Abraxas a více než jedna super píseň nejenom v Benešově
Dříve narozeným není třeba vysvětlovat, co se skrývá za názvem Abraxas. Kdysi dávno (v době kamenné, jak občas poznamenává moje dcera) jsem navštívil několik koncertů této české rockové skupiny, která vznikla v roce 1976. Jejich hudba se mi tenkrát líbila možná i proto, že v počátcích se nechala částečně inspirovat skupinou Pink Floyd.
Československá kapela Abraxas a mexicko-americký hudebník Carlos Santana. Nevím, zda se někdy potkali, ale název skupiny má cosi společného s druhým albem (Abraxas - 1970) zmíněného muzikanta.
Abraxas hrál zpočátku ve složení: Slávek Janda – zpěv a kytara, Miroslav Imrich – zpěv, Ivan Sekyra – kytara, Jiří Cendra – klávesy, Antonín Smrčka – basová kytara a Ivan Pelíšek – bicí.
Sestava se v letech následujících začala proměňovat, Slávek Janda však zůstával. V roce 1989 přišla sametová revoluce a odešel Abraxas.
Naštěstí se nejednalo o definitivní konec, o čemž jsme se mohli přesvědčit v Benešově uplynulou sobotu. V příjemném klubovém prostředí Max Beer Baru jsme si vychutnali úžasnou muziku této naší rockové legendy. Trio ve složení Slávek Janda, Ivan Doležálek a Zbyněk Husa nám naservírovalo k pivečku jejich známé vybrané hudební lahůdky i nám ne zcela povědomé písničky z dob, kdy jsme dění ve skupině nesledovali. Frontmanovi kapely táhne na jednasedmdesát, ale pořád „válí“. Příjemný večer, líbilo se nám.
Je jasné, že každý nemusí být abraxasový, ale některý z jejich hitů určitě někdy slyšel: Země se točí dokola, Nekonečný boogie, Zoo, Manéž, Box, King Kong, Poprvé, Obyčejnej svět, Karel drogy nebere,…
A nakonec krátké video z koncertu:
Pavel Liprt
Bylo to více než jasné
Jasnou zprávu mi před pár týdny oznámila moje ženuška. Koupila lupeny na legendární skupinu Jasná Páka.
Pavel Liprt
Už mi jich zbývá jenom devět (ZNB)
Číslo dvanáct je opředeno mystikou i symbolismem a je možné ho nalézt v posvátných textech různých náboženství. Já na to však šel z jiné strany, od Železné Rudy, od Želešic a nyní od Lišova.
Pavel Liprt
Oáza pohody, umění i vědy
Uplynul rok a verše jsou zpátky, můžete je číst i mezi řádky. Dámy jsou zase spolu, i když na novém místě. Opět však v dobré společnosti, to vím zcela jistě.
Pavel Liprt
Zapomínání a opakování nejenom 3. července
Co jsem to vlastně chtěl napsat? Už jsem si vzpomněl. 3. července je Mezinárodní den proti zapomínání. V případě opakování je jisté, že to je matka moudrosti, ale kdy má svůj den a kdo je otec, to jsem nezjistil.
Pavel Liprt
Očarováni zlatonosnou Otavou
„Co tady už děláte? Vždyť je teprve duben,“ volá na nás jeden z rybářů. Také další potvrzuje, že jsme letos první, kdo ruší jejich klid.
| Další články autora |
Kolik toho víte o vesmíru?
Planety, černé díry, Měsíc nebo slavné vesmírné mise. Vesmír fascinuje lidstvo od nepaměti a dodnes...
Jste milovníkem italské kuchyně? Tak se ukažte!
Pizza, těstoviny, tiramisu nebo Aperol Spritz. Italská kuchyně patří bezpochyby k nejoblíbenějším...
V Letenských sadech hořelo, na nábřeží se odkláněla veřejná doprava
V Praze v Letenských sadech hořelo. Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů. Podle policie byl...
Tichý zabiják neodpočívá ani v létě. Horko umí zamávat se zdravím, pozor na tlak
Léto je období, kdy máme konečně pocit, že se život zpomalil. Dny jsou delší, kalendář méně...
Vágner ulovil v Číně čtyřicetikilového amura. Červa na háčku nahradil trochu větší tvor
Jakub Vágner má na kontě další mimořádný úlovek. V daleké Číně ulovil monstrózního amura o váze...
V brněnských Obřanech hoří v chatové oblasti. Hasit pomáhá i vrtulník
Aktualizujeme Hasiči v sobotních odpoledních hodinách zasahují u požáru v Brně, kde jim s hašením pomáhá také...
Střety se vyhrotily, pomohli spojenci. Jaká by byla válka Československa s Německem
Československo se po Mnichovské dohodě pustilo do války s Německem. Takový byl sobotní fiktivní...
Happening v Telči upozornil na dlouhou cestu týraných zvířat k novým majitelům
Útulky usilují o změnu legislativy kvůli zabavovaným zvířatům. Zůstávají podle nich příliš dlouho...
Brno si připomíná výročí úspěšné obrany při švédském obléhání v roce 1645
Nadšenci v historických kostýmech a uniformách dnes v Brně připomněli výročí úspěšné obrany města...

Prodej rodinného domu 4+1 se zahradou a garáží, ul. Hrad, Chropyně.
Hrad, Chropyně, okres Kroměříž
3 700 000 Kč
- Počet článků 553
- Celková karma 7,77
- Průměrná čtenost 1763x
Seznam rubrik
- Obrázky z Německa
- Úvahy a názory
- Povídky a veršování
- Pro moji ženušku
- Cestování a putování u nás
- Cestování a putování po světě
- Obrázky z Karlových Varů
- Obrázky z Kutné Hory
- Obrázky z Prahy
- Obrázky ze Šumavy
- Dobrou chuť
- Obrázky z Benátek
- Obrázky z Izraele
- Obrázky z Říma
- Obrázky z Brna
- Nejčtenější články
- Obrázky z Rakouska - Uherska
- Obrázky z Norska
- Obrázky ze Slovenska
- Kultura a umění
- Plavby s Maxem
- Teplice a Ústí nad Labem
- Obrázky ze Španělska































