Test „Zn: ZDARMA“

Testy různého zaměření se to na internetových stránkách jen hemží. Skoro všechny mají jedno společné. Když se nedočkavě dostaneme až na konec, výsledky jsou téměř vždy shodné, a to „Zaplaťte“. Níže uvedený testík pro vás je však opravdu zdarma.

Otázka zní: Kam jsme se dnes na procházku zatoulali?

 

A výsledek?

1. Sešli jsme z Karlova mostu na ostrov Kampa v Praze, který označil jeden cestovatelský server jako druhý nejkrásnější městský ostrov světa. Je to malebné zákoutí se spoustou zajímavých míst a historických památek. Odedávna prý zde bydleli vodníci, rusalky a jiná strašidla. Tedˇ nás tu leda straší to, co zapomenou někteří páníčkové uklidit po svých čtyřnohých miláčcích.

2. Visací zámky. Objevují na sochách a na zábradlí v historickém centru. Prý jde o magický rituál uzamykání lásky prostřednictvím visacího zámku. Má se jednat o víru ve splynutí duší pomocí uzamčení k sobě, jež je následně zpečetěno odhozením klíče do hlubin. Nevím, jak moc to funguje, ale stálo by za úvahu v případě rozchodu doplnit rituál o vylovení zahozeného klíčku a zámky rozpojit.

3. Pohled Z kampy na Staroměstskou mosteckou věž a kostel sv. Františka z Assisi.

4. Werichova vila – původně koželužna, koncem 18. st. zde pobýval Josef Dobrovský, v letech 1929 – 1940 zde žil významný vědec, historik Zdeněk Wirth, do roku 1945 významný český filmový a divadelní herec, dramatik a filmový scenárista, Jan Werich. Od roku 1948 do roku 1968 ve vile společně s Werichovými, bydlel v přízemí domu také český básník Vladimír Holan, r. 1985 se do domu nastěhovala Anna Harvánková – Slavíčková, která pocházela z rodiny významného malíře Antonína Slavíčka.

5. Café Márnice na Čertovce, škoda jen, že espresso kávu pořídíte nejméně za 50 korun.

6. Miminka Babies sochaře Davida Černého. Dalších 10 stejných Babies je umístěno na Žižkovském vysílači.

7.-8Čertovka. V minulosti prý do těchto míst chodívala prát prádlo jedna velmi provokativní a problémová žena. Ta jednou při praní halekala na nedalekou skupinku mladíků. Chlapci ji označili jako čertovskou bábu, a následně na její dům namalovali sedm čertů. Kvůli jejímu chování bylo místo, kam žena chodívala s prádlem, označováno jako Čertovka. Postupem času se název nakonec rozšířil na celý kanál.

9.-11. Velkopřevorský mlýn, který patří k nejnavštěvovanějším a k nejoblíbenějším místům Čertovky.

Pro Pražáky asi hodně lehké, pro mimopražské snad alespoň trochu zajímavé.

I když, kdo ví…?

 

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Soňa Pražáková | neděle 6.1.2013 21:46 | karma článku: 12,67 | přečteno: 1021x
  • Další články autora

Soňa Pražáková

Lidově zvaný Prokopák

28.4.2024 v 17:51 | Karma: 17,66

Soňa Pražáková

Krok sem, krok tam ... cvak!

17.3.2024 v 20:01 | Karma: 17,12