Chystá se DPH z koronáče

Na ministerstvu financí horečně přemýšlejí, kde najít nějaké peníze na zalepení té strašné díry v rozpočtu. A v duchu rčení, že všechno zlé je k něčemu dobré, rozhodli se zdanit koronáče. Jak na to přišli?

Jednoduše. Koronavirus způsobující nemoc Covid-19 je podle odborníků vlastně starý dobrý známý SARS-CoV, vylepšený o jednu "součástku", díky které je tak neobvykle čilý. Toto vylepšení představuje podle výkladu ministerstva zcela jasnou přidanou hodnotu. Náměstek ministryně Mojmír Šidil se nechal slyšet, že žádný stát nemůže tolerovat daňové úniky a proto bude od 1. ledna příštího roku na každého staršího 18 let uvalena DPH v základní výši 21% z ceny SARS-CoV-2.

Aby v tom nebyl totální hokej jako v pivní DPH, vzali na ministerstvu za vzor poplatek za ČT. Ten musí platit každý, kdo má zásuvku, bez ohledu na to, jestli k ní má nebo nemá televizi. Takže pozitivní/negativní, všechno jedno. Rozhodující pro výběr nové DPH bude skutečnost, že dotyčná osoba má nos.

Na ministerstvu financí mají údajně k dispozici průzkum, podle kterého by si čtvrtina Čechů nechala pro pětník vrtat koleno. Z toho pětníku je zřejmé, že se jedná o průzkum staršího data, nicméně na nový nejsou peníze a podle Mojmíra Šidila se lidi zase až tak moc nemění. Přesto se neočekává, že by si daňoví poplatníci začali v lednu houfně řezat nosy. Díra v koleni se totiž dá jednoduše skrýt, ale roušky tady věčně s námi nebudou. Plastický chirurg Přemysl Koza sice připouští, že v některých případech by odstranění nosu mohlo vést i ke zlepšení vzhledu, zároveň ale důrazně varuje před odstraněním svépomocí nebo nepoučeným laikem v rodině či v hospodě. Navíc z financí zaznívá, že osobu bez nosu poženou bez milosti na rentgen plic. Samozřejmě jako samoplátce.

Novou daň jednoznačně vítá Komora exekutorů. Ne že by neměli exekutoři v dnešní době do čeho píchnout, to opravdu ne, ale na druhou stranu je prý tady i přes masivní reklamní kampaň ještě spousta lidí, kteří si ten spotřební úvěr za výhodných podmínek ne a ne vzít. A právě mezi nimi vidí exekutoři potenciální neplatiče DPH ze SARS-CoV-2 a zdroj nových příjmů.

Ještě zbývá určit cenu, ze které se bude DPH počítat. Na ministerstvu to rozhodně nechtějí nechat na volném trhu. Cena bude stanovena centrálně a prý to nebude žádná lidovka. Holt ta díra taky není malá. A to ještě není všechno. Nebude-li toto opatření dostatečně účinné, bude ještě na virus uvaleno dovozní clo.

Autor: Odstraněný Uživatel | středa 7.10.2020 13:40 | karma článku: 0 | přečteno: 0x

Další články autora

Odstraněný Uživatel

Jak ze mne utěrky udělaly Evropana

Poslední dobou jsem byl, pokud jde o Evropu, celkem skeptický. Hlavně když mně zelená tranzice vyluxovala účet. Patřím totiž ke generaci, jež zažila éru „poručíme větru, dešti“.

26.6.2024 v 14:45 | Karma: 0 | Přečteno: 1x | Diskuse | Společnost

Odstraněný Uživatel

Svatá lež

Tak tady do nás od rána do večera meldují, že dezinformace jsou fujky, což je samozřejmě pravda, ale potom nám v neděli večer v prime timu předloží televizní film Svatá.

20.5.2024 v 19:50 | Karma: 0 | Přečteno: 1x | Diskuse | Miniblogy

Odstraněný Uživatel

S kýmkoliv, s čímkoliv

Ještě jsem ani nechodil do školy a už jsem přemýšlel nad životem. Všiml jsem si totiž, že nejen já, ale každý, koho jsem znal, měl maminku a tatínka. Tenkrát to tak prostě bylo.

20.3.2024 v 11:27 | Karma: 0 | Přečteno: 0x | Diskuse | Společnost

Odstraněný Uživatel

Štramanda na háčku

Když jsem úspěšně prošel první třídou, usoudil můj brněnský dědeček, že je nejvyšší čas, abych začal pytlačit. Zhotovil pro mě nádhernou udici a chystali jsme se spolu vybrat celou Svratku.

16.3.2024 v 10:05 | Karma: 0 | Přečteno: 0x | Diskuse | Společnost

Odstraněný Uživatel

Klimatický žal po nedělní procházce

Když bylo bratrovi šest, dostal k narozeninám nový semišový kabátek. Aby mu to slušelo, až půjde ten rok do školy. Kabátek byl hezký a bratrovi seděl jako ulitý.

10.3.2024 v 10:02 | Karma: 0 | Přečteno: 0x | Diskuse | Společnost

Nejčtenější

Rezignace? Zveřejnit intimní video je zásah do soukromí. Rajchla se zastává i Rakušan

Nespokojený lídr moravskoslezské kandidátky SPD Jindřich Rajchl. (4. října 2025)
8. listopadu 2025  13:28,  aktualizováno  19:13

Nejen členové nové vládní koalice se zastávají poslance za SPD Jindřicha Rajchla při jeho sporu s...

Obluda smrdící sírou drtila vše, co jí stálo v cestě. Zemřelo přes 20 tisíc lidí

Záchranáři pomáhají obětem výbuchu sopky Nevado del Ruíz. (14. listopadu 2025)
12. listopadu 2025  9:47

Sopka Nevado del Ruíz, jež leží v Andách asi 130 kilometrů západně od kolumbijské metropole Bogoty,...

Rajchl obvinil aktivisty, že pronásledují jeho dceru. Chtějí zveřejnit intimní video

Jindřich Rajchl ve štábu hnutí SPD v hotelu Don Giovanni. (4. října 2025)
8. listopadu 2025  9:56

Poslanec za SPD a předseda strany PRO Jindřich Rajchl podal trestní oznámení na aktivisty pod...

Budou platit všichni, vzkazuje Rajchl a chystá žaloby. Zvažoval konec v politice

Jindřich Rajchl
9. listopadu 2025  9:18

Poslanec SPD a předseda strany PRO Jindřich Rajchl prohlásil, že hodlá zažalovat platformu pro...

Bill objal Moniku. Zapomenutý snímek po letech otřásl Bílým domem

Monica Lewinská objímá prezidenta Billa Clintona na dobročinné akci demokratů....
9. listopadu 2025

Seriál Byla to jen vteřina. Zjihlý pohled mladé stážistky, objetí prezidenta a cvaknutí závěrky. Dirck...

Překvapení pro Jihoafričany. Palestinci k nim začali po desítkách emigrovat letadly

Jihoafrický prezident a předseda Afrického národního kongresu (ANC) Cyril...
14. listopadu 2025  21:48

Jihoafrický prezident Cyril Ramaphosa v pátek uvedl, že jeho země začala vyšetřovat původ letadla,...

Ve Stockholmu najel autobus do zastávky. Na místě je několik mrtvých a zraněných

Zastávka ve Stockholmu, do které najel autobus. (14. listopadu 2025)
14. listopadu 2025  16:42,  aktualizováno  20:59

Aktualizujeme Při autobusové nehodě v pátek odpoledne ve Stockholmu zemřelo několik lidí. Na místě jsou i...

Dítě na přání. Šéf OpenAI Altman investuje do editace genů embryí

Generální ředitel společnosti OpenAI Sam Altman spustil projekt kryptoměny...
14. listopadu 2025  20:32

Máte zájem o dítě bez dědičných chorob, s vyšším IQ, silnějšími kostmi či preferovanou barvou očí?...

Fico chce odvolat vicepremiéra Kmece kvůli podezřelým dotacím

Na snímku vlevo místopředseda vlády Peter Kmec a vpravo premiér Robert Fico....
14. listopadu 2025  20:15,  aktualizováno  20:31

Slovenský premiér Robert Fico navrhl odvolání vicepremiéra pro plán obnovy a znalostní ekonomiku...

  • Počet článků 10
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1x
Dívám se kolem sebe a často se nestačím divit, co všechno se dnes může stát, jaké problémy řešíme, čemu věnujeme pozornost. A říkám si, proč a kam se ztratil ten starý dobrý selský rozum?
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.