byl stvořen v laboratoři. 

„Je jasné, že pomocí dnes známých metod může být poměrně snadno a kdekoli laboratorně vytvořen jakýkoli virus tohoto typu…“, uvádí prof. RNDr. Václav Hořejší, CSc. z Ústavu molekulární genetiky AV ČR.Koronavirová pandemie vyvolává nové otázky. Vakcinace by měla pomoci. (16.7.2021).

Ale to už je úplně jiná pohádka...

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: František Stočes | středa 7.10.2020 20:01 | karma článku: 27,70 | přečteno: 1349x