Jak jsem se stal zběhem aneb zdraví především
O referenduRenčín
Pracovní den totiž začal tím, že se mnoho koaličních!!! zastupitelů pokoušelo propašovat na pořad jednání různé body, které ostatní neměli k dispozici. Takový malý standardní tunýlek, aby náhodou někdo nebyl dopředu moc chytrý a nechtěl se ptát, proč takový spěch. No budiž, někdy se to stává, ale čeho je moc, toho je příliš. Jen na okraj, mnoho z těch pokusů nakonec úspěšných nebylo, což svědčí o "pevnosti" koalice.
Vrcholem pak byl populistický a pokrytecký trik Zelených, propašovat na jednání návrh, aby společně s komunálními volbami bylo vypsáno referendum o výstavbě podzemních garáží pod Zelným trhem. A z běžné stavební akce vyrobit politickou kauzu. Jedna zanedbaná budova se má za soukromé peníze změnit v exkluzivní hotel a chce prostě mít své garáže. Spor vedený v odborné rovině mezi architekty a památkáři si prostě někteří přivlastňují jako politickou kauzu. Pokoušejí se o stejný trik, jako vyzkoušeli před minulými volbami s kauzou tzv.přesunu nádraží. V kuloárech se proslýchá, že Zelení se pokusí o tento trik v říjnu ještě jednou.
Poté následovalo neuvěřitelné divadlo nazývané "Vystoupení veřejnosti." A protože Jednací řád umožňuje veřejnosti pouze dvouminutové vystoupení, rozhodli se odpůrci čehokoliv nového a přivazovači se k jakékoliv nové stavbě, že si své vystoupení rozkouskují. A tak jeden řečník střídal druhého. Poté, co jsem si při této exhibici přečetl noviny, byl jsem nucen ještě některé rozhořčené tragédy poslouchat ještě notnou chvíli. Zastupitelstvo naštěstí ukázalo, že v zastupitelské demokracii rozhodují zvolení zástupci a ne ulice, nemající dostatek relevantních informací a návrh na referendum odmítlo. Tolik k zelenému divadlu.
Dalším vrcholem bylo představení oranžové. Jednalo se o pokus prodat za cenu více než podivnou pozemky v území za Lužánkami podnikateli, který na těchto pozemcích sice má postavenou tenisovou halu, ovšem v situaci kdy se diskutuje o daném území jako o možném budoucím městském sportovním centru, jde podle mnohých o pokus, který určitě snese odklad k rozhodnutí až novému zastupitelstvu. Tolik k oranžovému divadlu.
A protože další program připomínal spíše zasedání realitní kanceláře než zasedání Zastupitelstva, neb většinu bodů tvořily koupě, prodeje a směny pozemků či domů, učinil jsem to co za uplynulé roky nikdy. V rámci zachování svého duševního zdraví jsem v první přestávce odešel středem. Až na čestné výjímky mi totiž pohled do sálu vyvolával nauseu. A jak jistě uznáte, zdraví především.
Jsem zvědav na poslední převolební říjnové zasedání. Myslím si totiž, že takovou šaškárnu Rytířský sál Nové radnice dosud neviděl.
Psáno pro blog.iDnes.cz
Mé blogy přejímají i servery Virtually, Parlamentní listy, Česká Media, E-portál a Fragmenty.
A obvyklý odkaz na to co mne zaujalo:
Jeden D-FENS
http://www.paulczynski.cz/30783.html
Matějka o islámu :
http://www.paulczynski.cz/islam-nema-v-evrope-co-delat-je-nezbytne-nutne-mu-ukazat-hranice.html
A obvyklá porce uvolňováků:
Když se řekne - armádní letka po úsporách:
http://www.paulczynski.cz/30766.html
Foto dne - jedovatých slin se nebojím:
http://www.paulczynski.cz/foto-dne--pro-strach-udelano.html
Fórek dne - jeden ze Slovenska:
http://www.paulczynski.cz/30792.html
A jeden z Moderního Brna:
V pořadu Jana Krause byl ministr dopravy Bárta. Jako ministr moc nepřesvědčil, zato jako komik zaujal. Je jisté, že pokud by se Bártovi v politice nevedlo, může si kdykoliv začít přivydělávat dabováním večerníčků nebo jako imitátor Felixe Holzmanna.
Petr Paulczynski
Hlody středeční 9/8 aneb miluji naše média
Dnes si v úvodníku oddychneme od politiky ( i když ne úplně) a koukneme do Ria které hýbe světem. Na této olympiádě se totiž objevuje vliv multikultury.
Petr Paulczynski
Hlody středeční 2/8 aneb miluji naše média
Dnes o něco později, než jsem vyhrál souboj sám se sebou zda psát nebo nepsat. Tak aspoň kousek obvyklé porce. Neziskovky žádají volební právo pro imigranty a výjimky ze zákonů.
Petr Paulczynski
Hlody středeční 26/7 aneb miluji naše média
Zase si nemůžu prázdninově dáchnout a vysadit. Protože Turecko, vraždící monstra co nejsou teroristi jak se dozvídáme, dnes dokonce zamordovali kněze.
Petr Paulczynski
Hlody středeční 19/7 aneb miluji naše média
Původně jsem si chtěl dát prázdninový oraz a dnes pauzírovat. Pak jsem zjistil, že OVM mají letní výpadek a že se tudíž nebude vědět o čem se má tento týden mluvit, tak jsem sáhl po klávesnici a pár bodů sesmolil.
Petr Paulczynski
Hlody středeční 12/7 aneb miluji naše média
Dnes začneme něčím čistě brněnským, protože internetem hýbe video v němž se náměstek primátora nechal bičovat dominou přičemž mumlal „I want more,“ tedy: chci víc.
| Další články autora |
Pavel se s Babišem neshodl. Prezident trvá na účasti na summitu NATO, hrozí žalobou
Jednání prezidenta Petra Pavla s premiérem a předsedou ANO Andrejem Babišem o zastoupení Česka na...
O kolik lze překročit rychlost za volantem v roce 2026? Tabulka tolerancí a pokut pro řidiče
Při rozhodování o postihu za překročení limitu přihlížejí policisté zejména k naměřené rychlosti....
Praha podporuje stovky dárců, za krev dostanou roční kupón zdarma. Kdo konkrétně ho získá?
Metropole znovu ocení dlouholeté bezpříspěvkové dárce krve. Celkem 321 lidí letos získá roční kupon...
Blíží se další výluka, metro C tři dny nepojede. Jak se dostat z Kobylis na Pankrác?
Kdo si na prodloužený květnový víkend naplánoval rychlou cestu přes centrum metrem, bude muset...
Skrytý ráj kousek za Prahou. „Tajná“ zahrada přetéká květy a lidé o ní skoro nevědí
Lepší než Průhonice? Voňavými kvítky čerstvě obdařené lýkovce, koberce plaménků, ale i nespočet...
Policie odvolala pátrání po 15leté dívce z Brněnska, vypátrali ji u OC Olympia
Policie odvolala pátrání po patnáctileté dívce z Brněnska, která byla v kontaktu s rodinou...
Hlavní tah na Benešovsku zastavil střet dodávky s auty, zraněných je více
Střet dodávky se dvěma osobními auty zastavil ve středu odpoledne provoz na silnici I/3 u obce...
Čáslav si připomene významného místního průmyslníka Emila Picka
Čáslav na Kutnohorsku si v pátek připomene významného místního průmyslníka židovského původu Emila...
MS v hokeji 2026: Šampionát se blíží. Jak vypadají medaile a proč se bude fandit i na pláži
Očekávaný hokejový svátek vypukne už v pátek 15. května. Letošní mistrovství světa v ledním hokeji...

Pronájem útulného bytu 2+kk po rekonstrukci Guldenerova, Plzeň
Guldenerova, Plzeň - Východní Předměstí
14 500 Kč/měsíc
- Počet článků 1307
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 3086x




















