Důvěřiví důchodci a důchodkyně i jiní důvěřivci, čtěte

Za blbost se platí. Já splácím za jakýsi hloupý nákup prostřednictvím předváděcí akce za magnetoterapeutický přístroj, zakoupený v nouzi v rámci nějakých zdravotních potíží.

Právě mi ze společnosti Cofidis, které splátky zasílám, doručili dopis s tímto zněním:

„…Očekáváte ke konci roku vyšší výdaje? Stále u nás máte k dispozici finanční rezervu ve výši 26 190,15 Kč, kterou můžete využít na cokoliv a navíc Vás odměníme sníženým úrokem o 50% po dobu 3 měsíců. Nyní: aktuální úroková míra 24,00%, RPSN 24,0. Speciální nabídka pro Vás: úrok p.a. po dobu 3 měsíců 12,00%, RPSN 18,4 …“ Pak tam nabízejí, že navýší dlužníkovu splátku o 400 Kč a po dobu 3 měsíců bude těchto 400 Kč úročeno dvanácti procenty. Kdo svoji novou půjčku splatí celou do 3 měsíců, stihne její celé úročení dvanácti procenty. Kdo to nestihne, bude platit za zbytek 24%.

Není náhodou úrok 24% lichva neboli úžera? V Česku hranice pro lichvu stanovena není, ve Švýcarsku je dle Wiki stanovena pro spotřebitelské úvěry na 15%. V roce 2009 lobovali Cyril Svoboda a KDU za hranici lichvy 20%, tehdejší vláda ale stanovení hranice lichvy zamítla.

Banky v současnosti úročí běžné úspory střadatelů pod jedno procento. Ale pan obchodní a marketingový ředitel křupavého jména nabízí mně a podobným troubům navýšení mého dluhu za lichvářský úrok

Tak bacha, milí důvěřivci, nevyhazujte prachy za blbosti, protože pak vám může být ouzko a naopak, pan obchodní a marketinkový ředitel si bude za vaše úroky užívat. Jaké má přitom vazby na vládnoucí garnitury, ví pánbu a oni.

P.S. nevyužitý magnetoterapeutický přístroj je pro zájemce k dispozici

Autor: Olga Pavlíková | středa 25.11.2015 12:43 | karma článku: 34,10 | přečteno: 2162x