Šojdrová pláče nad sirotky. A co krvavý sv. Valentýn, ten nikoho nezajímá?

Máme zde opět jeden svátek. 14. února se slaví importovaný svátek lásky - sv. Valentýna. A co tak výročí "Krvavého Valentina".  Výročí, kdy byli zabíjeni Češi, nevinní lidé, matky i jejich děti. Den, kdy roztrhaná těla ležela v

pražských ulicích, nebo byla pohřbena v sutinách domů. 

Praha byla během války bombardována do března 1945 Američany třikrát. Nejhroznější ze všech náletů byl ten ze 14. února 1945. Šlo o  nejhorší jednorázový úder proti Praze v její historii.

Na Prahu zaútočilo 62 amerických letounů B-17. Někteří Pražané jim prý mávali, protože považovali USA za spojence. Spojené státy se dopustily válečného zločinu proti Československu. Kdy v rozporu se smlouvou z Jaltské konference, která se konala 4. až 11. února 1945 a přisoudila Československo do Sovětské zóny, bombardovaly civilní objekty v Praze, přičemž zabily 701 civilistů a těžce zranily dalších 1184. Úplně zničily 183 civilních domů včetně vzácných historických památek, jako je klášter na Slovanech (Emauzy) či Faustův dům, a bez přístřeší zůstalo více než 11 tisíc Pražanů. Jednou z obětí amerického bombardování Prahy byla  dcera malíře Josefa Lady, nadaná klavíristka Eva. Bylo jí pouhých 17 let. V lednu 1951 umírá ve věku 63 let její maminka, Hana Ladová, která se nikdy nesmířila s tragickou smrtí své dcery Evy. 

Výpověď Jaroslavy Pekové, která hovořila s jedním z pilotů: 

"Když teď vidím, jak je Praha krásná, tak toho strašně lituji, ale jsem jeden z letců, kteří vám tehdy ty bomby na hlavu házeli," řekl prý Američan.

Navigační chybu přitom vyvracel. "Říkal mi: ´Jsme školení, nikdy bychom se takto nespletli. Naházeli jsme to tam, kam jsme měli. Omlouvám se, ale rozkazy jsme poslouchat museli, byli jsme vojáci.´ Šokovalo mě to, .... "

 

 Proč nikdo nesvolává demonstrace? Kde jsou tiché průvody Prahou, desítky pietních akcí v Praze a celé republice, tisíce hořících svící a smuteční výstavy ve všech větších městech? Mše ve stovkách kostelů, odborné přednášky, zahraniční hosté, povinný výklad žákům ve školách, koncert cenami ověnčené hudební skupiny Pussy Riot, nekonečné pořady České televize a prázdné proslovy politiků, kteří v slzách u kamer klekají k památníku a kladou věnce, jak tomu bylo nedávno u výročí jednoho upáleného studenta?

Co myslíte? Zavládne celonárodní mediální hysterie, nebo se bude opět kolem tohoto výročí chodit po špičkách? Historie se vymazat nedá, ať se různí novodobí politruci snaží sebevíce!

V dnešní době, kdy armádní kolony křižují Evropou, opravují a zpevňují se mosty, válečné rozpočty rostou a někteří politici, i ti čeští, rádi bubnují válečnou melodii  proti "nepříteli", by vzpomínka na tento krvavý a hlavně zbytečný masakr civilního obyvatelstva byla více než žádoucí.

Není bez zajímavosti, že zrovna v těchto dnech se objeví statečná poslankyně Šojdrová se "svými" sirotky ze Sýrie nebo Afghánistánu a útočí na naše city, místo toho, aby se o ně (za vlastní) postarala přímo v Kábulu nebo v Aleppu, pak bych si jí vážil. Je to náhoda, nebo záměr?

 

Až si někteří z nás  (hlavně mladí lidé) budou zítra v obchodních domech kupovat kytičky, srdíčka a drobné dárečky na svátek zamilovaných, kupme i jednu svíčku navíc a vzpomeňme si na ty mrtvé, kteří zemřeli zbytečně v posledních okamžicích války. 

Zní Vám tento článek jako silně protiválečný, kritizující zmetky, kteří chtějí vyvolat v Evropě opět válečný konflikt?

Tak vězte, že tomu tak je.

 

 

Autor tohoto článku čerpal některé informace z Wikipedie a níže uvedených zdrojů.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/zazila-bombardovani-prahy-po-letech-potkala-pilota-ktery-pumy-hazel.A100218_1337779_domaci_itu

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/presne-pred-67-lety-rozbombardovali-spojenci-prahu-zemrelo-700-lidi.A120214_1732960_praha-zpravy_ab

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/nalet-na-prahu-omyl-ci-zamerna-akce.A010214_082257_praha_lin

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Radek Šostý | středa 13.2.2019 11:38 | karma článku: 41,82 | přečteno: 3056x