Bez EU a zahraničních investic bychom se měli mnohem lépe

Na dividendách odtéká z ČR do zahraničí mnohem více, než je čistá bilance příspěvků ČR do rozpočtu EU vs. došlé eurodotace. Tj. bez EU a bez zahra "investorů" = rozuměj bez zahraničních vysávačů - bychom se měli lépe.

Fakta hlásaná EUROHUJERY, europosranci a jejich nohsledy z veřejnoprávních rozhla, TV atd.:

ČR je čistým příjemcem eurodotací.

Tj. z Bruselu přišlo více miliard, než ČR posílá do společné pokladny EU - v tom mají pravdu.

Co ale zamlčují:

1. většina projektů musela být upravena - oproti tomu, co by bylo optimální, co navrhují odborníci, co chtějí radní různých obcí a občané - tak, aby se vešla do některého "bruselského chlívku" a dotace byla poskytnuta (nejznámější jsou rozhledny v údolích na Moravě...).

 

2. Žádosti o dotace jsou náročné a pravidelně jsou nadřízenými orgány vraceny žadatelům:

- nejprve vrátí kraj obci, podruhé ROP kraji, potřetí národní ministerstvo ROP-u, počtvrté bruselský úředník našemu státu.

Jeden známý, který bohužel je nucen se zabývat dotacemi, odhaduje na stejně velkou dotaci-investici národní (např. Zelená úsporám) vs. eurodotaci pracnost vyplnění žádostí: 1 ku 3.

Tj. čeští projektanti, odborníci, úředníci a další stráví nad eurodotací cca 3x více času a nervů, než nad stejně velkou národní dotací.

Dělají to v pracovní době a tato nadbytečná práce=peníze není zohledněna ve zmenšení údajného přínosu eurodotací pro náš stát.

 

3. Na dividendách odtéká zahraničním investorům ročně řádově stovky miliard korun.

Tedy řádově více, než je "čistá bilance" plateb do Bruselu kontra eurodotace "z Bruselu".

Např. v r. 2018 to bylo 257 miliard Kč ČISTÉHO, co odteklo do zahraničí (bez reinvestic, tj. že z "legálního" zisku zde v ČR si zahraniční investor zvětší majetek zde v ČR, aby měl v dalších letech ještě vyšší zisky z vyššího základu).

257 miliard děleno 10 a půl milionem = cca 24.500 Kč. Tj. každý občan ČR (od miminek přes bezdomovce, invalidy, důchodce a vězně až po pracující) nedobrovolně odeslal do ciziny okolo 24 a půl tisíce korun (= téměř 1 tisíc EUR) ČISTÉHO.

Srovnejte si 24.500 Kč se svým důchodem, čistým měsíčním příjmem.

Pokud jste čtyřčlenná rodina, tak vynásobte čtyřmi = téměř jedno sto tisíc korun (24,5 x 4 = 98) čistého.

Co byste si mohli pořídit do rodiny za 100 tisíc korun, resp. co by Vám v této hodnotě mohl poskytnout "Váš" stát, Vaše město: jistě městskou dopravu zcela zdarma (a dopravní podnik by ušetřil nemalé peníze: zrušení označovačů jízdenek, prodej předplatních kuponů, e-aplikací, platy revizorů atd. atp.).

 

NEJPRAVDIVĚJŠÍ ZÁVĚR:

Pokud by ČR zůstala uzavřenou ekonomikou, tak by ČR a její občané (kromě pár eurohujerů a mezinárodních tunelářů) byli bohatší.

Pokud by ČR nikdy po r. 1989 nerozprodala svůj majetek zahraničním buržoustům, imperialistům, tunelářům a eurohujerům, tak bychom i bez EU byli mnohem a mnohem bohatší.

Eurohujeři namítnou, že naše ekonomika je exportní a že bychom tak snadno nemohli exportovat a z toho získat peníze a udržet zaměstnanost našich lidí.

Švýcarsko i Norsko jsou také exportními zeměmi, nejsou soběstační v produkci potravin...a jak si žijí bez členství v EU...

(Na rozdíl od nich Česko bývalo v podstatě soběstačné v produkci potravin, samozřejmě v omezeném sortimentu: holt banány a citrony u nás nerostou. Ale za český cukr a chmel jsme získávali ty banány a citrony. A bez vína z jižní polokoule, dovážené zcela neekologicky v těžké lahvi přes půl Zeměkoule, se obejdeme...vínečko moravské...).

Přitom Švýcarsko i Norsko jsou v Schengenském prostoru, takže ono "slavné volné" cestování si jejich občané užívali naprosto stejně (před Covidem...).

Uzavřenou ekonomikou nemyslím samozřejmě vzor Severní Koreje, ale svobodnou ekonomiku bez 40 tisíc nevolených eurobyrokratů, nařízení a směrnic EU a bez neustálého "boje" o dotace, "boje" o odpuštění sankcí za překročení kvót, stanovených Bruselem, boje o sníženou sazbu DPH na dětské pleny atd.atp..

Petr Liška

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Petr Liška | středa 15.7.2020 1:37 | karma článku: 28,04 | přečteno: 836x