Ať Čína koupí Řecko
Zajímavá podobnost barvy a dráhy hvězdiček na vlajkách EU a Číny.
Z řeckých ostrovů stanou se "plovoucí" továrny na čínské výrobky. Levné pracovní síly bude v Řecku dost, nesmí se ovšem více věnovat ouzu a cypřišům. Další pracovní síly je jistě možné z Číny importovat, pokud se řecké lidské zdroje neosvědčí - pak mohou tyto být naopak exportovány. Co se týče výživy pracovníků, budou-li problémy (jakože budou) s pěstováním rýže ve středomořském klimatu, ukáže se rychlejším a levnějším výstavba rýžovodu z Číny (bude-li souhlasit Turecko, jako že asi nebude, ale řešení se najde) napájeným vodou ze Tří soutěsek. Čínský česnek bude se pěstovat v Řecku, což potěší mnohé české jedlíky česneku. Lodní kontejnerová přeprava se senzačně zkrátí, většinu zboží bude možno rovněž přepravovat po souši, oběh zboží se zrychlí a konzumenti budou jásat. Bohové na Olympu budou nuceni se trochu smrsknout kolem stolu a uvítat mezi sebou Konfucia a Lao C´. Možná přijde i Buddha.
Nový státní útvar mohl by se jmenovat Greechina (česky Gřečína, proč ne, když měli jsme už i Kočinčínu..?).
Čína se tak může (ne)přímo stát i členem EU a posílit nejen prestiž, ale skutečnou lidskou (jak množstevní tak samozřejmě především kulturní), ekonomickou a vojenskou moc EU na úroveň supervelmoci.
Toto řešení je určitě rychlejší a levnější než výsadky stovek či tisíců bruselských ekekutorů s modrými kufry narvanými žlutými nálepkami, zamyslíme-li se nad náklady jejich vyškolení, výcviku a výsadkových operací. Nemluvě o lepičské dřině na často neobydlených ostrovech a vysoké pravděpodobnosti konfliktu s povinnými - státními zaměstnanci nebo snad všemi Řeky..?
Jenda Šilhavý
Trump přesídlí tučňáky do Grónska
Jako přední český tučňákofil sleduji se znepokojením snahu prezidenta Trumpa přesídlit tučňáky do Grónska.
Jenda Šilhavý
Kvíz o Grónsku (nejen pro pana premiéra)
Než Grónsko někdo koupí, pronajme nebo strategicky ochrání, pojďme si ověřit, co o Grónsku vlastně víme. Správná může být jedna odpověď, více nebo žádná nebo je to kampaň.
Jenda Šilhavý
Čůrat ve sprše ano, močit do moře ne?
V čem je problém? Čůrat ve sprše je prý ekologické a hygienické, močit do moře je prý neekologické, nehygienické a nespolečenské. Ruku na močové ústrojí, kdo nikdy nemočil do vodního toku?
Jenda Šilhavý
Žiju v polychlaporii
Polychlaporie znamená soužití jen chlapů, ale ne že by to spolu milostně vztahově táhli tři nebo víc chlapů, žádnej gay spolek, jedná se o takový komunitní soužití většinou starších chlapů, co už vychovali děti.
Jenda Šilhavý
Školáci pana Babiše šikanovali
Čau lidi, já jsem nějakej Jarda Srníček a dělám školníka v tý škole, jak tam šikanovali pana Babiše. Dlouho jsem přemejšlel, jestli mám nějak veřejně vystoupit a říct pravdu, jak to vlastně bylo...
| Další články autora |
Patří k nejjedovatějším na světě. Teď tyto houby začínají růst i v Česku
Smrtelná dávka je přibližně 30 gramů. Řeč je o muchomůrce zelené, která je nejjedovatější houbou na...
Znáte rybí hybridy? Kříženci cejna, kapra a karase v českých vodách stále překvapují
Každý rybář zná ten pocit. Splávek se potopí, prut se ohne, ryba bojuje jako kapr, ale když se...
Ze selského stavení v Sudetech udělali unikátní ubytování. Statek vstoupil do 21. století
Na Broumovsku, v krajině s hlubokou pamětí a jedinečnou atmosférou bývalých Sudet, vznikl projekt,...
Do Prahy míří originál, který patří k nejcennějším předmětům světa. Znáte Britskou Guyanu?
Začátkem září se pražský Obecní dům promění v nejstřeženější trezor v Evropě. Třetí pokračování...
Máte řidičák na traktor? V Čáslavi si můžete vyzkoušet své umění za volantem veteránů
Zkuste najít kluka, který by se alespoň jednou v životě nechtěl posadit za volant traktoru. V...
Takzvaný brněnský Bronx dnes ožije díky městskému festivalu Ghettofest
Takzvaný brněnský Bronx, tedy lokalita kolem Bratislavské ulice, dnes ožije díky městskému...
Den pozemního vojska Bahna dnes u Strašic předvede armádní techniku i výcvik
Ukázkami techniky a bojové připravenosti pozemních sil české armády ožije dnes prostor Zadní Bahna...
Slavnostní mší v Brně dnes vyvrcholí blahořečení kněží Buly a Drboly
Slavnostní mší na výstavišti v Brně dnes vyvrcholí blahořečení kněží Jana Buly a Václava Drboly,...
Nehoda uzavřela zhruba na hodinu dálnici D3 u Soběslavi na Táborsku
Nehoda uzavřela dnes večer zhruba na hodinu dálnici D3 mezi Soběslaví a Planou nad Lužnicí na...

Prodej výrobního areálu Ústí nad Labem
Majakovského, Ústí nad Labem
32 900 000 Kč
- Počet článků 203
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1645x
S omezenou množinou gramatických pravidel a neomezenou množinou pojmů (vynalézám nová slova) jsem schopen utvořit nekonečné množství vět včetně těch, které nikdo nikdy předtím nenapsal.
Rád přijedu na besedu či čtení, bude-li to podpořeno řízkem nebo koláči s kávou. Čtení probíhá tak, že příchozím jsou rozdány výtisky mého článku, knihy atd., já se posadím a jím, zatímco diváci čtou. Nahlas. Všichni. Najednou.
Seznam rubrik
- Tučňákovy příhody
- Penguin´s Adventures
- Recenze očima
- Šance mix
- Kuchtění s Dr. Jendou
- Celebrity všed. dne a 1 neděln
Oblíbené stránky
- ČSFD
- Antikvariát Samota
- Kosmas
- divadlo Minor
- Jendova pojízdná škola windsurfingu
- Krausmagazín
- Studio Ghibli




















