"Dobrou zprávu" sdělil lidu Klaus

Prezident prohlásil, že odvolání policejního prezidenta Lessyho destabilizuje policii i politiku. Lepší zprávu si občané nemohou přát. Jakákoliv destabilizace provedená demokratickými kroky je totiž dobrá. Opačná cesta, tzv. Stabilizace žel neznamená nic jiného než trvalé udržování korupčního systému, trvalé vytváření struktur neprávního státu a trvalou moc těch nejhorších organizovaných zločineckých struktur, která už dávno ovládají český stát.

Destabilizace české fasádní demokracie, ať už je jí dosahováno i odvoláváním některých činovníků, je proto prospěšná. Je navíc lhostejné, zda tím „zlým mužem“ je ten či onen politik, protože žádný z dnešních úřadujících činovníků není ani dobrým člověkem ani dobrým politikem. Pokud je navíc do čela policie jmenován funkcionář, jehož kariéra se odvíjí od pochybností politických i odborných a spíše než rozhodného policistu připomíná kopii Milouše Jakeše a jeho bojlery, pak je zřejmé, že vládnoucí struktury se na názory veřejnosti vůbec neohlížejí. Ostatně proč by měly, když veřejnost cancá kdesi u piva a zbaběle a především tajně si po straně uplivuje. Výrazný protest veřejnosti, který by nebyl podložen odborovou kariérní linkou, česká občanská společnost prakticky od roku 2000 (Pozn. Tehdy tzv. televizní stávka) nezná.

Pro občany je provedená změna v čele policie jenom signálem o tom, že doba vyšetřování těch nejhorších kriminalit končí. Alespoň do doby, než se politická garnitura vymění. To ovšem uběhnou další roky, které se do promlčecí doby započítají. Navíc budoucí vláda Bohuslava Sobotky je jen pokračování tzv. Opoziční smlouvy, tedy jenom dalším retušováním všeho, co by přineslo případnou destabilizaci v pojetí Václava Klause. Tedy nic pozitivního pro občany Česka se nechystá.

Opakujme tedy, že účast ve volbách je vždy a zásadně potvrzením současné tzv. Stabilizace a přináší legitimitu dosavadních činovníků. Opakujme znovu, že pokud nejsou v soupeření stran zúčastněny skutečné demokratické strany, je lepší nevolit nikoho. A znovu opakujme, že účast ve volbách kolem 10% bude sice znamenat, že volby budou platné, ale nikdo se s takovou politickou reprezentací nikde bavit nebude.

Pokud tedy občané nechtějí Klausovu stabilizaci v podobě, jakou ji vidíme už patnáct let a vyjma prezidentského kandidáta typu prof. Franze nebo generála Randáka není na české politické scéně strana, která by mohla v demokratickém hodnocení obstát, pak nevolba je jediným účinným typem protestu. Výrazná nevolba v šíři generální pak představuje destabilizaci české fasádní demokracie v rozsahu, který obdobně demaskoval tuniský režim, syrský a další podobné totality, které se také za maskou fasádní demokracie ukrývaly.

Vše je proto v rukou občanů. Zda opět naletí na sliby vládnoucích stran, a půjdou jim dát hlas, nebo zda konečně pochopí, že takhle to dál nejde. A pokud půjdou a tzv. Stabilizace bude pokračovat, tak to budou občané, kteří na to nejvíce doplatí. Nečestní činovníci se totiž o své pohodlí i penízky snadno a lehce v režimu zbabělých, nerozhodných a nerozumných občanů postarají. Prostě jim je seberou. Vždyť v posledních letech skoro nic jiného nedělají.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Rudolf Mládek | čtvrtek 30.8.2012 6:10 | karma článku: 24,56 | přečteno: 1727x
  • Další články autora