Romské ubytovny = přímý tunel do státní kasy!

Všichni to vidí a nikdo s tím nic nedělá. Přitom jde o byznys, srovnatelný co se týká výnosů s lukrativními kšefty kolem hazardních her. Kdo chce dnes investovat a vydělat opravu velké peníze, koupí si polorozpadlou barabiznu, rozdělí ji papundeklovými příčkami na desítku místnůstek pro nepřizpůsobivé a začne dojit stát.

Naše drahá vláda „rozpočtové odpovědnosti“ se chová jako smečka naprostých ignorantů. Na jedné straně zvyšuje daně, odírá nižší a střední třídu a likviduje drobné podnikatele, to vše pod záminkou úspor. Na druhé straně rozhazuje miliardy na dávkách, které nikdy nedojdou na místo svého určení. Z peněz, které vyplácí státní pokladna nepřizpůsobivým na dávkách, se k nim dostane jen zlomek a stovky milionů, které jsou určeny jako příspěvky na bydlení, tito lidé nevidí vůbec. Ty jdou totiž rovnou do kapes spekulantům s nemovitostmi. Nevěřím, že by tuto zlodějinu nikdo lidí, zodpovědných za rozpočtovou politiku státu, neviděl. Vidí to až moc dobře, ale současný stav jim vyhovuje, protože z něj mají prospěch jejich věrní kamarádi. Jinak by už dávno udělali taková legislativní opatření, aby se nehoráznému tunelování státní kasy zabránilo. Pokud jste si do teďka mysleli, že vaše těžce vydělané peníze, které odevzdáte státu ve formě daní, jdou do kapes Romům, jste na velkém omylu. Jdou do kapes podnikatelů, kteří mají kamarády na příslušných místech.

 Spekulanti, kteří vydělávají na ubytovnách pro nepřizpůsobivé, vydělávají hned dvakrát. Jak to tedy chodí? To si takový člověk vyhlédne dům se špatnou pověstí na poměrně lukrativním místě ve městě, obydlený nepřizpůsobivými, kteří už dluží na nájmech celkem slušné sumy. Nabídne jim, že je zbaví starostí a zajistí jim na druhém konci města, nebo v úplně jiné obci bydlení zdarma. Kdo by to nebral, že? Dotyčný lidumil jim zařídí všechny náležitosti, přestěhování a ubytuje je ve vybydleném baráku na spadnutí, rozděleném již popsaným způsobem na jakési ubytovací kóje. Pak už mu jen stačí smlouva se sociálkou a jeho účet v bance začne bobtnat tučnými částkami ze státní kasy. Co na tom, že si nájem počítá až 3x dráž, než je v místě obvyklé, vždyť stát to přece zaplatí bez mrknutí oka.

 Zatímco mu plynou do kasy statisíce, začne realizovat druhou část své výdělečné činnosti. Kamarád na obci nebo na příslušném úřadě mu zprostředkuje za pár korun výhodný odkup zdevastovaného domu, z kterého původně nepřizpůsobivé vystěhoval a on se může pustit do oprav. Ty má samozřejmě zcela zdarma, protože mu je platí prostřednictví m dávek na bydlení stát (tedy my blbci, platící řádné daně). Po rekonstrukci se v centru dotyčné obce náhle vyloupne zářící, pečlivě opravený dům, který onen dobrák obratem střelí za pár desítek milionů, nebo jej pronajímá za nekřesťanské peníze.

 Že jde přitom o čirou spekulaci a tunelování státní kasy, musí vidět i ten největší ignorant. Stačí se podívat na běžné nájmy v příslušných obcích a je jasno. Nedávno jsem sháněl podnájem pro syna v Praze a tak dnes vím, že průměrné ceny slušných podnájmů ve slušných domech v hlavním městě se pohybují mezi 4000 – 5000 za jednu místnost. Ještě markantnější je to v severočeských městech, kde je za celý dvoupokojový byt běžné nájemné 4000 - 5000 korun. Proto je do nebe volající, že v barabiznách pro nepřizpůsobivé nejsou žádnou výjimkou desetitisícové i vyšší nájmy za zatuchlé, vlhké cimry, ve kterých se tísní mnohačlenné rodiny. Jak jsme se mohli oficiálně dozvědět, například v ostře sledovaném Varnsdorfu platí Romové za bydlení ve špeluňce 2750Kč za osobu. Za ubytování pětičlenné rodiny v jedné místnosti, což je zcela běžné, inkasuje tedy majitel od státu 13 750 korun každý měsíc.

 Jak tomuto tunelování státní kasy zabránit? Východisko je nasnadě. V únoru letošního roku zveřejnilo ministerstvo pro místní rozvoj s velkým humbukem cenovou mapu nájemného v ČR. Pokud do ní nahlédneme, tak konkrétně ve Varnsdorfu je běžné nájemné standardního bytu o podlahové ploše 65m2, ve velmi  dobrém stavu, 3036 – 3354 Kč za celý, zhruba dvoupokojový byt. Je tedy nasnadě, že úřady se mají podle čeho orientovat a přesto platí bez mrknutí oka dvojnásobky až trojnásobky této obvyklé ceny. Ať mi nikdo neříká, že je k tomu někdo nutí. Stačí přece říci: vážený pane podnikateli, cenové relace jsou zde podle cenové mapy odtud - potud a víc nedostanete ani korunu! Tady to nejen smrdí korupcí, ale celý tento systém proplácení příspěvků na bydlení zapáchá jako hromada pěkně uleželého hnoje, do které se nikomu nechce píchnout.

Autor: Pavel Preucil | středa 5.10.2011 7:00 | karma článku: 37,14 | přečteno: 3245x
  • Další články autora

Pavel Preucil

Kam se poděl jedlý chléb?

10.12.2012 v 15:15 | Karma: 33,58

Pavel Preucil

Poslanecký paskvil XXXL

19.11.2012 v 13:19 | Karma: 35,71