Roztržitost nebo už blbnu?

Dnes při venčení v útulku jsem zpanikařila. V jednu chvíli, když jsem vycházela se psem na vycházku, jsem se pohroužila do myšlenek a intuitivně jsem sáhla na kapsičku, kam ukládám klíče od auta. Nebyly tam. Oblil mě pot.

První co mě napadlo … zabouchla jsem si je v autě. To se mi stalo nedávno. Mozek začal fungovat na plné obrátky a já vzpomínala, jaké byly mé úkony, když jsem opouštěla auto. Přemýšlela jsem i nad úkony, co bych zase musela udělat, kdyby se potvrdil katastrofický scénář. A zároveň jsem se rozběhla zpátky k útulku. Klárka se na mě dívala, co mi hrabe, že se už vracíme, když jsme teprve vyšly.

Možná svižným pohybem a okysličením mozku jsem si uvědomila, že jsem se do auta vracela pro jiné vodítko, když jsem vycházela s prvním psem na vycházku.

„Budou v zámku kufru“, byla jsem si jistá.

Byly, spadl mi kámen ze srdce. Naštěstí jsem měla auto otočené kufrem do křoví a nebyly vidět. Ještě že tam nikdo z pravidelných venčitelů nebyl, byla bych zase pro smích.

Stalo se mi to totiž nedávno.

Byl to tehdy celkově divný den. Po práci jsem jela na pohřeb a předpokládala jsem, že se zdržím, protože možná potkám některé rodinné příslušníky a aspoň poklábosíme. A do útulku tedy venčit nepojedu, protože bych to nestihla. Nicméně, nikdo o poklábosení nestál a z rodiny tam nikdo jinak nebyl. Divné, zvláštní byl i celkový průběh pohřbu. Zaujala mě ale skupina, zřejmě, kamarádů či spolupracovníků nebožtíka. Někteří jen tak v mikině, jakoby právě vstali od piva, ale měli dokonalý přehled. Stála jsem před obřadní síní vedle nich.

„Ten mi dělal šéfa, nevím, jak se k tomu dostal, ale je to pěkná ku..a“, pravil ten nejošuntělejší. A podobné lustrující hlášky padaly na další procházející. Dotyčný pak stál  při obřadu za mnou.

Kapesník stále v permanenci, posmrkával a „tiše“ pro sebe konstatoval: „Ku..a, to mě vzalo, to bych nečekal!“

Smrk.

Takže nemaje s kým poklábosit, pelášila jsem od té divné společnosti pryč. A dozrálo mé rozhodnutí, že se tedy pojedu převléci a  ještě se rozptýlit do útulku při venčení. Všechno jsem stihla, přijela jsem tak akorát a kolem mě procházeli další venčitelé. Přehazovala jsem si u otevřeného kufru telefon, doklady a klíče od auta do kapsy piškotovníku. A jak jsem se tak zapovídala, připnula jsem si piškotovník a zavřela jsem kufr. A s dalšími šla dovnitř útulku.

„Nemám vodítko“, otočila jsem se zpátky 10 metrů od auta.

A v tu chvíli už jsem věděla, že klíče od auta leží v kufru a auto je zamknuté.

„No co, tak si vodítko půjčím a nějakého psa vyvenčím, dobré duše mi slíbily, že mě zavezou domů pro náhradní klíče, zpátky pro auto pak můžu i třeba na kole“, dumala jsem.

A šla jsem venčit. Když jsem ušla asi 500 metrů, došlo mi, že v autě zůstaly i klíče od bytu a odvoz k bytu mi k ničemu není, protože se domů nedostanu. Tak to už bylo na manévry. A bylo po venčení. Rozvážit, u koho mám náhradní klíče od bytu a kdo je ochoten a schopen se mnou udělat okružní jízdu.

Hned první telefonát byl úspěšný, i když mi pak dáma později řekla, že seděla u holiče a telefon si s sebou normálně nebere. Ale „cosi“ prý jí řeklo, ať si ho vezme. Sehnala manžela, manžel našel moje klíče od bytu, zajel pro mě do útulku, pak domů pro náhradní klíče od auta a zavezl mě zase zpět k útulku.

Vše se v dobré obrátilo. To víte, že zadarmo to nebylo. Od té doby si dávám sakra pozor, než zabouchnu kufr, jestli mám klíče od auta venku.

Nehledě na to, že párkrát jsem musela spolknout poznámku pravidelných venčitelů : „A klíče máš?“

A dneska zase, prostě okno. Tak nevím, jestli už se s věkem stávám roztržitější, zapomínám, nebo už prostě blbnu.

Jack byl příčinou, že jsem šla pro jiné vodítko. A jakoby věděl a smál se už dopředu.

 

Autor: Ivana Pavlisková | neděle 22.5.2016 19:40 | karma článku: 24,81 | přečteno: 476x

Další články autora

Ivana Pavlisková

Čtyřnozí závodníci

Ano i chlupatí čtyřnožci závodí. A ačkoliv je zima a logický by byl report ze závodů psích spřežení, pojďme se trochu letně ohřát. A připlést se chlupáčům do cesty.

13.1.2019 v 16:53 | Karma: 19,21 | Přečteno: 343x | Diskuse | Fotoblogy

Ivana Pavlisková

Typicky vánoční

Tak máme zas typické Vánoce posledních let. Na blátě. Nevím, které už jsou takové v řadě, ale přesně vím, že toto jsou moje sedmé Vánoce, kdy na Štědrý den směřují mé kroky do psího útulku. Myslíte, že sedmička je šťastné číslo?

24.12.2018 v 16:09 | Karma: 23,17 | Přečteno: 520x | Diskuse | Fotoblogy

Ivana Pavlisková

Schizofrenie

Začarované slovo. Skandální slovo? Co kdo může, co nemůže, čeho je schopen a neschopen, co je schopen rozpoznat a co ne? Že to není typické vánoční téma? Zkusím vás přesvědčit, že trochu ano.

22.12.2018 v 11:56 | Karma: 19,31 | Přečteno: 472x | Diskuse | Ostatní

Ivana Pavlisková

Černá je dobrá, nejlepší

Že máte dost všudypřítomných slevových lákadel spojených s černým pátkem? Že černá v životě značí smutek? Přesto nelze popřít, že černá má cosi do sebe. Elegantní, klasická, společenská, tajuplná. To je černá kočka.

25.11.2018 v 19:24 | Karma: 23,50 | Přečteno: 438x | Diskuse | Fotoblogy

Ivana Pavlisková

I ty stará zřícenino!

Mnozí v kategorii ...sát, mi jistě dají za pravdu, že občas něco loupe, tu zabolí, ale pořád to ještě ujde. Tedy se člověk může cítit dotčeně, když neuctivá omladina konstatování z nadpisu utrousí mezi řečí vaším směrem.

4.11.2018 v 18:27 | Karma: 19,73 | Přečteno: 490x | Diskuse | Fotoblogy

Nejčtenější

Fotky metra, které vás dostanou: Vyhlásili jsme výherce fotosoutěže

Podzemní poetika zaujala stovku fotografů. Tento snímek jsme vybrali jako...
3. prosince 2025  7:31

Pražské metro se proměnilo v galerii. Alespoň tedy v očích desítek fotografů, kteří se zapojili do...

Vánoční strom na kruháči na pražském Žižkově. Gerilová akce místních se proměnila v oficiální akci

Vánoční strom uprostřed kruhového objezdu u Nákladového nádraží Žižkov. Tento...
8. prosince 2025  13:45

Děkuji touto cestou neznámému, který nám opět ozdobil kruháč Ambrožova/Šrámkové krásným vánočním...

Kdo ví víc o Vánocích? Otázky, které prověří i Ježíška

Na plzeňském náměstí Republiky opět září vánoční strom. (1. prosince 2024)
vydáno 3. prosince 2025

Zazvonil zvoneček! Je čas zjistit, jestli máte srdce vánočního elfa, nebo duši lehce kyselého...

Prahu ovládla vánoční flotila. Galerie na kolech svítí víc než strom na Staromáku

Po celý advent až do Tří králů, tedy do pondělí 6. ledna 2026, mohou cestující...
30. listopadu 2025  14:20,  aktualizováno  1. 12. 7:04

Pražské ulice se krátce před první adventem proměnily v netradiční galerii. Jen místo obrazů po...

Kde mají nejlevnější burger? Porovnali jsme pět největších fastfoodů v Česku

Five Guys burger
5. prosince 2025  10:21

Už za pár dní rozvíří vody českého fastfoodového rybníčku příchod nového, dlouhé měsíce očekávaného...

RECENZE: Když se moří s trolem „Noři“, ale i diváci. Tvůrci severské netflixovky si naryly mechem porostlý kokos

Že půjde o film plný bitek? Nenechte se vysmát..
8. prosince 2025

Točit pokračování úspěšných snímků je disciplína na úrovni kouzelnického triku. Publikum chce po...

Elektřina ze strženého vedení uvěznila jeřábníka, zapálila i okolní porost

Jeřábníka uvěznila v kabině elektřina ze strženého vedení.
8. prosince 2025  15:42,  aktualizováno  15:46

U částečně převráceného jeřábu zasahují v pondělí hasiči v Radošově na Karlovarsku. Stroj přetrhl...

Na městských pozemcích v Liberci zůstane desetina původního počtu billboardů

ilustrační snímek
8. prosince 2025  13:55,  aktualizováno  13:55

Na městských pozemcích v Liberci zůstane desetina původního počtu billboardů. Před rokem jich bylo...

Hotel padl i přes nelibost místních. Na léta prázdné ploše se má konečně stavět

Developer sice v roce 2018 urychlil demolici zchátralého hotelu, ale zastavět...
8. prosince 2025  15:22,  aktualizováno  15:22

Když se roku 2018 v Telči nedaleko nádraží kvůli údajně chystané stavbě supermarketu boural...

GERnétic pod lupou: Zkoušíme tři produkty, které slibují lifting, zklidnění i okamžitý glow
GERnétic pod lupou: Zkoušíme tři produkty, které slibují lifting, zklidnění i okamžitý glow

Jaké to je, když tři redaktorky otestují tři ikonické produkty GERnétic? Vyzkoušely jsme liftingovou kúru Tenseur Flash, jemný Cold Cream Mousse a...

  • Počet článků 292
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 857x
Vážně i nevážně, o tom, co mě napadá, o tom, co vidím cestou.

O svých zážitcích ze psího útulku jsem napsala knížku - Potkala jsem psy, útulek a lidi.

http://www.potkala-jsem-psy.cz/
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.