Dlužník Jan Fischer a vláda odborníků
Jan Fischer je sice zkušeným statistikem, ale finance nikdy nebyly jeho oborem. Naopak, dodneška nebyl schopen uhradit dluhy z pompézně vedené prezidentské kampaně. A je pro něj příznačné, že spoléhal vždy na sponzory, že to za něj zatáhnou. Ovšem nestal se prezidentem, proto přestal být pro sponzory zajímavým objektem k placení. Stal se dlužníkem.
Zásadní otázka zní: jak může řídit státní finance člověk, který není schopný řídit vlastní finance a dluhy vnímá jako cosi normálního, co by za něj měli platit jiní? I když peněz na vlastním účtu musí mít dostatek z lukrativního postu viceprezidenta londýnské Evropské banky pro obnovu a rozvoj.
Zajímavé je, že v okamžiku, kdy se objevila informace o jeho novém postu ministra financí, Jan Fischer rychle oznámil, že dluhy ještě před jmenováním noví sponzoři uhradí. Bude zajímavé sledovat, kdo to bude a jak se úhrada projeví na zakázkách ze strany státu. Zadarmo to určitě nebude, ale jisté je, že Jan Fischer jako ministr financí už opět zajímavý pro sponzory je. Pozoruhodné!
Jan Fischer je názorově velice pružný člověk. Z kariérního komunisty z dob totality se přetavil v prezidentské kampani v razantního antikomunistu, což je nejen nevkusné, ale přímo odporné. Nyní se snaží nabudit dojem, že je ekonomickým expertem ve vládě odborníků. Ale není ekonomickým expertem, stejně jako Rusnokova vláda, snad s výjimkou samotného Jiřího Rusnoka, není vládou odborníků. Spíše sedí označení, že se jedná o vládu přátel Miloše Zemana a jeho kamarádů.
Názorově nekonzistentní Jan Fischer nebudí důvěru v novou vládu, stejně jako ji nebudí i další jména, například Martin Pecina; politický turista, který nejprve šel po modré (ODS), pak po oranžové (ČSSD) a nyní kráčí po červenomodré (SPOZ) stezce. Je Pecina nepolitický odborník a nebo politický kariérista?
Pokud budou dluhy Jana Fischera z prezidentské kampaně zázračně rychle uhrazeny, pak bude zřejmé, že se jedná o korupci, o špinavé peníze, které budou vykoupeny většími penězi, samozřejmě ze státní kasy. Jan Fischer tvrdí, že post v žádném případě za podporu Miloše Zemana v druhém kole prezidentské volby nedostal, že to není trafika. Je to trafika.
Jan Fischer není ekonomickým odborníkem, už dávno není důvěryhodným člověkem a ještě méně je důvěryhodným politikem. Je ale prokazatelným dlužníkem, což rozhodně není adekvátní kvalifikace pro ministra financí. Pokud nová vláda nakoupí/zkorumpuje nějaké poslance a projde, nebude to důvěryhodná vláda odborníků.
Jaroslav Pomp
George Best: Pátý Beatle

Zásluhou fotbalového klubu FC Viktoria přijede do Plzně ve čtvrtek slavný Manchester United. Jeho Síň slávy je plná gigantických jmen, ale je tam i Best. George Best. Jeho příběh je opravdu strhující, i pro nefotbalové fanoušky.
Jaroslav Pomp
Svoboda aneb Když je bílá bělejší

Nesnáším reklamy. Ale uvědomil jsem si, že v záplavě negativních titulků, šílených zpráv a thrillerů přinášejí záblesky pozitivity a ideálního světa. Dobře ten reklamní smog známe všichni.
Jaroslav Pomp
Německá vláda ztrácí zbytky zdravého rozumu

Opět jsem se osobně setkal s bojem Německa proti nelegální migraci – policisty na rakousko-německé hranici. A ministryně Annalena Baerbock poslala dalších 6 milionů eur „neziskovkám“, které nelegály do země vozí.
Jaroslav Pomp
Premiér Fiala jako promotér GP Brno? To snad ne!

Jasně, partaje vedou permanentní předvolební kampaň a chtějí oslovit ovlivnitelné voliče. Ale aby premiér země na tiskovce vystoupil jako promotér a sponzor předražené privátní motorkářské akce, to už je hodně přes čáru.
Jaroslav Pomp
O „proruských“ minipivovarech na olympiádě

Malé pivovary účastí na olympiádě podporují Rusko. Už je pít nebudu. Tolik jeden z titulků v mediích. Řemeslné pivovary, které zaskočily za odstoupivší Plzeňský Prazdroj, dostávají nálepky proruských švábů. Au, blbost bolí.
Další články autora |
Skokem do propasti Macocha ukončila život matka oběti střelby na fakultě
Skokem do Macochy ukončila o víkendu život matka jedné z obětí tragické střelby na Filozofické...
Bílá rakev, věnec od Gottové. Na rozloučení se Slováčkovou dorazil i prezident
Rodina a přátelé se v kostele v centru Prahy rozloučili Annou Julií Slováčkovou. Zpěvačka a...
Výbuch v Poličce: ostraha hlásila, že se předtím nad areálem vznášely cizí drony
Exploze v muničním areálu v Poličce, k níž došlo koncem března, stále vyvolává otázky. Ačkoli...
Bili ho, řezali a natáčeli, jak umírá. Mladíci umučili třináctiletého kluka, pro zábavu
Premium Mladistvý spolu s kamarádem zabil v Děčíně před třemi lety třináctiletého chlapce. Nebývale...
Trump si hraje s vojáčky. Stažení by Evropu bolelo, na výběr jsou jen špatné varianty
Premium Je to jen pár dní, co Donald Trump vyslal směrem k Evropě poněkud nepříjemnou zprávu. USA mohou ze...
Větrem popadané stromy zastavily provoz na více než desítce tratí po celé republice
Meteorologové vyhlásili výstrahu před silným větrem na řadě míst v Česku. Kvůli následkům vyjížděli...
Po střelbě na floridské univerzitě je jeden mrtvý, útočníka dopadli
Při střelbě na Floridské státní univerzitě zemřel jeden člověk a šest lidí utrpělo zranění....
Nerostnou dohodu s Ukrajinou podepíšeme příští čtvrtek, naznačil Trump
Spojené státy zřejmě příští čtvrtek podepíšou s Ukrajinou dohodu o využití jejích vzácných nerostů,...
Kim si mastí kapsu. Ruská artilerie se už bez jeho podřadné munice neobejde
Premium Bezmála dvacet miliard dolarů už vydělal severokorejský režim na vojenské spolupráci s Ruskem....

První krok k samostatnosti děťátka s metodou Baby-Led Weaning
Přechod na pevnou stravu vždy představuje významný milník v životě děťátka i jeho rodičů. Je to období plné objevování nových chutí a získávání...
- Počet článků 131
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 2088x