Hostýnské a Vizovické vrchy hostily jezdce rally

O uplynulém víkendu přivítalo okolí Slušovic, Kameňáku, Kopné a Hvozdné  jezdce  Mistrovství České republiky ve sprintrally a jezdce Poháru ČR v rally na již tradičním podniku „XXII. antiradary.net Rallysprint Kopná“. Bohatě obsazená startovní listina nabídla řadu zvučných jmen jako například Tomáš Kostka, Roman Kresta, Honza Sýkora, Jaromír Tomaštík, Antonín Tlusták a další. Jednotlivé rychlostní zkoušky v poměrně členném terénu připravily divákům a fanouškům motoristického sportu skvělou podívanou.

Pořadatelé podniku „XXII. antiradary.net Rallysprint Kopná“, který se konal ve dnech 30. 5. - 31. 5. 2014, nachystali pro jezdce 8 rychlostních zkoušek, které rozdělili  do  čtyř úseků známých jako Kameňák, Kopná, Raková a Hvozdná v celkové délce 77,96 km.  Zároveň pro diváky pořadatel nachystal na páteční podvečer divácky oblíbený shakedown, na kterém mohli fanoušci vidět techniku, se kterou jednotlivé posádky v sobotní etapě nastoupí na jednotlivé rychlostní zkoušky. Po provedených pátečních administrativních, technických přejímkách a seznamovacích jízdách se definitivně do startovní listiny dostalo 132 posádek. Náročnost tratí sobotní etapy svou náročností potrápila nejen samotné jezdce, ale i jejich závodní vozidla. Ze 132 startujících posádek samotný závod dokončilo 90 posádek. Celkové konečné výsledky jak v rámci rally sprintu, tak v Poháru ČR v rally prokázalo obrovské odhodlání posádek poprat se s nástrahami a náročnosti terénu. Porovnáme-li absolutní výsledky dosažených časů, byl znát těsný výsledek v dosažených časech.

V rally sprintu absolutně zvítězila na prvním místě posádka Tomáš Kostka, Miroslav Houšť se speciálem Citroën DS3 WRC a dosaženým časem 43 min a 11,5 sec s průměrnou rychlostí 108 km/hod. Na druhém místě se umístil Roman Kresta s Petrem Starým se závodním vozem Škoda Fabia S2000 a dosaženým časem 43 min a 45,4 sec s průměrnou rychlostí 106,9 km/hod. Krásné třetí místo obsadil Jan Sýkora a Martina Škardová se vozem Ford Fiesta R5 a dosaženým časem 44 min a 29,6 sec s  průměrnou rychlostí 105 km/hod.

V Poháru ČR v rally absolutně zvítězila na prvním místě posádka Jiří Hladík, Ondřej Krajča se vozem Suzuki Swift GTi a dosaženým časem 50 min a 31,8 sec s průměrnou rychlostí 92,6 km/hod. Na druhém místě se umístil Tomáš Paldus a Jiří Mařatka se závodním vozem Škoda Felicia a dosaženým časem 51 min a 09,7 sec s průměrnou rychlostí 91,4 km/hod. Krásné třetí místo obsadil Tomáš Macháček s Lucií Petrovou se vozem Honda Civic VTi a  dosaženým časem 51 min a 15,7 sec s průměrnou rychlostí 89,9 km/hod. Podrobné výsledky naleznete na:

Vítězi jsou však všichni, kteří se na tento podnik přihlásili. Každý závod klade obrovské tlaky na posádky a pořadatele. Velmi pozitivně hodnotím zásah pořadatelů a spolupráci s fanoušky na RZ 7, kdy se rakouský řidič prostě rozhodl, že rychlostní zkoušku přejede, bez ohledu na to, že příjezdová cesta byla uzavřená a řádně označená. Jeho aroganci a neodpovědnost zastavili právě pořadatelé a diváci. Bohužel, takové neodpovědné chování zapříčiňuje nejen vážné nehody na rally, ale i v běžném silničním provozu.

Co popřát jezdcům, pořadatelům a divákům na dalším podniku, který se koná v Hustopečích? Stejně jako na Kopné krásné počasí, žádné těžké havárie a co nejukázněnější diváky.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Pavel Vrba | pondělí 2.6.2014 18:44 | karma článku: 11,54 | přečteno: 422x