Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Požádal by Kocáb o milost i pro "gádža"?

Končící ministr pro lidská práva Michael Kocáb žádá prezidenta republiky o milost. Samozřejmě ne pro sebe, ale pro Pavla Kudrika, otce popáleného děvčete, obětí požáru ve Vítkově.

Zdroj: Reflex

Pavel Kudrik se stal společně se svou rodinou cílem požáru způsobeného zápalnými lahvemi ve Vítkově. Popálené děvče stále bojuje o život a vyhlídky na přežití jsou velice malé. Kudrikova družka Anna Siváková do médií prohlásila, že někdo úmyslně před hozením Molotovů uzavřel přívod vody do domu.

Tato informace byla následně hasiči a policií vyvrácena. Doposud není jasné, zda šlo o rasisticky motivovaný čin, nebo zda v tom hrálo roli něco jiného, napříkad vymáhání dluhů nebo úmyslné zapálení nechtěné nemovitosti.

Domek, který Kudrikova rodina obývala, připadl pouhých deset dní před vyhořením skupině německých občanů v dědickém řízení, které se táhlo několik let. Na tomto místě začínají vyvstávat otázky, jak se vlastně Kudrikova rodina do domku dostala a pokud to bylo legálně na pronájem, komu za užívání domku platila.

Kudrikova rodina neměla v domku své trvalé bydliště, už to je s podivem. Navíc byl Pavel Kudrik hledanou osobou, když se vyhýbal nástupu trestu odnětí svobody. Podle serveru aktuálně.cz byl Pavel Kudrik v minulosti odsouzen k ročnímu odnětí svobody za krádež a poškozování cizí věci a trestu se vyhýbal. Následně byl přistižen při porušení zákazu řízení.

Odsouzený tedy putoval z normální nemocnice do vazby a do výkonu trestu. Michael Kocáb, ministr pro minority a lidská práva požádal o jeho omilostnění. Prezident Klaus mu částečně vyhověl, když Pavlu Kudrikovi přerušil výkon trestu.

To, co se stalo ve Vítkově je zcela určitě tragédií a nikdo soudný nemůže takový čin, pokud šlo o úmyslný útok, schvalovat. Na druhou stranu mi přijdou požadavky postižené rodiny přemrštěné. Město jim narychlo sehnalo náhradní ubytování, byť se v tom příliš nevyznamenalo, nicméně slova, že rodina chce zase nejlépe rodinný domek vypadají, jako by rodina chtěla ze své situace těžit, ba dokonce to může i vypadat, jako by si rodina v touze po lepším bydlu dům podpálila sama.

Že by byla rodina tak hloupá a zapálila si střechu nad hlavou? Co když je to jen důsledek výsledku dědického řízení? Kudrikova rodina měla problémy s městem i co se týče dluhů. Obyvatelé domku dlužili městu za odvoz odpadků. Podle slov jednoho z členů rodiny se vždy dluh zaplatil, ale město jim posílalo další a další složenky. Je teorie zapálení vlastního bydla tak zcestná?

Znovu se musí zdůraznit, že Kudrikova rodina neměla v domku své trvalé bydliště a mohla tímto způsobem, který se mohl vymknout z ruky, řešit možné vystěhování. V situaci, do které se Kudrikova rodina dostala, by měla být ráda za střechu nad hlavou. Pravda, i zde se musí přiznat, že město selhalo, když rodině nabídlo neobyvatelný prostor.

Na této záležitosti mne zaráží ještě pár věcí. Vyšetřování sotva začalo, ale někteří lidé, například premiér Topolánek, už mají okamžitě jasno, že jde o rasistický čin. Spáleniště ještě doutná, ale ministr Kocáb už žádá o milost. Postupoval by stejně, pokud by se to samé stalo rodině z majoritní společnosti? Také by ministr Kocáb této rodině přispěl stotisícem ze své kapsy?

Naše majoritní minorita si stále stěžuje, jak je majoritou utiskována a diskriminována. Všeobecný strach z nařčení z rasismu a diskriminace nakonec způsobuje, že majorita je pomalu diskriminována minoritou. K tomu už, bohužel, dochází, ačkoli by se mělo měřit všem úplně stejně. Jak velký problém s diskriminací by vznikl tehdy, kdyby se minorita stala majoritou raději ani nechci domýšlet.

Mé články přebírají servery www.eportal.cz, www.nazorne.cz a www.ceska-media.cz

Poznámka: Jména postižené rodiny zveřejnil server www.aktualne.cz Hlasujte v anketě "Koho považujete za nejhoršího současného politika" na www.polanecky.cz

Autor: Rudolf Polanecký | čtvrtek 23.4.2009 13:31 | karma článku: 38,81 | přečteno: 3684x

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Další články autora

Rudolf Polanecký

Babišův čapí problém

Ministr financí Andrej Babiš má vážný problém. Jeho farma Čapí hnízdo je silně podezřelá z dotačního podvodu.

14.3.2016 v 10:35 | Karma: 37,12 | Přečteno: 1966x | Diskuse | Politika

Rudolf Polanecký

Pedofilní obohacení evropské kultury

Takzvaní sluníčkáři prohlašují, že příliv islámských migrantů znamená obohacení evropské kultury. Myslí to vážně, bohužel.

8.2.2016 v 11:17 | Karma: 43,41 | Přečteno: 3148x | Diskuse | Politika

Rudolf Polanecký

Prozření Angely Merkelové?

"Čekáme, že až skončí válka, vrátíte se domů," řekla německá kancléřka Angela Merkelová na adresu migrantů, kteří zaplavili Německo.

1.2.2016 v 11:00 | Karma: 42,14 | Přečteno: 2417x | Diskuse | Politika

Rudolf Polanecký

Sobotkovy maily podruhé

Hackeři zveřejnili další várku ukradených mailů ze schránky premiéra Sobotky. Znovu se ukazuje, že boj proti kvótám ze strany vlády byl jen naoko.

19.1.2016 v 9:30 | Karma: 42,89 | Přečteno: 1814x | Diskuse | Politika

Rudolf Polanecký

Zelená Simone Peter: Sexistická a rasistická obálka Focusu

Ostrá kritika s nařčením ze sexismu a rasismu padla na dvě přední německá periodika - Süddeutsche Zeitung a Focus.

14.1.2016 v 9:30 | Karma: 39,47 | Přečteno: 769x | Diskuse | Politika

Nejčtenější

Patří k nejjedovatějším na světě. Teď tyto houby začínají růst i v Česku

Pavučinec plyšový, smrtelně jedovatá houba.
1. června 2026  9:56

Smrtelná dávka je přibližně 30 gramů. Řeč je o muchomůrce zelené, která je nejjedovatější houbou na...

Znáte rybí hybridy? Kříženci cejna, kapra a karase v českých vodách stále překvapují

Pstruh tygrovaný je kombinací pstruha potočního  a sivena amerického.
30. května 2026  16:42

Každý rybář zná ten pocit. Splávek se potopí, prut se ohne, ryba bojuje jako kapr, ale když se...

Do Prahy míří originál, který patří k nejcennějším předmětům světa. Znáte Britskou Guyanu?

Legendární Britská Guyana má hodnotu přes čtvrt miliardy českých korun.
1. června 2026  4:54

Začátkem září se pražský Obecní dům promění v nejstřeženější trezor v Evropě. Třetí pokračování...

Máte řidičák na traktor? V Čáslavi si můžete vyzkoušet své umění za volantem veteránů

Akce Pradědečkův traktor vždy přitáhne hodně návštěvníků.
1. června 2026  11:29

Zkuste najít kluka, který by se alespoň jednou v životě nechtěl posadit za volant traktoru. V...

Čeští hokejisté na MS v hokeji 2026: Výsledky, soupiska a prohrané čtvrtfinále

Český tým absolvoval v Miláně trénink v kompletním složení. Na snímku Radim...
1. června 2026,  aktualizováno 

Čeští hokejisté vstoupili do mistrovství světa ve Švýcarsku tradičně s medailovými ambicemi. Ty...

Dálnici D1 mezi česko-polskou hranicí a Bohumínem v noci uzavřela nehoda

ilustrační snímek
7. června 2026  5:04,  aktualizováno  5:04

Dálnici D1 mezi česko-polskou hranicí a Bohumínem na Karvinsku v noci na dnešek uzavřela nehoda, na...

Švandovo divadlo posiluje vazby s USA. Chystá festival, rezidence i Čapka

Představení Švandova divadla s názvem Dívenka na trampolíně
7. června 2026  6:12

Švandovo divadlo čeká nabitý mezinárodní program. Na konci června zamíří na prestižní festival do...

Dálnici D1 mezi hranicí s Polskem a Bohumínem v noci uzavřela nehoda

ilustrační snímek
7. června 2026  3:43,  aktualizováno  3:43

Dálnici D1 mezi hranicí s Polskem a Bohumínem na Karvinsku uzavřela nehoda, na místě zasahují...

Dálnici D1 mezi hranicí s Polskem a Bohumínem v noci uzavřela nehoda

ilustrační snímek
7. června 2026  3:43,  aktualizováno  3:43

Dálnici D1 mezi hranicí s Polskem a Bohumínem na Karvinsku uzavřela nehoda, na místě zasahují...

Je vám přes čtyřicet? Soutěžíme o přírodní doplněk stravy MenoVit Balance
Je vám přes čtyřicet? Soutěžíme o přírodní doplněk stravy MenoVit Balance

Období po čtyřicítce přináší řadu změn, které mohou ovlivnit fyzickou i psychickou pohodu. Dopřejte si proto přírodní podporu v čase, kdy ji vaše...

  • Počet článků 1257
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4347x
Obyčejný, pravicově smýšlející téměř padesátník s mírně nadprůměrným platem, zajímající se o politiku a spoustu dalšího, zkrátka jeden z mnoha.


@RudolfPolanecky
Soukromé blogové stránky
Rudolf Polanecký

Mé články najdete také na:
www.pravybreh.cz
Servery přebírající mé články:
www.neviditelnypes.cz
www.eportal.cz
www.ceskamedia.cz
www.ostrava-online.cz
www.moravskyjih.breclav.cz
FB skupina: Jsem pro postavení komunistů mimo zákon
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.