Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Itálie: premiérova dementní ústavní reforma. Manifestace a trestní oznámení.

ITÁLIE : 4 prosince 2016 proběhne Referendum o ústavních změnách, tzv reforma Renzi-Boschi.  Leader italské Ligy severu Salvini obviňuje premiéra Renziho: " Koupil si adresy lidí ". Trestní oznámení a manifestace 50 TISÍC lidí

 

Premier Renzi

Reforma Renzi-Boschi je navrhovaná reforma Ústavy Italské republiky obsažená v ústavním textu zákona schválená italským parlamentem dne 12. dubna 2016, který bude vystaven potvrzujícímu referendu dne 4. prosince 2016.

Navrhovaná reforma, proti které se staví parlamentní opozice a někteří právníci, byla schválena s většinou menší než dvě třetiny členů každé komory : v důsledku toho, jak to vyžaduje článek 138 ústavy, toto opatření nebylo schváleno  přímo a je zde právo požadovat referendum a podrobit ji úsudku voličů. Všelidové hlasování požadované jak z parlamentního podnětu tak prostřednictvím petice, se bude konat dne 4. prosince 2016; jelikož v tomto případě není nezbytné nutného počtu zúčastněných (kvórum), reforma vstoupí v platnost, je-li počet hlasů bude vyšší než počet hlasů proti.

Je mnoho dobrých důvodů, proč hlasovat NE

Na rozdíl od toho, co nám chce Renzi chce namluvit, jeho "reforma" neřeší  žádné problémy a naopak ve skutečnosti  vytváří  nové.  Renzi propaguje  tuto reformu i v zahraničí a za tímto účelem se také dostal k adresám  italských občanů žijících v zahraničí. Jeho propaganda všude tvrdí, že se senát zruší, ale to není pravda, jen nebude volen občany a výdaje na politiku zůstávají!

http://www.ilgiornale.it/news/politica/ecco-lettera-renzi-agli-italiani-allestero-1330571.html

Některé z těchto důvodů uvedu zde: 

Zaprodává Itálii Evropě: Zavádí do Ústavy klauzule, které Itálii podřizují Evropské unii, jakož i nedovolí Italům se vyjádřit k jednání, dohodám a tématům o evropských otázkách.

Snižuje přímou účast občanů: Ztrojnásobuje z  50.000 až na  150.000 podpisy, nutné k  předložení návrhům zákona za občanské iniciativy a odkazuje potvrzující referenda na budoucí ústavní zákon.

Nesnižuje náklady na politiku: Státní účtárna předpokládá  skromné úspory Senátu pouze asi  50 milionů EUR ve srovnání s 300 milionů dodatečných nákladů v důsledku zavedení nového volebního zákona  s druhým hlasováním (užší výběr = ballottaggio), které si přeje Renzi. Druhé hlasování  se děje, když v tom prvním nezíská žádný kandidát požadovanou většinu, je omezeno na ty kandidáty (dva nebo více než dva), kteří získali nejvíce hlasů v prvním hlasování. 

Vytváří  Senát coby kastu jmenovaných: Senátoři jsou jmenováni prezidentem republiky a Regionálních rad a navíc k platu starosty nebo regionálního radního, získají denní dávky a úhradu výdajů na ubytování, stravování a na sekretariát. 

Nezavádí závazný mandát: Pro poslance kteří mění strany v průběhu funkčního období  není zaveden závazný mandát a povinnost vzdát se křesla. 

Nepřináší rychlé zákony, ale podvodné zákony: Není pravda, že v Itálii jsou nezbytné  měsíce nebo roky, než projdou zákony: to vše závisí na politické vůli.

Postačí si vzpomenout na zákon Fornero (důchodová reforma 6.12.2011), který podvedl a zničil miliony Italů!  Byl schválen v 16 dnech a vyprodukoval cca 40% mladickou nezaměstnanost tím, že oddálil nečekaně nárok na odchod do důchodu a zanechal mnoho  občanů bez prostředků.

http://www.iovotono.org/t_home.asp?IDLivello1=184&IDlivello2=903

Těch důvodů je mnohem více, ale již z těchto příkladů je jasné, že by se jednalo ke změně k horšímu. Vyplývá zde jasný úmysl  zaprodat suverenní stát do područí evropské komise a omezit  na maximum účast a pravomoce  občanů. 

 

Salvini (foto s mikrofonem) podává trestní oznámení na premiéra Renziho.

Leader italské Ligy severu Salvini obviňuje premiéra Renziho: " Koupil si adresy lidí " 

Zoufalé italské vládě nestačí mediální plátky a statní televize RAI:  pokouší  se všemi prostředky porazit NE.

Italské vládě nestačí  propaganda, která každodenně pracuje  ve prospěch reformy Renzi-Boschi; na podporu kampaně  proti NE,  vláda si dokonce  koupila  adresy Italů v zahraničí.  V tomto smyslu Matteo Salvini na jevišti ve Florencii vynesl toto těžké obvinění  a bude následovat trestní oznámení proti Renzimu.

"Budeme prezentovat stížnost  proti  Renzimu,  protože kupovat adresy milionů Italů žijících v zahraničí kvůli zaslání dopisů týkajích se referenda je trestný čin a bude se za to muset zodpovídat  u některého soudce. Když jsme se ptali na tyto adresy my, řekli nám ne,  je zde “privacy” (soukromý charakter osobních dat a právo na soukromí ). Nyní tedy za to musí  pykat  Renzi a nebo ministr vnitra. Anebo půjdou do  vězení oba , uvidíme  jestli  se najde soudce, který bude chtít  respektovat  zákon," řekl Salvini.

http://www.ilpopulista.it/news/12-Novembre-2016/7013/salvini-denuncia-renzi-si-e-comprato-gli-indirizzi-della-gente.html 

Matteo Salvini a nával manifestantů proti Renzimu na náměstí Santa Croce ve Florencii (Firenze).

Akce Ligy severu 12.11.2016 proti Renzimu a jeho vládě ve Florencii: 50.000 lidí !!!

S Ligou severu je na jevišti Giovanni Toti (Forza Italia) a Giorgia Meloni (Fratelli d'Italia - Alleanza Nazionale): "Nyní je čas na sílu, odvahu a na budoucnost -  jestliže vy jste zde, jsem tu i já a tak pojďme vyhrát!"
Náměstí  Santa Croce ve Florencii bylo v sobotu na akci Ligy severu přeplněné. Zúčastnili se politici a starostové propagující NE k ústavnímu referendu dne 4. prosince. Účast byla odhadnuta na zhruba 50.000 lidí, většina z nich z důvodu velké zácpy nebyli ani schopni vstoupit na náměstí, ale museli být zastaveni v přilehlých ulicích, které byli také zaplněny davem, který provolával Mattea Salviniho jako kandidáta premiéra .

http://www.ilpopulista.it/news/13-Novembre-2016/7029/i-50mila-presenti-in-piazza-a-firenze-incoronano-salvini-candidato-premier.html 

Autor: Monika Pilloni | neděle 20.11.2016 11:42 | karma článku: 36,20 | přečteno: 1623x
  • Další články autora

Monika Pilloni

Bombový atentát před Salviniho návštěvou na sekci Lega Trentino v Ala

Ala: bomba exploduje v sídle Ligy jen několik hodin před návštěvou ministra vnitra Mattea Salviniho. Místopředseda senátu hovoří o tomto činu jako o terorismu a Předsedkyně senátu o vážném útoku a poškození demokracie.

13.10.2018 v 10:52 | Karma: 29,33 | Přečteno: 2385x | Diskuse | Politika

Monika Pilloni

Protest proti italské vládě, ulejváci jásali a dělali bordel ... podpora nelegálům

Řádění, nepořádek, oheň, dýmovnice a dopravní kolaps. Slogany proti vládě, proti bezpečnostnímu nařízení, proti fašismu a rasismu. Manifestace studentů středních škol a univerzit. Sociální centra, ANTIFA ... Podpora nelegálům!

12.10.2018 v 23:55 | Karma: 41,29 | Přečteno: 2824x | Diskuse | Politika

Monika Pilloni

Salviniho Liga zahájí svou činnost i v Praze

Sekce pražské Ligy oficiálně zahájí svou činnost v neděli 7. října, čestným hostem bude lídr SPD a místopředseda Poslanecké Sněmovny - Tomio Okamura spolu s předsedou Poslaneckého klubu SPD - Radimem Fialou

2.10.2018 v 17:58 | Karma: 33,59 | Přečteno: 1299x | Diskuse | Politika

Monika Pilloni

Syfilis, tak zní akronym nové politické strany Laury Boldrini

Itálie: Bývalá předsedkyně poslanecké Sněmovny Laura Boldrini by chtěla založit novou politickou stranu která dá na frak pravici. Akronym LUE je ovšem k smíchu ... znamená to syfilis a další podobné příjemnosti. Nomen Omen?

3.9.2018 v 15:30 | Karma: 38,25 | Přečteno: 3277x | Diskuse | Politika

Monika Pilloni

V Neapoli mají radního co neumí italsky

Itálie? Levicově naladěný starosta Neapole - De Magistris, chtěl radního pro imigranty. Tento radní, Viraj Prasanna Mihindukulasuriya původem ze Srí Lanky byl zvolen 15. června a musí mít tlumočníka, protože nemluví italsky !!!

8.8.2018 v 19:06 | Karma: 42,31 | Přečteno: 3576x | Diskuse | Politika
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

V Paříži vjelo auto na terasu baru, jeden člověk zemřel

17. července 2024  20:32,  aktualizováno  20:51

V Paříži najelo auto na terasu baru. Jeden člověk zemřel, tři jsou vážně ranění, třiadvacet jich je...

V plaveckém bazénu v Olomouci zřejmě unikl chlor. Pět lidí skončilo v nemocnici

17. července 2024  19:44,  aktualizováno  20:46

V areálu plaveckého bazénu v Olomouci ve středu v podvečer unikla chemická látka, zřejmě chlor....

Německá policie se před finále Eura obávala útoku islamistů, podnikla razii

17. července 2024  20:05

Německá policie v neděli krátce před finále mistrovství Evropy ve fotbale v obavě z islamistického...

„Mutti“ Merkelová slaví 70. K odkazu exkancléřky se ale její CDU moc nehlásí

17. července 2024

Premium Byla to dlouhá řada gratulantů, když ve středu německá exkancléřka Angela Merkelová, která stála...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 157
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4740x
"V okamžiku, kdy se vzdáte svých zásad a svých hodnot, jste mrtví, vaše kultura je mrtvá, vaše civilizace je mrtvá. Tečka." Oriana Fallaci

 

Zajímám se o aktuální politické dění v Evropě.

Seznam rubrik