Komunismus, nacismus a volba soudruha Ondráčka
Navíc prý ne vše, co se píše v učebnicích dějepisu o NSDAP a nacismu, je pravda. Např. zabíjení Židů nebylo až tak dramatické a počty o jejich mrtvých jsou nadsazené. Navíc „vše je třeba posuzovat v historických souvislostech“. Slyšíme slova o tom, že „Adolf Hitler udělal hodně pozitivního pro obyčejné lidi“. Zdá se vám to absurdní? Pokud ano, pak to samé tvrdí soudružka Semelová a někteří další komunisté jen s tím rozdílem, že nemluví o nacismu, ale o komunismu a Klementu Gottwaldovi.
Ano, Gottwald neměl na svědomí tolik lidí jako Hitler, ale byl to také vrah. Komunismus měl na svědomí zřejmě více životů než nacismus, ale asi je to už příliš dlouhá doba, než abychom se tím zabývali.
Pod touto optikou je dobré se dívat i na volbu soudruha Zdeňka Ondráčka na post vedení komise generální inspekce bezpečnostních sborů, který díky své brutalitě byl známý pod přezdívkou „mlátička studentů“. Můžeme namítnout, že od roku 1989 uplynulo hodně let, že Ondráček nikoho nezabil, jen někoho zmlátil, jenže sloužil zrůdnému režimu, který lze, co se krutosti a demagogie týká, srovnávat s nacismem.
Drzost komunistů je v jejich nesoudnosti, která se projevuje popíráním a relativizací zvěrstev, kterých se tento režim dopustil. Proto může být v prezidentem Ruska bývalý člen KGB (představte se, že by prezidentem Německa byl bývalý člen gestapa), proto může být KSČ i u nás stále legitimní stranou. Proto může být na důležitý post ve vedení státu jakým nepochybně je vedení parlamentní komise pro dohled na Generální inspekci bezpečnostních sborů, navržen soudruh Ondráček.
Ano, Německo má na svědomí hrůzy nacismu, ale nese si to jako trauma a od II. světové války se s tím vyrovnává a se svojí minulostí se radikálně rozešlo. Nic takového jsem nezaznamenal u komunistů a v mnoha případech ani v naší zemi, kde nemalá část národa komunismus akceptuje a relativizuje. Proto mohou komunisté zcela nestoudně dávat na významné posty lidi jako je Ondráček. V jeho a dalších osobách nejde jen o osobu, ale to, co symbolizují a to není vůbec nedůležité!
Tuto neděli jsem se po bohoslužbách pozdravil s jakýmsi mužem, který, když odcházel pryč, mi jen tak přes rameno řekl, že kvůli své víře několik let seděl. Prý šest let. Šest let života… V jeho slovech nebylo nic zatrpklého, ale já jsem si představil, kdybych musel na šest let jít do lochu. Díky svému přesvědčení. Moji pokrevní předkové dopadli lépe. Nešli sedět, „jen“ jim sebrali jejich majetek a nechali dělat nejpodřadnější práce. A slovy některých komunistů „viděno v historických souvislostech“ to nakonec bylo právu, byli to přece kulaci a navíc zaměstnávali (tedy komunistickou terminologií vykořisťovali) několik lidí.
Moji prarodiče jsou již mrtví, ale onen muž žije a musí se dívat na to, jak se pohrobci těch, kdo zavírali, mlátili a zabíjeli, dostávají k moci. A jak nám někteří z nich citují slova K. Gottwalda „však on vás ten smích přejde“.
Když slyším soudruha Ondráčka a jeho spolu - soudruhy, nějak mě ten smích pomalu přechází.
David Novák
Ruská agrese – když se lež stane pravdou

Jeden z doprovodných jevů ruské agrese je nestoudné lhaní ruských představitelů. Že lidé lžou, je běžné, stejně tak, že lžou politici.
David Novák
K výročí začátku operace ANTROPOID

Možná jsme v ruchu posledních dnů roku ani nezaznamenali, že uplynulo přesně 80 let od chvíle, kdy z letiště Tangmere v jihoanglickém Sussexu odstartoval bombardér Handley-Page Halifax 138. perutě pro speciální úkoly.
David Novák
Výročí popravy M. Horákové spojené se slavnostními přípitky

Zítra si připomeneme výročí justiční vraždy M. Horákové. Je dobře, že o této kauze v poslední době vyšlo mnoho skvělých článků, které připomínají hrůzy padesátých let, výborný pořad na toto téma měla i mnohými zatracovaná ČT.
David Novák
Co třeba strhnout sochy Karla IV a sebelikvidace Západu

Včera mi psal kamarád, který bydlí v New Yorku a který má dva sousedy, kteří jsou policisté. Jeden je nyní v neschopnosti, protože ho přizabil jakýsi demonstrant hasicím přístrojem.
David Novák
Konec války, dvě diktatury a otázka viny

Krátce po druhé světové válce napsal německý filosof Karl Jaspers knihu Otázka viny. Jaspers se v této knize vyrovnává s fenoménem viny svého národa.
Další články autora |
„Ty jsi bezva chlap, já ti dám zadarmo.“ Fotograf vzpomíná na hříšné devadesátky
Fotil sametovou revoluci i dusno pozdní normalizace. Teď Jaroslav Kučera vydává knihu Sex po...
Poslední týden na daňové přiznání za rok 2024 online. Jak na to?
Nejen podnikatelé, drobní živnostníci a osoby samostatně výdělečně činné musí podat daňové...
Španělsko a Portugalsko paralyzoval blackout. Sánchez vyhlásil stav nouze
Celé pevninské Španělsko a Portugalsko v pondělí po poledni postihl rozsáhlý výpadek proudu....
Američané zadrželi na letišti mladé německé turistky. Musely se svléknout
Americká pohraniční stráž zadržela na Havaji dvě mladé německé turistky, protože neměly vybrané...
Americká letadlová loď uhýbala palbě, při manévru utopila stíhačku za miliardu
Posádka americké letadlové lodi USS Harry S. Truman, která operuje nedaleko pobřeží Jemenu, si...
Soud znovu rozhoduje o vině a trestu v kauze Dozimetr
Obvodní soud pro Prahu 9 ve středu znovu rozhoduje o vině a trestu pro dva obviněné spolupracující...
Senátoři rozhodují o povinnosti lustrovat nebezpečné pacienty i zákazu tlumičů
Přímý přenos Lékaři budou povinně ověřovat to, zda mají zbrojní průkaz jejich pacienti s nemocí, vadou nebo...
Šedesátiletý řidič chtěl poradit, pak školačku znásilnil. Hrozí mu až 12 let
Starší muž loni v září nalákal do svého auta nezletilou dívku, odvezl ji na odlehlé místo,...
Májové svátky zamíchají otevírací dobou. Kde nakoupíte a kde bude zavřeno
Otevírací doba v obchodech během květnových svátků se řídí zákonem, který nařizuje, že obchody s...

Pronájem podkrovního bytu o velikosti 65 m2 ve 3.NP
K Višňovce, Pardubice
16 500 Kč/měsíc
- Počet článků 117
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 2568x