Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Tak a je to. Romové budou žalovat kanadského

ministra přistěhovalectví pro institucionální předpojatost. Jako v pohádce, jednak nevím co to je a jednak mě to uráží.

A možná zažalují celou Kanadu a preventivně i USA. Kdo se přidá? Snad někdo z těch, co trpělivě stojí vízovou frontu na vídenském konzulátu? Přivíráme oči, nebo je raději přímo zavřeme. Nic méně ukázalo se, kde je problém. Ochránce lidských práv a rocker to věděl i s celou vládou mnohem dříve než nám bylo sděleno.

Jaké asi bylo zdůvodnění kanadské strany? A i nyní všichni vědí a mlčí. Pojmenovat se rovná trestnému činu. A tak jsem si taky sám pro sebe vzpomněl na radu pracovnice sociálního odboru, která v den vyplácení sociálních dávek radila rómskému klientovi, aby mercedes raději nechával za rohem a ještě lépe přišel pro výplatu pěšky. Ostatní to prý dráždí. Skutečně systémové řešení. Těmi ostatními myslím ty, kterým je na tom samém úřadě doporučeno a následně nepřímo nařízeno, aby prodali majetek, který k životu bezprostředně nepotřebují a našli si svého sponzora z rodiny. No co, pomstíme se stylově. Když nemohou Romové do Kanady, proč by k nám mohli kanadští diplomaté, to dá rozum. Tak nevím, jestli článek nesmazat, určitě si mě najde některý z ochránců lidských práv nebo případně někdo jiný.

Autor: Jaromír Šiša | úterý 21.7.2009 7:18 | karma článku: 34,54 | přečteno: 1876x

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Další články autora

Jaromír Šiša

Zjara pár fotek jara.

Jaro umí báječně kouzlit. Po zimě nás probudí z letargie a přírodu ze zimního spánku, a pak se pozvolna dějí barevné zázraky.

4.6.2026 v 8:02 | Karma: 32,47 | Přečteno: 477x | Diskuse | Fotoblogy

Jaromír Šiša

O tom, jak mi Němci sebrali barák po Němcích.

Za komančů k nám do Sudet občas přijeli barák omrknout, vyfotit a zase odjeli, ale teď, posíleni výsledky brněnského srazu, to už je jinej levl.

25.5.2026 v 11:05 | Karma: 38,75 | Přečteno: 3383x | Diskuse | Společnost

Jaromír Šiša

Veselá romance plná rozverných velorexů.

Díky trubkové karoserii potažené koženkou, byl velorex jediné homologované vozidlo na světě s plátěnou karoserií. Nebylo vozidla, které by mělo tolik přezdívek a neodolám je ve fotoreportáži používat.

12.5.2026 v 9:04 | Karma: 36,33 | Přečteno: 1047x | Diskuse | Fotoblogy

Jaromír Šiša

Litomyšl Lázně ducha, pro dušičku skvělá sprcha.

Vřídlo ani blahodárný pramen v Litomyšli nenajdete. Jako lázeňská terapie se tu ordinuje úsměv, dobrá nálada a skvělá zábava, což nestojí ani kačku. Ani vstupní prohlídka se nevyžaduje, postačí se zúčastnit.

29.4.2026 v 8:10 | Karma: 35,82 | Přečteno: 1099x | Diskuse | Fotoblogy

Jaromír Šiša

Famózní veteráni aneb fotoblog na jedno báječný brdo

Když je člověk šikovný, je to hezký, když tím vrací staré věci zpět do života je to moc hezký, a když se s tím podělí s ostatními, je to nejhezčí. To obzvlášť platí pro veterány.

2.4.2026 v 10:11 | Karma: 37,82 | Přečteno: 1543x | Diskuse | Fotoblogy

Nejčtenější

Patří k nejjedovatějším na světě. Teď tyto houby začínají růst i v Česku

Pavučinec plyšový, smrtelně jedovatá houba.
1. června 2026  9:56

Smrtelná dávka je přibližně 30 gramů. Řeč je o muchomůrce zelené, která je nejjedovatější houbou na...

Znáte rybí hybridy? Kříženci cejna, kapra a karase v českých vodách stále překvapují

Pstruh tygrovaný je kombinací pstruha potočního  a sivena amerického.
30. května 2026  16:42

Každý rybář zná ten pocit. Splávek se potopí, prut se ohne, ryba bojuje jako kapr, ale když se...

Ze selského stavení v Sudetech udělali unikátní ubytování. Statek vstoupil do 21. století

Broumovský klasicistní statek se zrodil před téměř dvěma sty lety v oblasti...
29. května 2026  10:17

Na Broumovsku, v krajině s hlubokou pamětí a jedinečnou atmosférou bývalých Sudet, vznikl projekt,...

Do Prahy míří originál, který patří k nejcennějším předmětům světa. Znáte Britskou Guyanu?

Legendární Britská Guyana má hodnotu přes čtvrt miliardy českých korun.
1. června 2026  4:54

Začátkem září se pražský Obecní dům promění v nejstřeženější trezor v Evropě. Třetí pokračování...

Máte řidičák na traktor? V Čáslavi si můžete vyzkoušet své umění za volantem veteránů

Akce Pradědečkův traktor vždy přitáhne hodně návštěvníků.
1. června 2026  11:29

Zkuste najít kluka, který by se alespoň jednou v životě nechtěl posadit za volant traktoru. V...

Nehoda uzavřela zhruba na hodinu dálnici D3 u Soběslavi na Táborsku

ilustrační snímek
5. června 2026  20:57,  aktualizováno  20:57

Nehoda uzavřela dnes večer zhruba na hodinu dálnici D3 mezi Soběslaví a Planou nad Lužnicí na...

Hasiči likvidují požár ve Veselí nad Moravou, vyhlásili druhý stupeň poplachu

ilustrační snímek
5. června 2026  20:34,  aktualizováno  20:34

Jihomoravští hasiči likvidují ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku požár autoservisu na Masarykově...

Hasiči likvidují požár ve Veselí nad Moravou, vyhlásili druhý stupeň poplachu

ilustrační snímek
5. června 2026  20:34,  aktualizováno  20:34

Jihomoravští hasiči likvidují ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku požár autoservisu na Masarykově...

vydáno 5. června 2026  22:09

Stavba tramvajové trati na Václavském náměstí pokročila.

  • Počet článků 592
  • Celková karma 36,52
  • Průměrná čtenost 3641x
70 let, ve volných chvilkách pro vlastní potěšení cestující, fotící a píšící.

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.