Nadčlověk na osm? Poslanec

Prodej alkoholu na půdě sněmovny je zakázán (až teď), požívání však ne. Nemocenskou poslanci neznají. Do práce chodit nemusí. V ní pak nepracují, ale surfují na internetu a čtou si noviny. Debatám nevěnují pozornost, chodí po sněmovně, baví se. Úplatky nazývají obchody. Omezení pro ně prakticky neplatí a jejich kiksy kryje imunita. Když jim ani taková privilegia nestačí, naberou si další funkce. Jak dlouho si to ještě necháme líbit?

Alkohol

                Není to dlouho, kdy se v Poslanecké sněmovně parlamentu České republiky (dále se omezím jen na PS, abych tento článek nepsal čtrnáct dnů) zakázal prodej alkoholu a někteří poslanci z toho jsou nepříjemně zaskočeni. Předseda PS Jiří Hamáček (ČSSD) rozhodl, že již nebude umožněn kup alkoholu na půdě této instituce, celá zpráva zde http://zpravy.idnes.cz/alkohol-se-pri-jednani-snemovny-prodavat-nebude-naridil-hamacek-pwf-/domaci.aspx?c=A140306_135815_domaci_jav .

                Z této citace od poslance Hamáčka, kterou pronesl pro iDnes: "Po dobu jednání Sněmovny bude ve všech stravovacích a klubových zařízeních Sněmovny zakázán prodej a podávání alkoholických nápojů a to od zahájení provozní doby toho daného zařízení až do skončení jednacího dne Poslanecké sněmovny," vyplývá, že na schůzích výborů prodej bude umožněn.

                Další věc, která z tohoto zákazů plyne, je jasná, zakazuje se pouze prodej, nikoliv jeho požívání. Někteří zákonodárci se hájí tím, že si například nedovedou představit schůze s důležitými návštěvami s džusem na stole. Zda je to správné, nebo ne, nechám na Vašem uvážení. Každopádně já v práci nepiji, neboť o ni nechci přijít.

Nemocenská

                Statisticky jsou poslanci nejzdravější „zaměstnanci“ v naší zemi. Správně ale poslanci nejsou zaměstnanci, nýbrž volení funkcionáři, takže pro ně tzv. nemocenská prakticky neexistuje. Kterýkoliv jiný pracující člověk má v případě nemoci tři dny neplacené, takže jeho plat v daném měsíci poměrně výrazně poklesne. Je jasné, že ne každý si takový výpadek v příjmu může dovolit. Jasný příklad fráze „Káži vodu, pijí víno.“ Poslanec nepřichází ani o korunu ze svého platu.

Absence

                Někteří jedinci mají svou absenci na schůzích až 80 procent, což jim naprosto beztrestně prochází. K zavedení finančních trestů chybí vůle. Taky aby byly postihy a ještě k tomu vysoké. Vy se snad bojíte jen tak nepřijít do práce?

Neslušné chování

                Co mě dopaluje nejvíce, je až arogantní chování našich zvolených zástupců. Když vidím, jak se něco řeší (nebo spíš jen mluví o řešeních) a ostatní se po sněmovně procházejí a debatují, vždy doufám, že příště budou lidé volit jiné zástupce. Tu někdo hraje na počítači, tam si čte noviny, tenhle spí, tihle si hrají s mobily a tablety, je mi smutno. Každý z nich totiž vydělává za měsíc více než většina z nás. To není z mé strany závist ale jen beznaděj, že lidé, kteří nic nevědí o životě s reálnými pracovními povinnostmi a kázní s tím spojenou, zastupují mé zájmy.

Imunita

                Asi zbytečné se k tomu vyjadřovat. Výměna jiných důležitých funkcí za podporu takového či makového, předražené zakázky. To vše když se sečte, je mi líto vyšetřovatelů, kteří stráví na takových kauzách třeba i dva roky a pak si poslanci od soudu odejdou vítězně, nebo k soudu ani nedojde… Posléze si viníci schovaní za imunitou žádají odškodné. Drzost všeho.

Nespočet funkcí

                Být poslancem, člen výboru – to se dá pochopit. Ale ještě k tomu být například hejtmanem nebo starostou? Zajímavé. Pokud se to dá stíhat, pak "v zájmu lidu" by to měli dělat všichni.

 

U všech voleb doufám, že minimálně lidé se vymění, ale bohužel se většinou nestává. I když teď je v PS hodně nových tváří. Nikdy jsem nepochopil, pokud v PS fungují politické partaje, proč není poslanců méně. O zbytečnosti senátu již nemluvím… Tento stát si (samozřejmě můj názor) žádá spoustu změn…

Autor: Matěj Novobilský | pátek 30.5.2014 13:20 | karma článku: 46,16 | přečteno: 6866x