Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Kouzla nebo jen nepochopené technologie?

Kouzla tu byla podle všeho po tisíce let, uchvátily milióny lidí po celém světě dnes, stejně jako naše předky. Ale byli naši předci uchváceni opravdovými kouzly nebo jen nepochopili technologie, které my teď teprve objevujeme?

Dnes známe kouzelníky předvádějící neuvěřitelné triky a iluze, které jednoduše matou naše smysly i rozum a otřásají tak naší vírou ve fyzikální zákony. Ohromují nás David Blaine, Dynamo a mnoho dalších, ale jeden trik zůstává záhadou dodnes, a to "portál" od Davida Copperfielda, kdy se teleportoval ještě s jedním člověkem na Havaj. Tento trik nebyl nikdy překonán a potvrdil Davida Copperfielda na pozici nejlepšího iluzionisty na světě (ve své době). Neutuchající popularita iluzí jako je tato, potvrzuje celosvětovou fascinaci kouzly, která může být dohledána tisíce let zpět. Zdánlivě lidstvo touží po nějakém spojení s nadpřirozenem, zároveň se nám nechce v nadpřirozeno věřit, doopravdy víme, že trik je opravdu jenom trik, bez ohledu na to, jak reálný se zdá.

V dávné historii kouzla patřila bohům. Bohové je předváděli v běžném životě, ne v divadlech, čímž ostatní utvrzovali, že vládnou nadpřirozenými sílami.

V provincii Shanxi (Čína) v 7. stolení př.n.l. vysoko v horách, žil podle čínské legendy Zhang Guolao, který prý oplýval unikátními magickými schopnostmi a hlubokým porozuměním záhad přírody. Podle legendy se Zhang Guolao narodil na úplném počátku vesmíru, kdy se zrodil z chaosu ve formě bílého netopýra, časem se přeměnil do lidské formy, byl talentovaný alchymista, nekromant a kouzelník, který jezdil na kouzelné mule, na které se sedělo pozpátku a která mohla cestovat tisíce mil za den bez zastávky. Po ukončení takové cesty sroloval tuto mulu jako kus papíru a vložil do jakési krabičky či tubusu. Před další cestou tuto mulu vytáhl z kapsy, pokropil vodou a ta byla připravena na další cestu.

Zhang Guolao

Jsou všechny tyto činy možné s našimi současnými technologiemi? Byla to opravdu "kouzelná mula" nebo jen nějaká technologie nepochopená našimi předky a používaná jako dopravní prostředek? Tehdejší obyvatelé Číny neměli nic, s čím by to mohli srovnat, tak tomu prostě říkali "mula". Mohl být Zhang Guolao jedním z vesmírných cestovatelů, který přišel na Zemi, aby pomohl lidstvu ve vývoji? Pokud ano, pak by ho naši předci jistě viděli jako kouzelníka oplývajícího zvláštními schopnostmi. Dalším zajímavým faktem je, že se prý objevil ve formě bílého netopýra. Bylo to prostě jen nějaké letadlo, kterým Zhang Guolao přiletěl?

Londýn (Anglie), 1966: Britské muzeum získalo nezvyklý aztécký artefakt, který prý má magickou sílu, známou jako "magické zrcátko". Je to zrcátko vyrobené z vulkanického skla, kdysi patřilo vlivnému učenci z 16. století jménem John Dee, který byl kdysi respektovaným matematikem, astrologem a blízkým rádcem královny Alžběty I. Zároveň byl však zkušeným kouzelníkem. Prohlašoval, že používá toto magické zrcátko pro komunikaci s anděly. John Dee věřil, že existuje univerzální jazyk, kterým mluví andělé a do kterého se snažil proniknout. Říká se, že tento jazyk byl předán starověkým prorokům, jako je Enoch, Mojžíš, Eliáš a bezpočtu dalších během existence naší civilizace. Tento jazyk byl ovšem během věků zapomenut.

Takže se znovu ptám, je možné, že starověcí provozovatelé toho, čemu dnes říkáme magie, byly osoby, které měly pokročilé mimozemské technologie a znalosti?

Další důkaz této teorie je možné vysledovat díky vědeckému průlomu uskutečněnému na Texaské univerzitě v Dallasu (USA) v roce 2011 výzkumníky z ústavu nanotechnologií, kteří objevili proces, který může učinit objekty neviditelnými díky uhlíkovým vláknům, které změní způsob, jakým světlo obtéká objekt, takže to vypadá, že zmizel. Dodávám tedy, je to nový objev nebo jsme objevili něco už objeveného?

Podívejme se na malý řecký ostrov Serifos, na kterém podle řecké mytologie bůh Perseus dostal magickou přilbu, díky které mohl porazit Medúzu. Přilba dokázala Persea zneviditelnit. Původně patřila řeckému bohu Hádovi, bohovi podsvětí. Perseus se vydal na cestu vyzbrojen mnoha předměty od bohů, které mu pomáhaly. Nejvíce zřejmě Přilba neviditelnosti, jakkoliv směle to zní. Výprava byla úspěšná, Perseus setnul Medúze hlavu.

Na tento příběh se můžeme dívat jako čistou mytologii a shodit to ze stolu, nebo se na to můžeme

Teorie starověkých astronautů

Zajímáte se více o Teorii starověkých astronautů? Přidejte si mě do oblíbených blogerů a vždy, když napíšu něco nového, přijde Vám upozornění do emailu.

dívat jako na historický fakt. Ale může přilba udělat někoho neviditelným? Máme co do činění s vědeckou, technologickou vymožeností od vyvinutějších bytostí, které zvládly ohýbat světlo, jako to dokázali vědci v roce 2011 v Dallasu? Kdysi to bylo nemožné, dnes již tuto technologii vidíme jako dosažitelnou. Tato technologie by řeckým bohům dala jednoznačnou výhodu nad kýmkoliv. Naši předci by to samozřejmě viděli božskou moc a chovali by se k těmto bytostem jako k bohům.

Myšlenka magie původně pochází z oblasti zvané Persie (Írán), kde kdysi provozovali Zoroastrismus. Mágové a kněží měli rituály s několika magickými hůlkami, pomocí kterých propojovali neviditelný svět s tím viditelným. Předpokládáme, že tyto hůlky, byly prostředkem komunikace mezi dvěma světy. Ale kdo a co komunikoval pomocí těchto hůlek? Byly to opět nějaké neznámé technologické komunikační přístroje, které používali návštěvníci z jiných civilizací? Naši předci si pak mysleli, že kněží komunikují s jiným světem. Byla magie opravdu prostředkem mocných, kteří přišli a odešli? Dozvíme se to někdy? Vrátí se někdy tito misinterpretovaní kouzelníci? Co budou mít sebou, až se vrátí?

Z anglického originálu přeložil se souhlasem autora Roman Baroš.

Poznámka překladatele 1: Ano, trik Davida Copperfielda už byl vysvětlen a dost možná i překonán, autor původního textu se hledáním na toto téma moc neobtěžoval.

Poznámka překladatele 2: Uznávám, že zde popsané příběhy jsou slabě argumentované a úmyslně zaváděné směrem, který autor vyznává. Slibuji, že do příště se vynasnažím vybrat a přeložit lepší článek. Ovšem za důležitou myšlenku tohoto článku pokládám to, že technologické předměty by našim předkům připadaly jako kouzla. A nemusíme chodit daleko do historie. Představte si někomu ve středověku ukázat tablet nebo telefon.

 

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Roman Baroš | čtvrtek 17.11.2016 16:40 | karma článku: 19,32 | přečteno: 689x
  • Další články autora

Roman Baroš

Úvaha o penězích

Budu si tady jen tak nahlas uvažovat o penězích. Nemusíte se mnou souhlasit, nebo můžete. V obou případech budu rád za (slušnou) diskuzi.

24.8.2022 v 3:58 | Karma: 8,21 | Přečteno: 347x | Diskuse| Ekonomika

Roman Baroš

Proč byla při stavbě pyramid v Teotihuacánu použitá slída?

Slída – tento extrémně důležitý nerost, který dnes používáme v různých technických zařízeních, byl použit před tisíci lety při stavbě velkolepého komplexu v Teotihuacánu. Proč vlastně?

30.6.2018 v 8:32 | Karma: 28,73 | Přečteno: 1539x | Diskuse| Věda

Roman Baroš

Koule rodiny Betzových

Koule rodiny Betzových zůstává stejnou záhadou jako v den, kdy byla objevena. Jsme na prahu pochopení schopností a účelu této koule teď, ve věku technologií?

13.1.2017 v 19:31 | Karma: 21,00 | Přečteno: 1398x | Diskuse| Věda

Roman Baroš

Zlatý klobouk z Berlína

Celkem byly nalezeny čtyři kuželovité klobouky, které jsou nazdobené lunárními symboly, sluncem a měsícem, rozmístěné pomocí vysoké astronomie a matematiky. Jaký měly v dávné minulosti tyto tajemné klobouky účel?

23.12.2016 v 16:12 | Karma: 14,98 | Přečteno: 1138x | Diskuse| Věda

Roman Baroš

Mapa Antarktidy 300 let před jejím objevem?

Piri Reisova mapa je mapa Antarktidy 300 let předtím, než byla oficiálně objevena. Mapa také vypadá, jako by byla vytvořena předtím, že byla Antarktida pokryta ledem. Jak se tohle mohlo podařit před vynálezem létání?

13.12.2016 v 15:52 | Karma: 29,70 | Přečteno: 1757x | Diskuse| Věda
  • Nejčtenější

Královna fetiše rozdráždila Ameriku. Její fotografce se klaní i feministky

22. května 2024

Seriál „Nejkrásnější fotografka“ či „nejlepší pin-up fotografka na světě“. Taková čestná přízviska si...

„Krok ke třetí světové.“ Ukrajinci zasáhli klíčovou ruskou radarovou stanici

25. května 2024  12:55

Ukrajinská armáda zřejmě tento týden zasáhla významnou ruskou radarovou stanici, která je součástí...

Turek: Z Nerudové mi bývá špatně, o hlasy komoušů a progresivistů nestojím

24. května 2024

Bývalý automobilový závodník a lídr Přísahy s Motoristy Filip Turek patří mezi černé koně...

Vrtulník íránského prezidenta havaroval v mlze, záchranáři po něm pátrají

19. května 2024,  aktualizováno  22:16

Aktualizujeme Na severozápadě Íránu pokračuje rozsáhlá záchranná operace poté, co zde zmizel vrtulník s íránským...

Srovnání průzkumů: Lidovcům umřeli voliči, Konečná v eurovolbách sráží ANO

19. května 2024  19:34

Volební modely českých agentur, srovnané redakcí iDNES.cz za celý rok, mají jasno. Hnutí ANO si od...

Česko explodovalo zlatou hokejovou radostí, fanoušci v Praze kolabovali

26. května 2024  11:40,  aktualizováno  23:29

Česko v neděli zažilo hokejový svátek. Fanoušci vyrazili sledovat finále mistrovství světa na...

Jak Staromák prožíval Pragano. Nedostál, víra v Pastu a omluvenky z práce

26. května 2024  23:09

„Ou!“ vykřikne pětadvacetiletý Pavel Neubauer a spráskne ruce, v nichž drží půllitr piva. Celý se...

Litevským prezidentem zůstává Nauséda, premiérku Šimonytéovou drtivě porazil

26. května 2024  22:09

Litevská premiérka Ingrida Šimonytéová přiznala porážku v prezidentských volbách, ve kterých...

Útočník v metru ve francouzském Lyonu zranil nožem čtyři lidi

26. května 2024  17:33,  aktualizováno  21:07

Čtyři lidé v neděli odpoledne utrpěli zranění po útoku nožem v metru ve městě Lyon ve...

  • Počet článků 13
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1193x
Píšu povětšinou o Teorii starověkých astronautů. Snažím se držet pesimistický odstup, prověřovat zdroje informací a šířit pouze ty věrohodné. Diskutující prosím o totéž.

Pokud o mě chcete vědět více, jděte na moje osobní stránky na www.romanbaros.eu.

Seznam rubrik