Řešení: Svět by potřeboval Ježíše nebo diktátora demokracie...
GooglePeoples of the World
Z Janova evangelia:
"Kdo věří ve mne, ne ve mne věří, ale v toho, kdo mne poslal. A kdo vidí mne, vidí toho, kdo mne poslal. Já jsem přišel na svět jako světlo, aby nikdo, kdo ve mne věří, nezůstal ve tmě. A jestli někdo uslyší má slova, a nezachová je, já ho nesoudím. Nepřišel jsem, abych svět soudil, ale abych svět zachránil. Kdo mne odmítá a nepřijímá moje slova, má svého soudce. Slovo, které jsem pověděl, to ho bude soudit v poslední den. Neboť já jsem nemluvil sám ze sebe, ale Otec, který mne poslal, ten mi dal příkaz, co mám říci a co promluvit. A vím, že jeho přikázání je věčný život. Co tedy já mluvím, mluvím tak, jak mi pověděl Otec."
Zůstanete-li ve mně a zůstanou-li mé výroky ve vás, požádejte, oč chcete, a stane se vám. Tímto bude oslaven můj Otec, ponesete hojné ovoce a stanete se mými učedníky. Jako Otec miluje mne, tak i já milujia vás. Zůstaňte v mé lásce. Zachováte-li má přikázání, zůstanete v mé lásce, jako já jsem zachoval přikázání svého Otce a zůstávám v jeho lásce. Toto jsem vám pověděl, aby moje radost byla ve vás a aby vaše radost byla naplněna.
Ať už v Bibli věřím nebo ne, já osobně věřím, že se v této knize může každý člověk inspirovat k tomu být lepším člověkem. Učení Ježíše Krista je veliké a ať už jsem ten největší skeptik a racionalista jsem si jistý tím, že to učení je správné a svět by vypadal úplně jinak, kdyby se lidé podle tohoto učení chovali, tak jako to kázal Mistr Jan Hus. Ať už v Boha nevěřím, věřím v ta slova, která jsou vepsána.
Někdy si přeji, aby na tento svět přišel ten Ježíš o kterém se píše a sjednal pořádek a spravedlnost. Každý z nás by se měl zamyslet, jak svůj život žije a co pro něj dělá. Nepotřebuji kostelíčky a kupovat si nějaký brožurky, je to v člověku a k tomu potřebujete jen svého ducha a proto nechápu ty sta-miliardové majetky církví, vy ano?
Tak či onak, byl by to opravdový zázrak, kdyby to tak opravdu bylo.
No a když už tedy bezvěrec, tak alespoň člověk. Věřit tak v sebe, ve svou sílu dobrého srdce a objevit "diktátora" demokracie a Lásky, to by bylo panečku, nemyslíte? Tak, jako pronesl Chaplin ve filmu Diktátor:
"Lituji, ale já nechci být pánem světa. To pro mě není. Nechci ani vládnout a ani dobývat. Chtěl bych pomoci všem, židům, křesťanům, všem bez rozdílů barvy pleti. My všichni si toužíme pomáhat navzájem. Lidé jsou ze základu takoví. Žít štěstím těch druhých, ne jejich neštěstím. Nechceme ani nenávidět a ani pohrdat. Na tomto světě je místo pro každého. Půda je bohatá a může uživit každého. Cesta životem může být svobodná a krásná, ale my jsme se na ni ztratili. Chamtivost zničila naše duše, zazdila nás do nenávisti, uvrhla nás do neštěstí a nutila zabíjet. Naše vlastní rychlost nás brzdí. Mechanizace nám přinesla bídu. Naše znalosti z nás udělaly cyniky a hrubce. Myslíme přílíš a cítíme málo. Potřebuje spíše lidskost než pokrok. Spíše laskavost než schopnost. Bez těchto vlastností násilí zvítězí nad životem. Rozhlas a letadla nás měly přiblížit, původně tyto vynálezy měly hlásat do světa lidskou dobrotu a bratrství mezi národy. Můj hlas nyní slyší miliony mužů, žen a dětí, kteří žijí v zoufalství, a jsou obětí systému, který stále uvězňuje a mučí nevinné lidi. Těm, kteří mně slyší říkám: Nezoufejte! Naše dnešní neštěstí se zrodilo z chamtivosti, ze zahřklosti těch, kteří se bojí pokroku. Nenávist přejde, diktátoři zemřou a moc odebrána lidu se lidu zase vrátí. Pokud lidstvo bude smrtelné, svoboda nezahyne. Vojáci! Neposlouchejte hrubce, kteří vámi pohrdají a utlačují vás, kteří vám diktují, co máte dělat, co si myslet a co cítit. Dělají z vás zvířata a potravu pro děla. Neustupujte těmto zrůdám s mechanickým srdcem a rozumem! Vy nejste ani stroje, ani zvířata, ale lidé s Láskou ve vašich srdcích a nikoliv nenávistí! Jen zrůdy nenávidí. Vojáci, nebojujte za otrokářství, bojujte za svobodu. Svatý Lukáš napsal: "Království Božské je mezi Vámi". Ne v jednom z vás, ale ve všech lidech! Ve vás! Vy, lid, máte v rukou moc, vytvářet stroje, vytvářet štěstí. Máte možnost učinit tento život krásný a svobodný, udělat z něho úžasné dobrodružství. Ve jménu opravdové demokracie, použijme tuto moc, spojme se! Bojujme za nový svět, který dá všem práci, budoucnost mladým, zabezpečení starým. Surovci těmito sliby získali moc. Ale oni lhali! Nevyplnili žádný z jejich slibů. Diktátoři si naopak svobodně zotročují lid. Bojujme za splnění slibů! Bojujme za osvobození světa, za zrušení bariér mezi národy, za odstranění chamtivosti, nenávisti a nesnášenlivosti. Bojujme za rozumný život, kde věda a pokrok nás přivedou ke štěstí. Vojáci, ve jménu opravdové demokracie, spojme se!"
Co si myslíte vy? Jen tak čistě teoreticky, kdyby jste měli tu možnost ten svět změnit, co by jste proto udělali? Já se ptám sám sebe denně, co proto můžu udělat, ale vím, že nejspíš vůbec nic, protože jeden nestačí.
Ammar Otman
Restaurant TEFITI: Italské ručičky naši hosté poznají
Uběhlo již půl roku od doby co jsme otevřeli nový středomořský restaurant TEFITI v historické části Brna, přesněji na Zelném trhu, v nejstarší divadelní budově ve střední Evropě v Redutě.
Ammar Otman
Brněnská gastro krize: nedostatek kuchařů a kvalifikovaných číšníků. Proč?
Brněnské restaurace v posledních měsících řeší jedno z nejdůležitějších témat: Kde sehnat personál a hlavně jak si jej udržet?
Ammar Otman
Situace v Libyi: Jak vypadá situace dnes a jaká byla před? Obama přiznal selhání
V Libyi mám rodinu a tak se neustále zajímám o situaci, která tam nyní panuje. Rád bych seznámil čtenáře o předchozí a dnešní situaci, aby mohli sami posoudit, kdo celý problém vytvořil a kam to všechno vede. Snad nebudeme další?
Ammar Otman
Gastronomie: Vztah majitelů restaurací, zaměstnanců a klientely v ČR. Jak to u nás chodí?
V gastronomii se pohybuji již deset let a proto bych se rád se čtenáři podělil o své zkušenosti a postřehy ze světa pohostinství.
Ammar Otman
Rozhovor s libyjským vojákem, který zažil situaci v Libyi a Sýrii
Chtěl jsem získat nějaké informace od člověka, který celou situaci v Sýrii, Libyi a dalších zemích zažil a kdo tam celý život žije. Přátel mám v Libyi dost, ale chtěl jsem udělat rozhovor s někým, kdo má o celé situaci přehled.
| Další články autora |
Zemřela Zdena Mašínová, dcera legionáře a perzekvovaná sestra uprchlých odbojářů
Ve věku 92 let zemřela Zdena Mašínová, jejíž bratři za totality utekli ozbrojení na Západ. Čelila...
Po deštích se lesy plní houbami. Tady mají Pražané největší šanci na plný košík
Počasí posledních dnů jako by si čeští houbaři sami vymodlili. Kombinace vydatných dešťů a...
Nejen důchodci jezdí v Praze zdarma. Za MHD neplatí děti a tyto profese, výhody mají i někteří psi
Pražská MHD patří navzdory svému rozsahu k těm nejlevnějším v zemi, i tak může být nákup ročního...
Pražská muzejní noc 2026: Na Florenci se chystá videomapping zdarma, zahraje i Lake Malawi
Více než 60 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí otevře své brány netradičně v nočních...
Mačkáte v MHD tlačítka správně? ROPID vysvětlil, jak dávat znamení bez zmatků
Kdo někdy nervózně mačkal tlačítko v tramvaji pětkrát za sebou nebo hledal ten správný čudlík, není...
Soud v Brně se začne zabývat případem vojáka, který pořezal generála Hyťhu
Městský soud v Brně se dnes začne zabývat případem vojáka, který loni v září napadl nožem šéfa...
Prezident Petr Pavel dnes zahájí dvoudenní návštěvu Vysočiny
Prezident Petr Pavel s manželkou Evou dnes zahájí dvoudenní návštěvu Vysočiny. Čeká ho i oběd s...
Hromadná nehoda omezila provoz na D1 těsně před Prahou. Na místě jsou zranění
Nehoda tří osobních automobilů omezila provoz na 4,5 kilometru dálnice D1 u Průhonic ve směru na...
V Kutné Hoře se v červenci uskuteční duhový festival Kutná Hora Pride
V Kutné Hoře se od 3. do 5. července uskuteční první ročník duhového festivalu Kutná Hora Pride....
- Počet článků 38
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 2745x
Osobní blog na: Blog.Ammar.CZ






















