Téma týdne: Bojůvky uvnitř policie pod taktovkou principála...

Před blížící se okurkovou sezónou konečně kauza, která pořádně rozvířila, na prázdniny připravující se, ukonejšené veřejné mínění a dokonce zatím nic nenasvědčuje ani tomu, že by pocházela z osvědčené dílny hradní hlásné trouby...

Za to nekorunovaný principál Babiš všemu nasazuje korunku. Nejprve, zřejmě po upozornění samotným šéfem ÚOOZ, rozpoutá peklo ve smyslu připravovaného spiknutí v řadách Policie ČR. Šéf elitního policejního útvaru hystericky skládá v přímém přenosu svoji funkci a říká buď já, nebo policejní prezident. Co si ti dva asi museli udělat?

Nebo jde snad opět o nějakou připravenou hru na jejímž konci má být odstřelen Tuhý a nahrazen právě třeba "obětním beránkem" Šlachtou? Má takto probíhat standardní změna organizační struktury? Jak mezi sebou a s vedením asi komunikují šéfové útvarů? Pomáhá nám a chrání nás opravdu policie? Co je více premiérovi Babišovi, odpovědnému za ministerstvo financí, do změny organizační struktury policie? Možná ho to zajímá spíše jako majitele Agrofertu a dalších společností. To je pak asi jiná a i ta hysterie je nepochybně namístě...

Takže nejprve Babišův útok a pak stažení do předem připravených pozic. Neustále stejná Babišova taktika. Od začátku kauzy tak již několikrát změnil svoje stanoviska a verze toho, co se vlastně ve skutečnosti stalo, nebo se má stát. Byť se prostřednictvím nejen svých médií velice aktivně k jím vyvolané kauze vyjadřuje, o veřejnou konfrontaci nestojí, účast v diskuzním pořadu ČT odmítá. Jeho účast na bezpečnostní radě státu bude také asi překvapením. Nejprve ji vyloučil, nyní si to rozmýšlí. Asi chce být přemlouván... 

Jasné je, že reorganizace spočívající ve vytvoření řídícího článku dvou, do této doby relativně samostatných, ale údajně špatně spolupracujících útvarů, zafungovala jako rudý hadr pro býka pouze u jednoho z nich. Proč? Osobně jsem snad poprvé jména Šachta, Ištván zaregistroval v případě dnes spíše trapné kauzy Nečas & Nagyová. Elitní útvar, spolu s vrchním státním zástupcem v podstatě odhalili, že premiér země je vydíratelný podpantoflák. Ano, takový člověk se nikdy evidentně neměl stát premiérem, ale nevím, zda právě toto je hlavní náplní práce policie a zda právě toto mělo být nakonec i výsledkem celé trapné kauzy, která svrhla vládu, přinesla předčasné volby a k tomu ještě Zemanovu "odpadlickou" Rusnokovu vládu. Tím hlavním problémem už tehdy, podobně jako dnes byly úniky informací!

Reorganizace policie je v kompetenci jejího šéfa tj. policejního prezidenta a spolupodepisuje ji ministr vnitra. Jak by se asi líbil Babišovi analogický útok na něho např. od Chovance, v případě Generálního ředitelství cel? 

O tom, že cosi velice smrdí ve státě Dánském, není třeba dlouze diskutovat. To že celá tato kauza nesmírně poškodí pověst policie, která si postupně dost těžce budovala kredit a autoritu, to je myslím také zřejmé a podle mého názoru i mnohem vážnější.

Výsledkem této kauzy může být ale naopak i policejní stát a to by si asi přál málo kdo z nás. Tím policejním, nebo také Babišovým státem velice silně zapáchají mnohé jeho zákonodárné aktivity. Mnohé z nich prošly všemi zákonodárnými sbory téměř bez povšimnutí veřejnosti i médií, díky úžasné práci celého hradního týmu v čele se Zemanem, Mynářem a hradním mediálním guru Ovčáčkem. Kontrola nad internetem, je jen tou zatím asi poslední třešínkou a vypadá to, že ovládnutí policie je též na principálově seznamu. Jestlipak i v tomto případě dosáhne svého cíle?  

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Pavel Holub | pondělí 13.6.2016 13:13 | karma článku: 25,38 | přečteno: 1073x