Záchranná stanice
Necelé tři kilometry od našeho domu je zřícenina hradu, kde se občas pořádají dětské tábory. A ani tohle léto není výjimkou. Někdy začátkem týdne jsem se válela u bazénu a pozorovala jsem tři malé holky, které už asi počtvrté míjely naši chalupu. Když po chvíli procházely kolem znovu, šla jsem se jich zeptat, jestli jen tak čirou náhodou něco nepotřebují. Holky ve věku 5 - 7 let, všechny bez bot, zato hladové. Vedoucí tábora udělali dětem bojovku, po skupinkách je vysadili na různých místech a děti měly za úkol dostat se zpátky na zříceninu. Bojovky jsou bezva, ale ne když se při nich poztrácejí děti. "Moje" holky dostaly rohlík a zpátky do tábora jsem je radši odvedla. Mám ráda dobrodružství, ale tohle bylo moc i na mě.
V pátek jsme našli u baráku tři mláďátka jiřiček. Utrhl se jim kousek hnízda a tihle ptáčíčci vypadli na zem. Okamžitě se rozjela záchranná akce. Vyrobili jsme "hnízdo" ze sena a šli na mouchy. Tohle mě vrátilo do dětských let, kdy jsme je chytali a dávali pavoukům. Za těch pár dní se ze mě stala mistryně světa v chytání much - do ruky. Ráno vstávám v šest, abych mohla jít krmit a musím říct, že je to makačka. Už začínám rozumět matkám, které říkají, že mateřská dovolená žádná dovolená ve skutečnosti není. Pozitivní je, že Franta, Lojzík a Tony dobře prospívají. Možná to bude taky tím, že mouchy nám nosí už i sousedé.
V noci ze soboty na neděli mě vzbudil štěkot našeho štěněcího a nějaké opilecké pořvávání. V duchu jsem si zanadávala a hned zase usnula. Ráno jsme vstávali na krmení ptáčíčků a za plotem nám stáli tři lidi, ukazovali na naše auto a křičeli "Auto ist kaput!" Naštěstí se ukázalo, že tím rozbitým autem nemyslí naše, ale to jejich. Dva chlapci a jedna slečna. A taky dva psi. Všichni z Vídně. Opilí, zhulení, bez mobilů a s autem, které mělo prasklou pneumatiku a z druhé už koukaly nějaké dráty. Samozřejmě neměli rezervu, hever ani podobné serepetičky. Zato měli kufr plný plechovek s pivem. Při té představě, že se mi v noci, někde na kraji světa a ještě ke všemu o víkendu, rozbije auto a já neumím řeč a nemám telefon, mi jich bylo líto. Vídeňáci tudíž dostali snídani, oběd, dali jsme si pár piv, vlastně i nějakou tu trávu a odpoledne jsme sehnali automechanika, který auto zprovoznil. I přesto zůstali ještě přes noc, udělali jsme večírek a bylo to moc milý. Doufám, že dobře dojeli.
Nepotřebujete taky někdo zachránit? Jestli jo, tak se ozvěte, jsme vám k dispozici.
P.S. Jestli někde tyhle Vídeňáky uvidíte, tak je moc pozdravujte!
Petra Šmídová
Za štěstím do Vídně
Před pár lety jsem se poprvý vydala do Vídně, do města sachru, předraženýho parkování a důchodců. Strašně jsem se zamilovala. Nejen do Vídně, ale i ve Vídni. Nic z toho nebylo, ale já se i tak přestěhovala.
Petra Šmídová
Ztraceni ve světě nekonečných možností
Dnešní svět nám nabízí tolik možností a příležitostí, že je někdy fakt těžký rozhodnout se, co vlastně doopravdy chceme. Nebo alespoň pro mě.
Petra Šmídová
Naučme se říkat ne!
V poslední době se mi staly dva podobné příběhy a já jsem si řekla, že bych se konečně měla naučit říkat ne. Jinak mě to moje neustálé „ano“ přivede na mizinu.
Petra Šmídová
Život studentův během "zkouškovýho"
Pravidelně, když musím dělat něco do školy, stává se ze mě master prokrastinování. Mohla bych klidně vést i nějaký kurzy, kdyby na to přišlo. K čemu se během zkouškovýho uchyluji já?
Petra Šmídová
O smrti
Jestliže se chcete pobavit nebo se aspoň trochu pousmát, tak pro vás tenhle článek asi nebude tím pravým. Je totiž o smrti. O smrti, kterou si spousta z nás neuvědomuje, ačkoliv je nám pořád tak blízko. O smrti, která tak bolí.
| Další články autora |
Hastroši na Pražském hradě aneb Den otevřených dveří z pohledu výchovy k tanci a kultuře
Byl jsem jeden z těch, kteří po Zemanově zabetonování Pražského hradu do tohoto největšího hradního...
Dvorecký most promění také pražskou autobusovou dopravu v Praze. Máme velký přehled
Už zítra se slavnostně otevře Dvorecký most, nová 361 metrů dlouhá spojnice přes Vltavu mezi...
Speciální tramvaje i plavby zdarma. Slavnostní otevření Dvoreckého mostu bude velkolepé
Spojuje lidi s prací, školou, rodinou, zábavou i kulturou. Je neodmyslitelnou součástí životů...
7+2 nejhorších výletních cílů v Česku. Hororové kulisy, pasti na turisty i skutečně nebezpečný les
Kam na výlet po Česku? Kromě zaručených míst slibujících skvělé zážitky existují i lokality, kam...
Dvorecký most se pro veřejnost otevře už zítra. Kolem je zatím staveniště
V pátek 17. dubna 2026 se po novém Dvoreckém mostě projedou první tramvaje a autobusy plné...
Nemocnicím chybí miliony od pojišťoven, pomohla Ostrava i kraj
Finanční obtíže musí nyní řešit část nemocnic v Moravskoslezském kraji. Těm totiž některé zdravotní...
Čápi vzali na milost sloup, když jim Madonu zakryli. Broumov pro ně hledá jména
Pohraniční Broumov na Náchodsku má zpět svou atrakci – pár čápů bílých. Už skoro týden se dvojice...
Jihočeská cyklistická sezona začne 9. května v obci Skály na Písecku
Jihočeská cyklistická sezona letos oficiálně začne 9. května v obci Skály na Písecku. Kraj, který...
Penta má povolení: Místo telefonní ústředny budou v Petrské ulici na Praze 1 do roku 2028 byty
Nový rezidenční projekt v Praze 1 nahradí bývalou telefonní ústřednu ze 70. let. Je to už druhý...

Prodej, byt 3+1 os. vl., 74 m2, OV Moravská Ostrava, ul. 30. dubna
30. dubna, Ostrava - Moravská Ostrava
4 590 000 Kč
- Počet článků 16
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1213x



















