Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Mega-plakáty farnosti : přijímejte imigranty, poslouchejte papeže. Starosta Roviga řekl ne

ITÁLIE, ROVIGO: "Naslouchejme  poselství  papeže Františka  a nešiřme strach." To je text z mega-plakátů, které farnosti  vikariátu Rovigo umístili na podporu integrace na třech strategických místech : stadion,  školy  a silniční okruh.

 

Itálie, Veneto – Benátský kraj

Rovigo: "Nešiřme strach, vyvolává to uzavření (společnosti) ." Jasné napomenutí farností vikariátu Roviga  za účelem přijímání imigrantů. Obrovské 18ti metrové plakáty (6 m x 3 m) zobrazují loď na moři … samozřejmě plnou migrantů.

Don Silvio Baccaro, pastor  farnosti  Borsea , vedoucí vikariátu Rovigo považuje za pozitivní tuto iniciativu pastorů a říká: "Je to  akt  podporující  příjem uprchlíků. Je  to zpráva inspirována  učením  papeže, který ve Svatém roce zve lidi dobré vůle, aby podporovaly bratrství."

"Naslouchejme  poselství  papeže Františka  a nešiřme strach." To je text z mega-plakátů, které farnosti  vikariátu Rovigo.

Papež není jediný propagátor přijímání z velké části nelegálních imigrantů (pouze 5% tzv. uprchlíků -  žadatelů o azyl dostane povolení). Je tu ještě Řím, čili Ministerstvo Vnitra, kde se vymyslel další plán, jak zaplavit region Veneto imigranty!

http://corrieredelveneto.corriere.it/veneto/notizie/cronaca/2016/19-ottobre-2016/profughi-cartelloni-diocesi-basta-alimentare-paura-240993469867.shtml#box-emotional

Prefekt Mario Morcone oznámil další kroky ministerstva vnitra: kvóty pro jednotlivá města a pro městské úřady, které souhlasí se spoluprácí, zrušení zákazu náboru a motivace mezi 50 centy až 2 € za den za přistěhovalce (i když druhý den mluvil  premiér Matteo Renzi o " jednorázových 500 euro) ".

Někteří starostové (vesměs patřící k vládnoucí politické straně) nad touto nabídkou uvažují a omlouvají to tím, že by ty peníze mohly být použity např. na  veřejné osvětlení, úklid  …

NE v Rovigu, alespoň soudě podle zuřivé reakce starosty. Massimo Bergamin je zástupcem Ligy severu, místopředsedou v Benátském kraji. "S dvěstědvaceti (220) údajnými uprchlíky roztroušenými v mém městě - hřímá – se cítím být přepaden centrální vládou, která posílá své prefekty, a to konkrétně  jako své ozbrojené paže, které mají provádět úkony o kterých se dozvídáme pouze následně až po vydání příkazu ... Mezitím si občané chodí na radnici  oprávněně stěžovat, že když už se jim konečně podařilo koupit po celoživotní dřině byt, dům je zaplaven neznámými lidmi s jinými zvyky a návyky … "

http://corrieredelveneto.corriere.it/veneto/notizie/cronaca/2016/17-ottobre-2016/profughi-nuovo-piano-che-divide-sindaci-veneti-giusto-barricate-240987524735.shtml

Rovigo se nachází  v zemědělské oblasti v pádské nížině, která je ohraničená řekami Pád a Adige a čítá bezmála  52 tisíc obyvatel.  Velká přítomnost  nelegálních přistěhovalců již způsobila řadu problémů jak z hlediska  bezpečnosti, tak i sociální úpadek. Občané se minulý měsíc vzbouřili, když se dozvěděli, že jeden spoluobčan se rozhodl využít  návrhu prefektury a přijmout do svého druhého, nyní prázdného  domu imigranty.  Žádné milosrdenství, ale vidina snadného výdělku. Nejvíce se bojí blízcí sousedé o děti a specálně o dospívající dcery . Občané vytiskli plakáty s nápisem Národní bezpečnost – zákaz pohybu a zastavení nelegálních imigrantů, žebráků a nelegalizovaným podomním prodejcům.

Protest občanů proti ubytování imigrantů.
Starosta Bergamin: Nepronajímejte  domy a haly imigrantům ...

Starosta Bergamin také navrhl místní daň z pobytu za každého ubytovaného imigranta – platit by musel do městské kasy ten, kdo ubytovává (coop a pseudo-neziskové org.) za každého 5 euro denně. V tuto chvíli se v Rovigu zdržuje 220 imigrantů … denně by to bylo 1.100,- eur a spočteno za rok by to bylo 401.500,- eur. V okresu Rovigo je imigrantů 628 což by bylo denně 3.140,- eur a ročně 1.146.100,- eur. Peníze by byly určeny na pomoc v sociálním sektoru místním občanům.  

Ohledně dalšího poskytnutí ubytování imigrantům se starosta Bergamin vyjádřil takto: "Jsem připraven udělat barikády, nikoli metaforické, ale fyzické. V případě pokusu o poslání nelegálních přistěhovalců z Bagnoli, nechám položit kmeny na cestu přes most co sem vede  přes řeku Adige. My starostové jsme byli zvoleni, a proto máme povinnost prosazovat vůli našich občanů, přičemž tato nominovaná vláda  může jít domů a prefekti musí být zrušeni. "

Nominovaná vláda (vysvětlení  výše použitého pojmu) : Italská vláda není občany vnímána jako demokraticky zvolená, protože jedna třetina politiků přešla během mandátu z pravice do levice a současný premiér Renzi sám sebe nominoval na premiéra díky jeho tehdy čerstvě získanému  předsednictví ve vládnoucí Demokratické straně (PD).   

Bagnoli di Sopra byla v minulosti poklidná vesnice s 3600 obyvateli  v zemědělské oblasti okresu Padova. Dnes se zde v budově bývalé vojenské základny nachází 900 imigrantů, ve které bylo zřízeno ubytovací středisko pro imigranty. Již mnohokrát si obyvatelé stěžovali na nepřístojné chování těchto migrantů. Časté obtěžování dívek a žen, bitky mezi imigranty a rámus jen zvyšují strach obyvatel. Tento měsíc minimálně 100 z těchto většinou nelegálních migrantů na jeden celý den násilně okupovalo toto ubytovací zařízení. Protestovali, protože požadovali permanentní přítomnost kvalifikovaného lékaře, oddálení dvou nevítaných pracovníků centra, urychlení procedur uznání azylu čili rychlé vyřízení platných dokladů... Tito imigranti mají být částečně přerozděleni dle  kvót podle nových nařízení prefektury …

VIDEO: http://video.gelocal.it/mattinopadova/locale/san-siro-a-bagnoli-la-rivolta-dei-profughi/62641/62987?ref=search

 

Protest imigrantů v Bagnoli

 

Autor: Monika Pilloni | sobota 22.10.2016 2:50 | karma článku: 39,89 | přečteno: 2706x
  • Další články autora

Monika Pilloni

Bombový atentát před Salviniho návštěvou na sekci Lega Trentino v Ala

Ala: bomba exploduje v sídle Ligy jen několik hodin před návštěvou ministra vnitra Mattea Salviniho. Místopředseda senátu hovoří o tomto činu jako o terorismu a Předsedkyně senátu o vážném útoku a poškození demokracie.

13.10.2018 v 10:52 | Karma: 29,33 | Přečteno: 2385x | Diskuse | Politika

Monika Pilloni

Protest proti italské vládě, ulejváci jásali a dělali bordel ... podpora nelegálům

Řádění, nepořádek, oheň, dýmovnice a dopravní kolaps. Slogany proti vládě, proti bezpečnostnímu nařízení, proti fašismu a rasismu. Manifestace studentů středních škol a univerzit. Sociální centra, ANTIFA ... Podpora nelegálům!

12.10.2018 v 23:55 | Karma: 41,29 | Přečteno: 2824x | Diskuse | Politika

Monika Pilloni

Salviniho Liga zahájí svou činnost i v Praze

Sekce pražské Ligy oficiálně zahájí svou činnost v neděli 7. října, čestným hostem bude lídr SPD a místopředseda Poslanecké Sněmovny - Tomio Okamura spolu s předsedou Poslaneckého klubu SPD - Radimem Fialou

2.10.2018 v 17:58 | Karma: 33,59 | Přečteno: 1299x | Diskuse | Politika

Monika Pilloni

Syfilis, tak zní akronym nové politické strany Laury Boldrini

Itálie: Bývalá předsedkyně poslanecké Sněmovny Laura Boldrini by chtěla založit novou politickou stranu která dá na frak pravici. Akronym LUE je ovšem k smíchu ... znamená to syfilis a další podobné příjemnosti. Nomen Omen?

3.9.2018 v 15:30 | Karma: 38,25 | Přečteno: 3277x | Diskuse | Politika

Monika Pilloni

V Neapoli mají radního co neumí italsky

Itálie? Levicově naladěný starosta Neapole - De Magistris, chtěl radního pro imigranty. Tento radní, Viraj Prasanna Mihindukulasuriya původem ze Srí Lanky byl zvolen 15. června a musí mít tlumočníka, protože nemluví italsky !!!

8.8.2018 v 19:06 | Karma: 42,31 | Přečteno: 3576x | Diskuse | Politika
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Wimbledonská šampionka Krejčíková! Italku přemohla v dramatickém finále

13. července 2024  14:45,  aktualizováno  18:51

Wimbledon má opět senzační vítězku. A znovu po roce tato senzace pochází z Česka! Barbora...

Výbuch domu se vyšetřuje jako pokus o vraždu, mohly za ním být spory partnerů

17. července 2024  10:02,  aktualizováno  12:45

Úterní výbuch propanbutanového vařiče v rodinném domku v Moravských Knínicích na Brněnsku vyšetřují...

Po fotbale si nasadil kuklu a na stadionu bil pěstí fanouška, hrozí mu tři roky

17. července 2024  12:45

Z ublížení na zdraví a výtržnictví obvinili kriminalisté třiapadesátiletého muže, který se porval...

Žádný nový Green Deal ani závazky nad rámec toho, nač kývl Babiš, říká Fiala

17. července 2024  5:45,  aktualizováno  12:45

Přímý přenos Kabinet Petra Fialy zatím nerozhodne o trojici materiálů souvisejících s Green Dealem, jen o nich...

Kriminalisté: Stavaři obchvatu Mariánských Lázní si účtovali miliony navíc

17. července 2024  12:43

Dva manažery a dvě obchodní společnosti obvinili kriminalisté z odboru hospodářské kriminality ze...

D.A.S. právní ochrana, pobočka ERGO Versicherung Aktiengesellschaft pro ČR
MANAŽER OBCHODNÍ SKUPINY / OBCHODNÍ ZÁSTUPCE - celá ČR

D.A.S. právní ochrana, pobočka ERGO Versicherung Aktiengesellschaft pro ČR
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj

  • Počet článků 157
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4740x
"V okamžiku, kdy se vzdáte svých zásad a svých hodnot, jste mrtví, vaše kultura je mrtvá, vaše civilizace je mrtvá. Tečka." Oriana Fallaci

 

Zajímám se o aktuální politické dění v Evropě.

Seznam rubrik