Budeme potřebovat dva svetry a petrolejku
Proč se vede debata o svetru pro každého člena rodiny, když tu máme daleko větší problém. Energetická krize nedoléhá pouze na lidi, ale především na firmy a to je problém. Ano svetr dokáže vyřešit nedostatečné vytápění v bytě/domu, ale svetr vám opravdu nenahradí příjem. Firma která platila za rok 21 cca 10mil ročně za energie bude platit za rok 23 cca 60mil. Firma tedy musí masivně šetřit a hádejte kde se hledají úspory nejčastěji. Takové kadeřnictví (obrovská spotřeba teplé vody a vytápění)musí zvednout ceny až dvojnásobně. Tímto zdražením samozřejmě přijde o zákazníky a následně může dojít k uzavření provozu. Je tu opravdu nebezpečný mix. Nejdříve přestane utrácet středný třída, tedy motor celé ekonomiky a následně dorazí účty za energie. To už není zdravá cyklická recese která spláchne nemocné firmy. To je obrovský a nikým neřešený problém. Co tím chtěl básník vlastně říci? Básník tím chtěl říci:
Až budete bez práce, tak vám svetr nepomůže. Budete potřebovat svetr, petrolejku a celtu. Proč se tedy věnujeme marginálním problémům? Proč systémově neřešíme ten hlavní problém?
Co opravdu nechápu je to jednoduché myšlení některých lidí. Ta snaha vás zaškatulkovat, i když mluvíte o řešeních které s Ruskem nesouvisí. Jakmile se někdo zmíní o tom, že tato vláda nedělá dost je okamžitě označen za proruského švába. Stačí jen napsat, že vláda ČR by měla hledat řešení třeba na Lipské burze a okamžitě jste Putinův agent a člen páté kolony. Slovensko krizi řeší bez podlézání Rusku a má výsledky, proč když to stejné chcete po naší vládě jste kolaborant? Pokud tvrdím, že vláda dělá málo a nenabízí systémové řešení, tak to ze mě nedělá agenta Kremlu. A svetr opravdu není řešení viz můj první odstavec.
A ještě jedna věc. Energetická krize nemá jen jednoho viníka. Jsou tu dva hlavní faktory které nás vrací do středověku a nutí nás k modlitbě za mírnější zimu. Ano Rusko nás drží pod krkem a pomocí dodávek plynu žene ceny nahoru, ale máme tu jedno velké ALE. Jak je možné, že je Evropa tak moc závislá na ruském plynu? Odpověď je greendeal. Už v roce 2018 měla EU zprávu o nebezpečné závislosti na ruském plynu a neudělala nic. Jen tuto závislost ještě prohloubila. Pokud tedy hledáte hlavního viníka energetické krize, pak je to greendeal masivně podporovaný v EU. Ve jménu zelené ideologie EU zavřela uhelné elektrárny a tím nás vehnala do náruče Ruska. Čelíme tu energetické krizi, ale EU odmítá pozastavit nesmyslný systém emisních povolenek. Víte, že povolenky se navíc budou nově vztahovat i na dopravu a vytápění budov? EU chystá další zdražování odhlasované před třemi měsíci. Přesně v době plně probíhající energetické krize se EU zdálo zdražení příliš malé.
Dohledal jsem můj příspěvek v diskuzi datovaný k 18.10.2021 tedy v době kdy podle "expertů" byla inflace jen dočasná a každý kdo pochyboval o greendealu byl nepřítel planety. Nic jsem nezměnil jen kopírovat vložit
Milá EU pokud odstavíte jádro a uhlí musí a pro EUrohujery ještě jednou MUSÍ zdražit poslední komodita kterou používáme k výrobě tepla/elektřiny tedy plyn. Pokud přestane foukat/svítit musí situaci zachránit uhlí pokud ale uměle zdražujete spalování uhlí pomocí emisních povolenek musí a ještě jednou MUSÍ výsledný produkt tedy elektřina zdražit.
Co ještě v EU netuší? Milá EU elektřina je vstupní komodita která zdraží naprosto vše. Poskytovatelé služeb(kina, kadeřnictví, stravování) a výrobci od hrnců až po elektroniku všichni své zvýšené náklady přenesou na spotřebitele. Nebude to tedy jen 5000kč měsíčně navíc zdražení bude obrovské. Vaše lži o dočasné inflaci vyplavou a celá EU včetně odborníků se budou podivovat.
A ještě něco EU netuší. Jen bohatá společnost se stará o ekologii. Až bude lidem zima nebo náklady výrazně stoupnou budou lidé topit třeba plastem. Přesný opak toho co zelení chtějí. Jenže toto vše jim dojde až za pár měsíců.
Petr Skřivan
Trump Vs Harris - velký problém
Prezidentské volby v USA odhalují mnohem více, než si dokážeme představit. Polarizovaná společnost je jen vrchol ledovce.
Petr Skřivan
Greendeal: umělá inteligence
Tato země produkuje 2% skleníkových plynů. Takže kdyby se Británie v tomto okamžiku potopila, nemělo by to na klima žádný vliv. O budoucnosti planety budou rozhodovat chudí lidé v Asii a Latinské Americe.
Petr Skřivan
Polopravdy a manipulace ohledně zbraní
Potřebujete loajálního odborníka pro štvavou kampaň, potřebujete házet špínu na určitou skupinu lidí. Je zde menší háček, skuteční odborníci stojí na opačné straně barikády. Zapomenete na odborníka a seženete "správného" autora.
Petr Skřivan
Bránit sebe nebo rodinu se důrazně nedoporučuje
Aktivisté a politici se nám snaží vnutit představu, že bránit se útočníkům je naprostý nesmysl. Spolupracujte s pachatelem a hlavně se nepokoušejte bránit. Dejte jim auto, majetek, zavřete oči a přeneste se na vysněné místo.
Petr Skřivan
Státy EU se musí vzdát své suverenity !!
Státy EU musí převést některé své pravomoci do Bruselu. To o čem se pouze spekulovalo je nyní oficiální. Merkelová má jediný recept na záchranu EU, členské státy nemohou rozhodovat o svém osudu. Suverenita států musí být osekána.
| Další články autora |
Vánoční strom na kruháči na pražském Žižkově. Gerilová akce místních se proměnila v oficiální výzdobu
Děkuji touto cestou neznámému, který nám opět ozdobil kruháč Ambrožova/Šrámkové krásným vánočním...
Pražané rozhodli: Oblíbeným místem v MHD je také „záchod“. Proč ho cestující milují?
Pohodlí, prostor, soukromí, otočení v prostoru prostředku hromadné dopravy, ale i výhled. To vše...
Kde mají nejlevnější burger? Porovnali jsme pět největších fastfoodů v Česku
Už za pár dní rozvíří vody českého fastfoodového rybníčku příchod nového, dlouhé měsíce očekávaného...
VyVolení slaví výročí. Dvojnásobný vítěz Vladko Dobrovodský už není v Česku
Ve čtvrtek 11. prosince 2025 si připomeneme významné výročí české televizní historie. Bude to totiž...
Cestující mezi Prahou a Středočeským krajem ušetří. Praha sníží počet tarifních pásem
Od 1. ledna čeká cestující změna v tarifu PID. Území Prahy se nově bude počítat jako tři pásma...
Primátor Olomouce Žbánek kvůli zvolení poslancem rezignoval, střídá ho Ferancová
Olomoucký primátor a poslanec hnutí ANO Miroslav Žbánek v pátek rezignoval na svou funkci v čele...
Kroměříž příští rok zvýší podporu sociálním službám na 11 milionů korun
Kroměříž podpoří v příštím roce sociální služby 11 miliony korun. Peníze obdrží na základě výpočtů...
Obyvatel Ústeckého kraj za tři čtvrtletí ubylo, a to přirozeně i stěhováním
Počet obyvatel Ústeckého kraje za tři čtvrtletí roku klesl o 3354 na 805.002. Více lidí zemřelo,...
Počet obyvatel Vysočiny do září klesl o 1586, kvůli nižšímu počtu dětí i migraci
Na Vysočině ubylo letos do konce září 1586 obyvatel. Narodilo se méně dětí, než bylo zemřelých,...

Sledujte Adventní kalendář 2025 a vyhrajte každý den nový dárek
Oslavte letošní svátky s eMiminem. Přichystali jsme pro vás na každý den nové výhry, kterými můžete rozmazlit sebe nebo je nachystat pod stromeček...
- Počet článků 32
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 2592x



















