Odtržení elit od občanů - složitost reality anebo neschopnost elit se "vymáčknout" ?
Významnější než Gaussova křivka inteligence populace je zřejmě tragická komunikační (ne)schopnost odborných a politických elit. Mám sice dvě vysoké školy a členství v Mense, ale moje snaha o pochopení výroků hostů dnešního pořadu ČT "Události - Komentáře" mě přivedla k zoufalství, a to chuchvalci nelogicky zacyklených vět, navíc vylepšených prachsprostým drmolením a šumlováním.
To premiér Babiš je schopen zřetelně vyslovit větu: "Čínský velvyslanec lže." TEČKA. Ať už má či nemá v tomto nebo kdykoliv jindy pravdu, je SROZUMITELNÝ. Už proto je zhruba polovina národa příznivci ANO. Nedivím se.
Prezident Zeman se projevuje obdobně - a z toho plyne i kouzlo tandemu "Zeman-Babiš".
Jsem si jist, že i složitější myšlenky lze syntetizovat (zahustit) do celkem krátkého a srozumitelného vyjádření. Kam se však poděla výuka rétoriky - ó bóže...?!
Ota Blažek
Most je nezničitelný - přesto musí být zničen ?

Stoletý most v Petrově nad Desnou měl být využit pro účely výzkumu ČVUT - za přítomnosti odborníků a jejich měřících přístrojů zničen likvidačním přetížením - aby poté uvolnil místo mostu novému.
Ota Blažek
Řešení pro 50 sirotků.

Navrhoval bych najít v uprchlických táborech 50 dětských Syřanů, zprostředkovat nalezení 50 SYRSKÝCH rodin v SÝRII , které by se jich ujaly (mohou to snadno být třebas právě vzdálenější příbuzní),...
Ota Blažek
Petr Torák, nositel Řádu britského imperia, Rom,...

...původem z České republiky, zjevně inteligentní a kultivovaný muž, delší dobu policistou v Británii, člen vládní rady pro záležitosti romské menšiny, nyní s úmyslem zúročit svoji praxi v britské politice.
Ota Blažek
Ježíš znásilňující muslimku = spor pánbíčkářů s liberály ?

Mnozí z vás o této scéně již víte - i když u nás ještě nebyla uvedena. Už teď však vyvolává vášně. Jako nevěřící, jako nestraník, avšak jako (byť pouhý) bakalář uměnovědných studií tvrdím, že tato scéna je lživá a odsouzeníhodná.
Ota Blažek
Chtěná - nechtěná EU

"Obecně vzato průzkum ukazuje, že Evropané odmítají řízení z Bruselu a chtějí mnohem víc rozhodovat sami o sobě. I když si většinově nepřejí odchod z Unie, chtějí, aby v jejich zemích přesto proběhla referenda o členství."
Další články autora |
Chlípní rudoarmějci na lovu. Slavný fotograf nafotil tutlanou sexualitu v SSSR
Seriál Jen rok po Stalinově smrti dorazil do Sovětského svazu Henri Cartier-Bresson. Slavný francouzský...
Koruny místo eur. Reebok nabízel oblečení za hubičku, Češi zběsile nakupovali
Za neobvykle nízké ceny nabízel oblečení internetový obchod značky Reebok. V sekci „výprodej“ na...
Na Rakovnicku boural známý podnikatel a miliardář. Řidič druhého auta zemřel
Při tragické nehodě ve středu 4. června u Nového Strašecí na Rakovnicku se těžce zranil jeden z...
Trefili jsme Rusům základnu s letouny, které jim ještě zbyly, hlásí Ukrajinci
Sledujeme online Ukrajinská armáda oznámila, že zasáhla vojenská letiště v ruském Engelsu a Ďagilevu a sklad...
Plzeň truchlí, oblíbený učitel a psycholog Václav Holeček nepřežil drama u přehrady
Ve věku třiasedmdesáti let náhle zemřel oblíbený plzeňský učitel, matematik, vědec a psycholog ...
Poblíž letiště v pražských Letňanech hoří sklad s bateriemi od fotovoltaiky
V blízkosti letiště Praha-Letňany byl nahlášený požár skladu s bateriemi od fotovoltaiky. Na místě...
Pád letadla v Indii přežil Brit. Vše se odehrálo tak rychle, popsal
Agentura Reuters s odvoláním na místní policii informovala o možných dvou přeživších leteckého...
Ticketportal mění majitele. Od Mafry ho získala společnost AS Piletilevi PLG
Mediální skupina MAFRA ze skupiny Kaprain a mezinárodní ticketingová společnost AS Piletilevi PLG...
Těla a trosky byly všude, kam jsme se podívali, líčí svědci havárii letadla v Indii
Hustá vrstva kouře ve vzduchu, mrtví lidé a všude trosky. Tak popisují svědci pád letadla v...

Prodej rodinného domu 83 m2, půda 80m2, pozemek 268 m2
Soutice, okres Benešov
3 150 000 Kč
- Počet článků 30
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 994x
Snad mi k tomu napomáhá i moje vzdělání: VUT, celoživotní praxe ve stavebnictví - a nyní dokončené bakalářské studium teorie a dějin umění na Filosofické fakultě. Tedy - to technické vzdělání a praxe mě snad vybavily smyslem pro racionalitu a přesnost, můj věk pak zdravou skepsí, a tak mě filosofické vzdělání určitě nepřivedlo k nadbytečnému filosofování či bezbřehému liberalismu, ale k tomu, abych snad uměl věci posuzovat z většího nadhledu.