Jak se krade v podzemních garážích v Praze (video)

Bydlím již několik let v jednom nejmenovaném domě na Praze 10, který zde byl postaven v  letech 2007-2008 vč. podzemního parkoviště. Ihned po mém nastěhování mi bylo po cca dvou hodinách vykradeno auto (což byla moje blbost, jelikož jsem nechal na zadních sedačkách monitor a nosil jsem věci nahoru postupně. Nenapadlo mě, že mi během té doby někdo stihne vykrást v uzavřených garážích auto).

Ve dvoupatrovém podzemním parkovišti pro několik set aut (pro 3 domy) je neustálý provoz. Přesto se zde auta vykrádají jak na běžícím páse. Je zcela evidentní, že problém je v nedostatečném zabezpečení a nehodlám zde hanit policii (nutno dodat, že nikdy nikoho za kráděže v garážích u nás v domě nechytili), ale spíš popsat metody zlodějů.
Na druhém videu je vidět, že ne každý zloděj musí být nutně nějaká zfetovaná troska (i když je to nejčastější případ) nebo zloděj připosránek, který prokopne pletivo a uteče a pak se tam vrátí až když je vzduch čistý (jako na prvním videu). Zloději začínají chodit po skupinkách a v kuklách a nemizí už jen autorádia ale i těžká litá kola a lze předpokládat, že budou ozbrojeni a v případě, že budou přistiženi při činu a svědkem např. zadržení do příjezdu policie, budou klást odpor resp. mohou někoho napadnout.
Policie je absolutně nečinná a nevyvíjí žádnou reálnou činnost k dopadení pachatelů. Nechápu zastánce regulace držení střelných zbraní za účelem ochrany života, zdraví a majetku. Pokud by došlo k zákazu či výraznému omezení držení a nošení střelné zbraně, zloději si budou chodit do garáží krást jako do sámošky, protože se jim sníží riziko, že narazí při páchání trestné činnosti na někoho, kdo bude pod pohrůžkou použití střelné zbraně chránit svůj majetek (a pachatelé jistě nebudou mezi těmi, kteří budou dodržovat případný zákaz držení a nošení zbraní, jelikož s porušováním zákonů nemají problém).
Video 1:

 

 

Video 2:

 

 

Autor: Petr Dvořák | středa 8.2.2012 0:37 | karma článku: 19,59 | přečteno: 2347x

Další články autora

Petr Dvořák

Pražští řidiči, sledujte, co se na vás chystá! Volby rozhodnou

Většina politických stran chystá nové poplatky a regulace v oblasti individuální automobilové dopravy. Volby za pár dní rozhodnou.

5.10.2014 v 17:45 | Karma: 32,33 | Přečteno: 5344x | Diskuse | Ostatní

Petr Dvořák

Jak je to v Praze s těmi semafory?

Na předvolební debatě jsem dostal otázku od zástupce trojkoalice, jestli myslíme tím zrušením regulací i zrušení semaforů. Paní Kolínská ze Strany zelených se jen snažila být vtipná. I ona totiž ví, že v Praze jsou zaváděny některé nové dopravní regulace, které jsou zbytečné. Tyto zbytečné regulace poté zhoršují dopravní komfort obyvatel Prahy a také výrazně škodí ekologii a životnímu prostředí. Jedno z hesel Svobodných pro nadcházející volby proto logicky je: „zrušení zbytečných dopravních regulací“.

28.9.2014 v 23:52 | Karma: 26,99 | Přečteno: 3002x | Diskuse | Ostatní

Petr Dvořák

Zelení urbanisté v Praze

Se zaujetím jsem si na ihned.cz přečetl blog zastupitele Prahy 7 za Stranu zelených, pana Ondřeje Mirovského, který kritizuje plánovanou výstavbu obchodního centra v ulici Milady Horákové. Nabízí se tady otázka. Do jaké míry mají politici v rámci územně plánovacího procesu omezovat práva soukromých vlastníků pozemků v jejich stavebním záměru?

16.5.2014 v 19:10 | Karma: 21,53 | Přečteno: 1489x | Diskuse | Politika

Petr Dvořák

Regulace individuální dopravy jako velké volební téma v Praze

Komunální volby se kvapem blíží a řada komunálních politiků pochopila, že právě regulace dopravy je trnem v oku mnoha Pražanů.

25.4.2014 v 13:23 | Karma: 19,75 | Přečteno: 670x | Diskuse | Ostatní

Petr Dvořák

Dotace jako nový cíl pro začínající podnikatele?

Setkal jsem se dnes se zajímavou věcí. Jeden český podnikatel mi začal vyprávět, jak je EU neefektivní a že trvá na různých podmínkách pro získání dotace a že "vždyť to víte, je to hrozná byrokracie, aby vám tu dotaci vůbec dali!".

16.4.2014 v 1:24 | Karma: 25,30 | Přečteno: 1228x | Diskuse | Ekonomika

Nejčtenější

Neposlušné ryby a komické úlovky: tyto rybářské fotografie vás pobaví

Veronika Kolajová na řece Moravě
8. února 2026  9:36

Rybařina není jen o perfektních úlovcích a klidu u vody. Často dochází i na vtipné momenty, když se...

V metru bude kontrola mobilů. Policie prověří jak funkčnost, tak i jejich obsah

Motorola Moto G57 Power
5. února 2026  15:13

Ještě než cestující projdou turnikety v metru, může policie kontrolovat, zda je jejich mobil...

Proč jsou ve výtazích naleštěná zrcadla? 3. důvod vás možná překvapí

Zrcadla ve výtazích nejsou jen kvůli make-upu či selfie.
5. února 2026

Zrcadla ve výtazích nejsou jen designovým prvkem. Pomáhají cestujícím cítit se bezpečně, zkracují...

Snowboarding na ZOH 2026: Známe program! Kdy jedou Adamczyková a Ledecká?

ŽIVOTNÍ ÚSPĚCH. Před deseti lety v Soči 2014 vyhrála olympijské hry.
7. února 2026  14:55,  aktualizováno  8. 2. 7:59

Očekávání jsou vysoká! Eva Adamczyková a hlavně Ester Ledecká patří na ZOH 2026 k velkým favoritkám...

Kolik stojí olympijská kolekce pro ZOH 2026? Nejlevnější kousek vyjde už na stovku

Olympionici a paralympici v nové kolekci
6. února 2026  8:36

Pletené svetry, zimní bundy, mikiny, rukavice, batohy, ale i přehršel doplňků. Nabídka kolekce...

Kamion na D1 u Brna nedobrzdil v koloně, jeho řidič zemřel

Řidič kamionu zemřel na D1 u Brna po nárazu do kamionu před sebou. (10. února...
10. února 2026  16:02,  aktualizováno  16:39

Na 191. kilometru dálnice D1 u Brna ve směru na Ostravu havarovaly v úterý odpoledne dva kamiony....

Falešní policisté pět hodin přesvědčovali čerstvou matku, ta jim pak poslala úspory

Policie ČR
10. února 2026  16:32

Podvodníci obrali o statisíce dalšího důvěřivého člověka. Tentokrát se jednalo o čerstvou maminku z...

Strání se připravuje na fašankovou obchůzku, každoročně ji sledují tisíce lidí

ilustrační snímek
10. února 2026  14:48,  aktualizováno  14:48

Strání na Uherskohradišťsku se připravuje na tradiční fašankovou obchůzku, při níž vesnicí projdou...

Ukrajinci přítěží? Jako řidiče autobusů a tramvají je dopravní podnik chválí

V dopravních prostředcích MHD v Ostravě začali pracovat přepravní asistenti. A...
10. února 2026  16:22,  aktualizováno  16:22

Jednou z firem, kde se velmi dobře uplatnili ukrajinští uprchlíci, je Dopravní podnik Ostrava....

Prémiová kojenecká výživa Kendamil: když důvěra začíná u složení
Prémiová kojenecká výživa Kendamil: když důvěra začíná u složení

Důvěra se u kojenecké výživy rodí z drobných rozhodnutí – a často začíná u složení. A právě proto Kendamil staví své receptury na plnotučném...

  • Počet článků 65
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2941x
Jsem krajským místopředsedou Strany svobodných občanů v Praze.

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.