Věřte, nevěřte, infarktů údajně ubylo o 13 %, ale
Vše nasvědčuje tomu, že zákazem kouření v hospodách měli návštěvníci jen dvě možnosti, buď tam nechodit a začít popíjet a kouřit doma, nebo tam nadále chodit, diskutovat s přáteli a kouřit před hospodou. Jestli si někdo myslí, že nějakým zákazem všichni kuřáci jednoduše přestali ze dne na den si zapalovat, tak je na omylu. Dočetl jsem se, že ve světě po zákazech kouření v amerických a evropských hospodách dokonce údajně klesl počet srdečních infarktů o 17 % a za další roky bude klesat v průměru o 26%. Již se tolik nemluví o úspěchu ve snižování výskytu rakovin plic, protože ten se kupodivu především u žen zvyšuje. Celá úspěšnost zákazu kouření se zaměřuje na snižování počtů infarktů. Tento trend má svou logiku. Mnoho hospod se jednoduše zavřelo a popíjející kuřáci se přestěhovali jinam, většinou do vlastních samot. Doma se tolik nepije a nezávodí v tom, kdo toho víc vydrží, žádné rundy, které skutečně ruinují vše živé, co v člověku zbývá zdravého. Ubylo politické rozčilování, které někdy opravdu navozuje stavy přivolávající infarkt. Zákazem kouření v hospodách se ve skutečnosti pouze snížila spotřeba alkoholu a to je hlavní důvod snížení počtu infarktů, cigarety se kouří totiž nadále ve stejném množství.
Vše svalovat pouze a jenom na tabák je zavádějící. Určitě není zdravé kouřit velké množství cigaret, ale ve svém vývoji z dob v pravěku žijícího člověka zvyklého na hořící dřeva něco obranného si člověk v posledním století ponechal ve svých genech. Rakovina plic se rapidně rozšířila pouze za poslední půlstoletí a to znamená od dob prvních pokusů s jadernými zbraněmi, rozšířením automobilového provozu a především nekontrolovatelným moderním způsobem života, závislém na moderní chemii. Vše dohromady bude rozšiřovat počty rakovin natolik, že prognóza Světové zdravotnické organizace na rok 2025 udává nárůst o 40% a za 20 let dokonce o 70%. Všechno házet pouze a jenom na kouření nelze, vyvstávají nové a nové okolnosti, které je třeba si uvědomovat a řešit. Dá se sledovat, že pití prakticky všeho mimo čistou vodu, je nezdravé, stejně jako stravování se potravinami ošetřovanými moderní chemií, ježdění auty a vůbec přežívání v tomto prostoru plném všemožného záření a chemie. První vlaštovky snah se s těmito problémy konečně začít vypořádávat k nám přichází z EU třeba v podobě zákazu výroby rumu, je vidět, že jen u zákazu kouření v hospodách nezůstane. Tak jako ve všem se Česká republika může předvést v ještě důslednější formě třeba zákazem výroby a prodeje vodky, onoho skutečně prokazatelného nezdravého nástroje propagandy ze země v současnosti vedené Putinem
Oldřich Šrámek
Jaký je záměr pořadu 360°- CNN Prima NEWS?
V tom, že zvát si do svého velice sledované pořadu 360° si stanice vždy vybírá komentátory a za dnešní opoziční vůdce právě ty, které představitele debaty dovedou vyprovokovat doslova v hanebnou a nedůstojnou hádanici.
Oldřich Šrámek
Jak by dnes vypadala EU, kdyby Rusko osvobodilo jen svá území?
Stav poválečné Evropy by se mohl v dnešní době projevovat zcela odlišně. Představme si dnešní situaci, kdyby ruská armáda vyhnala okupační německou pouze a jenom na své původní hranice a dál nepokračovala.
Oldřich Šrámek
Každý z nás to může zažít
Popíši vám historku, kterou jsem zažil a popíši ji k vysvětlení toho, jak to chodí nejdříve u policie a následně u soudů v případě, že se do podobné „běžné“ situace můžete každý z vás dostat.
Oldřich Šrámek
Proč se u nás nevěří soudům a policii?
Popíši vám historku, kterou jsem zažil a popíši ji k vysvětlení toho, jak to chodí nejdříve u policie a následně u soudů v případě, že se do podobné „běžné“ situace můžete každý z vás dostat.
Oldřich Šrámek
Pozor na podvodné nabídky léků na internetu
Popisuji zkušenosti s nákupem bylinných léků a metody prodávajících. Jedná se jen o předražené nesmysly, které vůbec neléčí.
| Další články autora |
Pavel se s Babišem neshodl. Prezident trvá na účasti na summitu NATO, hrozí žalobou
Jednání prezidenta Petra Pavla s premiérem a předsedou ANO Andrejem Babišem o zastoupení Česka na...
O kolik lze překročit rychlost za volantem v roce 2026? Tabulka tolerancí a pokut pro řidiče
Při rozhodování o postihu za překročení limitu přihlížejí policisté zejména k naměřené rychlosti....
Praha podporuje stovky dárců, za krev dostanou roční kupón zdarma. Kdo konkrétně ho získá?
Metropole znovu ocení dlouholeté bezpříspěvkové dárce krve. Celkem 321 lidí letos získá roční kupon...
Jak dobře znáte úspěchy českého hokeje?
Česká hokejová reprezentace má za sebou desítky nezapomenutelných momentů, které se zapsaly do...
Levnější doprava pro lidi nad 70 let? Další pražská radnice spustila Senior taxi
Od začátku května mohou senioři z Praha 14 využívat novou službu Senior taxi. Lidé nad 70 let...
Ceny bydlení v Praze jsou neúnosné. Třetina obyvatel zvažuje odchod, zejména mladí
Pro značnou část Pražanů je koupě či pronájem bytu, který by se jim líbil, nesplnitelnou misí....
Speciální komentovaná prohlídka
V sobotu 16. května se od 13:00 v Pardubicích uskuteční komentovaná procházka s názvem Tepna...
Dodávka srazila lidi měnící kolo. Provoz D11 na Prahu byl několik hodin omezen
Dodávka na dálnici D11 srazila ve čtvrtek v podvečer lidi měnící kolo. Provoz byl ve směru na Prahu...
Češi vstupují do MS v hokeji. Ve Fribourgu je čeká nebezpečné Dánsko
Česká hokejová reprezentace vstupuje do mistrovství světa ve Švýcarsku s ambicemi na úspěch i...

Vyhrajte balíček pivní kosmetiky pro krásné a silné vlasy
Milujete tradiční české ingredience a svěží vůně? Pivní kosmetika je legendou, která pomáhá vlasům k vitalitě a lesku již po generace. Zapojte se...
- Počet článků 157
- Celková karma 14,72
- Průměrná čtenost 990x




















