Aprílový žert na učitele o zkrácení školního roku do konce května

A prázdniny by tímto byly posunuté na období od začátku června do poloviny srpna. Odhaduji že realita nebude mít do této tragikomedie daleko, navíc s tou nevýhodou, že to bude po kolečkách upřesňováno vždy až na poslední chvíli.

Známá mi o tom hovořil jako o hotové věci,  na základě toho že to posílal na zelený čtvrtek zástupce ředitele. Tak jsem si to od ní nechal ocitovat:
Vážené kolegyně a vážení kolegové!

Vycházejíce z metodického pokynu MŠMT můžeme následovat následující:

 pan ministr Plaga ustoupil tlaku min. zdravotnictví a s konečnou platností změnil rozsah rozsah školního roku. Školní rok 2020 - 2021 Bude končit  31 května s tím, že nebude nutné naplnit všechny výstupy, které byly pro daný školní rok plánovány.

Pro nás to prakticky znamená to, že zrušíme hodnocení za 3. čtvrtletí (plánované na půli dubna) a se začátkem května připravíme podklady pro závěrečné hodnocení v daném ročníku. Výhodu budou mít vyučující prvního stupně, kteří alespoň své rotující žákyně a žáky uvidí.
Není pravdou, jak včera říkali na TV Nova, že další školní rok začne 1. srpna (Je to neděle.)  ve skutečnosti začne V pondělí 16. srpna. Vše probereme na pondělní poradě, kterou tímto svoláváme.
Za celé vedení přeji příjemné svátky.
PS: Pokud jsem vás vyděsil, tak se podívejte do kalendáře a napijte se na zdraví.
Tedy nepochopitelně přehlédla pointu. Na její omluvu se patří říci, že je přesvědčena o tom, že se základní školy letos neotevřou vůbec - a to ani na podzim. Takže tento aprílový scénář by do toho zapadal. Ostatně vloni podobné prognózy vyšly do puntíku. Její důvěryhodný zdroj z vyšších kruhů jí už koncem loňského května upozorňoval, že školy sice v září otevřou, ale v říjnu nadlouho zavřou. Co mi však na její jobovce hned od první zmínky nesedělo, bylo náhlé naplánování tak dlouhého horizontu. Vláda přece donekonečna oddaluje otevírání škol salámovou metodou. Stačí se podívat na přísliby z konce ledna  nebo z konce února. Vždyť ještě 23.února psaly noviny o návratu části žáků v prvním týdnu března jako o hotové věci. Pak však bylo kvůli sehnání argumentů pro další nouzový stav vytvořit psychózu prudkého zhoršování situace, což s sebou neslo i nutností zazdít docházku i těm nejmenším.
Nyní se pro změnu vymýšlejí zcela absurdní podmínky, kvůli kterým to bude jen obtížně uskutečnitelné -  naprosto zbytečné testování (lékařské argumenty od 29.minuty zde: https://vimeo.com/530548665 ) navíc nevhodnými testy a neobhajitelná rotace 1 stupně.

Autor: Jiří Nebřenský | pondělí 5.4.2021 21:15 | karma článku: 13,21 | přečteno: 531x

Další články autora

Jiří Nebřenský

Rok od vzniku organizace lékařů používající oxid chloričitý proti covid-19

COMUSAV - Světová koalice pro zdraví a život - slaví rok od svého vzniku a od oficiálního nástupu používání oxidu chloričitého lékaři.

26.5.2021 v 12:32 | Karma: 5,99 | Přečteno: 218x | Diskuse | Politika

Jiří Nebřenský

Kolik nás stojí nalezení jediného pozitivního v rámci plošného testování? Milión?

Tímto článkem prosím čtenáře o radu, neboť přesnou odpověď jsem nedokázal vydedukovat. Na to je především potřeba odhad, kolik procent těchto testů je propláceno zdr.pojišťovnami.

23.5.2021 v 18:39 | Karma: 19,66 | Přečteno: 466x | Diskuse | Politika

Jiří Nebřenský

Na návštěvě domácnosti postižené duchem Corona hysterie

Nadpis není přesný, do domácnosti, ani na zahradu, jsem vůbec vpuštěn nebyl. Rok nepustili na zahradu ani vlastní děti. Považuji za lepší umřít na cokoliv než takto zaživa umřít na strach.

21.5.2021 v 23:04 | Karma: 27,51 | Přečteno: 1105x | Diskuse | Společnost

Jiří Nebřenský

Expert varuje před mutací aneb vhodné akademické téma v reálném životě zcela nepoužitelné

To nejdůležitější zaznělo až na úplném konci rozhovoru .....že většina populace tu nemoc již prodělala a ani o tom neví..

3.5.2021 v 0:55 | Karma: 25,50 | Přečteno: 622x | Diskuse | Politika

Jiří Nebřenský

Salámová metoda zpřísňování kritérií pro rozvolnění

Poslední kritérium zřejmě bude, aby v ČR uplynul jeden týden bez toho, aniž by někdo umřel. To se nikdy nestane, stejně jako návrat do normálního života.

30.4.2021 v 21:47 | Karma: 31,05 | Přečteno: 676x | Diskuse | Politika

Nejčtenější

O solitérech v Praze. Některé stavby jsou jako pěst na oko. Třeba panelák v Braníku

Solitér v Branické ulici
1. března 2026

Kdo viděl film Tam na konečné z roku 1957, pravděpodobně ho zaujalo nejen zpracování v duchu...

Galerie: Tramvaje ze Škody míří do Itálie i Německa. Takhle vypadají české vozy pro Evropu

Tramvaje ForCity Smart Bonn pro SWB jsou moderní obousměrné tříčlánkové a 100%...
4. března 2026  6:47

Většina Čechů zná tramvaje Škoda především z pražských ulic nebo z dalších krajských měst. Jen...

Záhadné schody v Kunratickém lese mají vysvětlení. Sloužily při šlechtických honech

Zaniklé schody v Krčáku
3. března 2026

V srdci Kunratického lesa chátrají podivuhodné schody, které vedou „odnikud nikam“. Před bezmála...

Kam v březnu v Praze zdarma? 7 tipů od poslechovky po pochod ve Stromovce

Okolí holešovického Výstaviště a Stromovky změní podobu. (23. listopadu 2024)
28. února 2026  18:35

Vybrali jsme sedm pražských akcí zdarma – koncerty, festival, výstavy i přednášky, které můžete...

Lavičky v „Sherwoodu“ u stanice Praha hlavní nádraží zmizely. Proč se vrátí jen 40 procent?

Návrh českého studia re:architekti, který se umístil v soutěži na třetím místě...
26. února 2026  12:37

Z Vrchlického sadů kolem železniční stanice Praha hlavní nádraží byly během posledního únorového...

Povodí Moravy začalo po zimě plnit vodní nádrže

ilustrační snímek
5. března 2026  13:44,  aktualizováno  13:44

Státní podnik Povodí Moravy začal po zimě plnit vodní nádrže, cílem je mít dostatečné zásoby vody...

Ve Žďárských vrších začínají hnízdit sokoli na Čtyřech palicích, potřebují klid

ilustrační snímek
5. března 2026  13:43,  aktualizováno  13:43

Ve Žďárských vrších začíná znovu hnízdit pár sokolů stěhovavých. Loni tam po desítkách let sokoli...

Prodejce na Chomutovsku vzal nůž na inspektora, který kontroloval obchod

ilustrační snímek
5. března 2026  13:34

Prodejce na Chomutovsku při běžné kontrole vytáhl nůž na inspektora. Kriminalisté čtyřicetiletého...

Pošta uspěla ve sporu s exmanažerem, chce nahradit škodu způsobenou phishingem

ilustrační snímek
5. března 2026  13:30,  aktualizováno  13:30

Nejvyšší soud (NS) zamítl dovolání bývalého manažera České pošty Lukáše Svobody, jenž podle...

Konec nedochuceným salátům. Objevily jsme zázračné zálivky Fermato
Konec nedochuceným salátům. Objevily jsme zázračné zálivky Fermato

Fermentace dokáže proměnit známé suroviny v chuťově komplexní zážitek. Naše redaktorky proto vyzkoušely dvě salátové zálivky od moravské značky...

  • Počet článků 26
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 546x
Zajímá mě duchovní Pravda, kdo je Bůh a jak a proč dopouští, že se děje zlo?

Bůh dovoluje aby ke zlu docházelo z toho důvodu, že dává všem lidem svobodu. Tedy nemá nás jako své loutky na provázku a ani zlé lidi nelikviduje na počkání. Na druhou stranu někdy dokáže zasáhnout a před zlem ochránit. Má to svoje pravidla.

Tedy reinkarnace implatovaná do katolické a pravoslavné,nauky jako fyzická forma očistce?

A proč ne? Pokud chce bůh pro lidi to nejlepší,  tak po smrti připraví pro člověka nejlepší plán jak dosáhnout sjednocení v Kristu. Pokud by nejúčinnější podoba tohoto plánu byl  opětovný návrat do dalšího života, lidské nauky či dogmata zapovídající možnost reinkarnace s tím nic nezmohou. 

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.