Americká rozvědka stále ještě kulhá.
Podle včerejší zprávy televizní společnosti ABC, byli Izraelci rozhodnuti vybombardovat syrské nukleární středisko už 14. července, ale útok oddálili na žádost Condoleezzy Rice a dalších členů Bushovy vlády, kteří tehdy vyjádřili pochyby o spolehlivosti údajů získaných izraelskou rozvědkou. V té době též probíhalo intenzivní zákulisní jednání mezi Severní Koreou, Čínou, Japonskem a USA o zastavení severokorejského jaderného programu, jež se právě začalo slibně vyvíjet ve prospěch západních spojenců.
IAF provedlo nálet až 6. září kdy už se Izraelcům zdálo, že se plán operace nepodaří dlouho udržet v tajnosti. Podle ABC předložila izraelská rozvědka americké straně satelitní snímky syrského zařízení i důkazy o severokorejské spoluúčasti. Pro americkou rozvědku to byla další studená sprcha neboť o syrských aktivitách neměla do té chvíle tušení. Zdá se, že neblahé dědictví rozkladu CIA, které začalo za presidentem Carterem jmenovaného admirála Turnera, pokračovalo skandály s odhalením sovětských špionů Amese a Hansena a bylo dovršeno za Tenetova šéfování, ještě není u konce.
O kvalitě izraelských dat není podle vojenského zpravodaje ABC T. Cordesmana pochyb: "Izrael je ve sběru dat velmi důsledný, zejména před agresivní vojenskou akcí a ověřuje si získané zprávy z mnoha na sobě nezávislých zdrojů."
I když už je dnes jasné, že o chystané akci proti syrským objektiům Američané věděli několik měsíců dopředu, nepodařilo se novinářům ještě najít nikoho, kdo vynesl informaci co bylo vlastně cílem bombardování a jak byl nálet úspěšný.V těcgto kruzích, ticho bývá zlověstné.
Dušan Neumann
Konference skeptiků globálního oteplování získala významný hlas
Vědecká konference, která proběhne příští měsíc v New Yorku má v tisku malou publicitu, přestože jejím tématem je problematika klimatických změn a vystoupí na ní 70 odborníků.
Dušan Neumann
Léčba aplikací kmenových buněk v USA
Jedním z prvních exekutivních příkazů prezidenta Baracka Obamy bylo zrušení omezení výzkumu léčby použitím kmenových buněk z lidských embryi.
Dušan Neumann
Ohlédnutí za první prezidentskou debatou
Máme za sebou první debatu amerických prezidentských kandidátů. Málem se nekonala když John McCain oznámil přerušení kampaně a vrhnul se do Washingtonu, aby tam prokázal své prezidentské schopnosti vytvořením nadstranické koalice, která by prosadila tržnější řešení současné finanční krize. Uspěl jen částečně, navíc s opačným výsledkem než o jaký se snažil. Nesourodá aliance Bílého domu a kongresových Demokratů ho nakonec slovy předsedy Sněmovny Harryho Reida vyzvala, aby se do toho nemíchal a opustil Washington.
Dušan Neumann
Měla Gruzie šanci vyhnout se konfliktu s Ruskem?
Z vojenského hlediska to byla pěkně zpackaná operace - bez ohledu na to, kdo vystřelil první. Až do osudného pátku 8. srpna situace na osetijsko-gruzínské hranici svět nezajímala. Marně se prezident Saakašvili snažil obrátit pozornost evropských vlád ke stále se zvyšujícímu počtu útoků osetinských bojůvek proti gruzínským vesnicím.
Dušan Neumann
Kde udělal Saakašvili chybu?
(není všechno jak to na první pohled vypadá)Pokud bych se spoléhal jen to televizní klipy a zprávy oficiálních agentur o střetnutí mezi Gruzíí a Ruskem, nezbytně bych došel k závěru, že gruzínský prezident je samolibý hlupák, který obětoval možná stovky životů k dosažení neuchopitelného politického cíle. Bylo by to jistě velmi povrchní hodnocení odvozené z předhozených televizních štěků připravených k manipulaci veřejného mínění, neboť dnes je daleko důležitější jak se nějaká událost mediálně prodá, než jak skutečně poroběhla.
| Další články autora |
Zemřela Zdena Mašínová, dcera legionáře a perzekvovaná sestra uprchlých odbojářů
Ve věku 92 let zemřela Zdena Mašínová, jejíž bratři za totality utekli ozbrojení na Západ. Čelila...
Po deštích se lesy plní houbami. Tady mají Pražané největší šanci na plný košík
Počasí posledních dnů jako by si čeští houbaři sami vymodlili. Kombinace vydatných dešťů a...
Nejen důchodci jezdí v Praze zdarma. Za MHD neplatí děti a tyto profese, výhody mají i někteří psi
Pražská MHD patří navzdory svému rozsahu k těm nejlevnějším v zemi, i tak může být nákup ročního...
Pražská muzejní noc 2026: Na Florenci se chystá videomapping zdarma, zahraje i Lake Malawi
Více než 60 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí otevře své brány netradičně v nočních...
Mačkáte v MHD tlačítka správně? ROPID vysvětlil, jak dávat znamení bez zmatků
Kdo někdy nervózně mačkal tlačítko v tramvaji pětkrát za sebou nebo hledal ten správný čudlík, není...
Voják před soudem. V Brně začnou projednávat případ pořezání brigádního generála
Městský soud v Brně dnes začne projednávat případ vojáka, který loni v září napadl nožem šéfa sekce...
Srážky několika dodávek s osobními auty blokují D10 u Radonic
Levý jízdní pruh dálnice D10 ve směru na Prahu před odbočkou na Radonice blokují dvě nehody. Na...

Otestujte ekologické čistící prostředky od značky Ukliď si a budete mít domov jako ze škatulky
Úklid s čistým svědomím a maximálním účinkem? Hledáme 40 testerek, které se svými rodinami vyzkouší šetrné a vysoce funkční čistící prostředky od...
- Počet článků 34
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 3043x



















