Byly spojenecké nálety na Prahu, Plzeň, Ústí válečným zločinem?

Nejvřelejší příspěvek k 8. květnu otiskly již 4. června LN . Jakýsi děda jim napsal: "...radostně jsem denně vzhlížel k nebi na létající americké bombardéry, šťastně jsem poslouchal vzdálené dunění od padajících bomb na nacistické Německo. Radostně jsem poslouchal zakázaný zahraniční rozhlas... Co bylo Američnům do války v Evropě? Proč jich statisíce umírali na plážích Francie, ...kdybychom Americe povolili ne jeden, ale pět radarů umístěných na českém území, bylo by to málo vděku za to, co pro nás Amerika udělala."


Onoho kmeta (i LN) poopraví každý páťák. Počet amerických obětí činil na pláži Omaha 2 400, pláž Sword 630, Gold 400 a Utah asi 200 (na pláži Juno zahynulo 1 200 Kanaďanů) Děda to s oněmi statisíci amerických obětí na francouzských plážích přehnal, řekněme, stokrát! Jak vidno, novinový papír některých vydavatelů dnes snese všechno. Nícméně pět radarů děleno stem je pak 0, 05 radaru - a to snad nestojí ani řeč.

Bomby na pivovary, lihovary, Kolbenku i Škodovku. A na civilisty
Lze jen doufat, že si děda radostně nepletl i světové strany a nejásal, když byly bombardovány Plzeň, Praha, Ústí atd. Například Plzeň byla jen od února 1944 bombardována celkem osmkrát Při náletu 16.-17. 4. 1945 zahynulo asi 1 000 osob. Nejmasívnější bombardování proběhlo pouhých 21 dní před koncem války a zničeny byly i "strategické" pivovary Prazdroj a Gambrinus. Poslední nálet, který měl zcela zničit Škodovku, a po němž se život v Plzni téměř zastavil proběhl pouhých 11 dní před vstupem Američanů do města...

Cheb napadla americká letadla 25. března 1945, zabito na 800 osob. Další nálet za 14 dní, počet mrtvých civilistů neudán. Počet obětí amerického bombardování Ústí nad Labem ze 17. a 19.dubna 1945 je odhadován na 1000-1500.

14. února 1945 byla ze zcela modré oblohy bombardována, patrně omylem, měšťanská část Prahy ("strategický" cíl - klášter Emauzy). Počet mrtvých v Novém Městě a Královských Vinohradech asi 700. Cílem dalšího náletu v březnovou neděli bylo vyhlazení pražského průmyslu - od Letňan přes Prosek po Satalice; (jen v Libni a Vysočanech zničil nebo vážně poškodil 60 továrních objektů). Počet mrtvých asi 450. Celkový počet převážně civilních obětí anglo-amerických leteckých útoků na cíle v Böhmen und Mähren je asi 12 tisíc. Při osvobozování Československa padlo asi 500 amerických vojáků (udává se 400-500). Ještě štěstí, že nás takto "produktivně" neosvobozoval Stalin, který ztratil v Československu asi 135 000 mužů,
I páťák nyní pochopí, že z vojenského hlediska byly zmíněné nálety nesmyslné a jejich oběti zcela zbytečné. Odpověď na otázku - Proč byla fakticky záměrně likvidována česká ekonomika? - leží patrně v Teheránu.

Prodej Československa Stalinovi
Zde se 28. listopadu 1943 sešla Velká trojka - Roosevelt, Stalin a Churchill. Po Stalingradské bitvě a likvidaci německých tanků u Kurska následovalo vítězství v nekrvavější bitvě o Dněpr a dobytí Kyjeva 6. listopadu 1943. Bylo jasné, že Stalin je již schopen dojít do Berlína a osvobodit třeba i Paříž.

Stalin již měl svůj plán a žádal otevření západní fronty ve Francii. Churchill, jehož předchůdce prodal Československo Hitlerovi, jasně chápal budoucí politické důsledky a naopak navrhoval rozšířit působnost spojenců v oblasti Středomoří a připravit tak podmínky pro vylodění na Balkáně (a vklínění se do střední Evropy). Stalin ostře nesouhlasil a Roosevelt (snad již měl slib vojenské pomoci SSSR na Dálném východě) podpořil Stalina. Tím nejen z Churchilla udělal mopslíka obou velmocí, ale fakticky prodal Československo Stalinovi...

Taktika Sodomy a Gomory
Další indicie se manifestovala ostrým konfliktem mezi náčelníkem leteckého štábu Portalem a jeho podřízeným, velitelem Bomber Command, Arthurem „Bomber" Harrisem, který vyvrcholil v průběhu zimy 1944. Harris žádal pokračování vysoce účinné taktiky ničení německých ropných rafinerií a skladů pohonných hmot, která mj. silně paralyzovala německé letectvo (Němci stále vyráběli dostatek tanků a letadel, ale pro tyto stroje jim chybělo palivo) zatímco Portal volil vysoce barbarskou taktiku útoků na civilní obyvatelstvo a přeměny německých měst v Sodomy a Gomory.

11. září 1944 byl podniknut více než 50 minutový útok na Darmstadt, který ve městě rozpoutal ohnivou bouři. Její plameny šlehaly do výše přes 1500 metrů, smršť dosahovala síly 10 stupňů Beaufortovy stupnice a teplota místy vystoupila až k 2000 stupňů Celsia. Lidé se dusili v krytech, nebo uhořeli a polovina z 8401 městských budov byla zničena. Logika tohoto barbarství patrně tkvěla v naději na vzpouru civilního obyvatelstva vedoucí k rychlé kapitulaci. Výsledek byl přesně opačný: Němci se ještě více semkli a sestřelené piloty doslova lynčovali (takže první slova zajatého anglo-amerického pilota bývala - Já nejsem z bombardéru...).

Německý letecký generál Galland i ministr hospodářství Speer po válce potvrdili, že dřívější zahájení nebo delší pokračování v ničení palivového průmyslu by značně urychlilo německou prohru. Po kapitulaci Rumunska koncem srpna 1944 Hitler navíc ztratil ropná pole u Ploiesti, což mělo pro wehrmacht katastrofální důsledky. Východoněmecký historik Olaf Groehler pak tvrdí, že
bombardování německých závodů na výrobu syntetického benzínu mohlo Německo srazit na kolena už během roku 1944. Spojenci se prý ale obávali, že by to umožnilo rychlý postup sovětské armády do střední Evropy...

Připočte-li se k tomu skutečnost, že v poslední fázi války si spojenci pro bombardování vybírali zejména cíle ve východní části Německa, pak si Stalin musel nějak vysvětlit, proč je fakticky bezdůvodně likvidována ekonomika v "jeho" budoucí německé zóně (a navíc i v "jeho" Československu)... Byl-li tehdy snad zmaten, tak vyhlášením studené války Churchillem v roce 1946 a zavedením atomové bomby do výzbroje USA jeho zklamání z někdejších spojenců nutně vyvrcholilo a bolševický převrat roku 1948 v ČSR vlastně nebyl ani nelogickým, ani nelegitimním kauzálním důsledkem předchozích akcí.

US radar v ČR - dílo zkorumpovaných politiků a vrchol národní servility
Z uvedených faktů pak plyne překvapivý závěr: ony - z vojenského hlediska zcela nesmyslné - nálety na česká města těsně před koncem války byly vlastně válečnými zločiny! Stala se doslova neslýchaná věc: bezbranné a Hitlerem okupované Československo bylo napadeno a preventivně ekonomicky likvidováno jako oběť jiné, nevyhlášené, ale již probíhající studené války...

Takže milý dědo z Lidových novin (i pánové Havle, Topolánku, Schwarzenberku, Vondro a spol.): nejprve nás Anglie prodala Hitlerovi, pak USA Stalinovi a nakonec Československo svorně vybombardovaly. V každém případě dnes s pietou vzpomeňme oněch 500 amerických i více než 100 000 sovětských vojáků, kteří položili životy při osvobozování naší země. Ale místo speciálního vděku politikům USA a souhlasu s umístěním jejich (ne pěti, ale i jediného) strategického radaru v ČR, byste měli spíše žádat finanční odškodnění za - jejich předchůdci - úmyslně likvidovanou českou ekonomiku! Omluvu za spáchání válečného zločinu s následkem zbytečné smrti téměř 12 000 českých civilistů jim velkoryse promiňte s ohledem na oněch 500 padlých US bojovníků.

Autor: František Stočes | čtvrtek 8.5.2008 14:51 | karma článku: 36,89 | přečteno: 8022x