Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

UFO - realita všedního dne!

Zvláště poslední dobou se to v médiích mimozemšťany jenom hemží. Je to pouze snaha bulvarizovaných médií přitáhnout pozornost, nebo mocní tohoto světa lidstvo připravují na předložení důkazů o jejich existenci?

Se zájmem jsem si dnes přečetl úsměvný článek Miloše Čermáka – Až přistanou mimozemšťané… Veselé čtení, které při bližším pohledu a zamyšlení nemá v některých aspektech daleko ke skutečnému průběhu událostí.

Představte si tyto tři situace:

 

1.)  Že mimozemšťané existují, ve více či méně vzdáleném vesmíru, je téměř jisté. I stane se, že opravdu přistanou na naší planetě a zrovna vy budete ten,  kdo je uvidí první. Budete nadšeni. Osud vybral zrovna vás! Jste první, kdo se setkal s inteligentní bytostí z jiné planety! Realita bude ovšem krutá. Většina lidí vám pravděpodobně neuvěří. Takže buďto si to necháte raději pro sebe, nebo se většinou vystavíte posměchu. Otázkou zůstává – jak přesvědčíte ostatní, že jste je skutečně viděli?

2.)  Představte si sami sebe v kosmické lodi, postavené na Zemi. Pohybujete se vesmírem rychlostí dalece převyšující rychlost světla. Časem se přiblížíte k obydlené planetě. Nedáte o sobě vědět a tajně planetu zkoumáte. Žijí na ní podivné bytosti. Jak vás asi přivítají…? Po čase zjistíte o obyvatelích vše. Nenávidí se často mezi sebou. Bez lítosti se zabíjejí kvůli sebemenšímu prospěchu. Vedou vzájemně války s mnoha miliony obětí. Mučí jeden druhého, ničí svoji planetu. Lež a přetvářka jsou na denním pořádku.

Jak tedy přivítají vás – cizí rasu? Když si tak moc ubližují i mezi sebou? Ukážete se jim, nebo se raději budete snažit svoji přítomnost co nejvíce utajit?

(Podobnost v chování obyvatel neznámé planety s chováním lidí na Zemi je  čistě náhodná…)

3.)  Nyní si sebe představte třeba jako vedoucího představitele nějaké světové velmoci. Ráno se vzbudíte – někdo vám klepe na dveře. Ještě rozespalý otevřete a kdo že to přišel na návštěvu? Ufon! ,,Ahoj, jsem z planety GX629 a přiletěl jsem na kontrolu.“ ,,Na jakou kontrolu?“- ptáte se. ,,No přeci my jsme stvořili Adama a Evu a jdeme se podívat, jak u vás vývoj pokračuje.“ Záměrně to píši zlehčujícím tónem. Ona situace by totiž nebyla zdaleka tak jednoduchá. Většina obyvatel planety je věřících. A teď si představte, co by to s lidstvem udělalo, pokud by zjistilo, že jej vlastně stvořili mimozemšťané? Mnohem méně zásadní zprávy mají obrovské celosvětové důsledky. Opravdu byste předstoupili před televizní štáby a představili se s mimozemskou návštěvou? Nebylo by lepší vše utajit a eventuelně využít návštěvu rozvinutější inteligence k vývoji nových technologií?

  

 

Nechci teď spřádat žádné konspirační teorie, ani polemizovat o tom – kdo nás stvořil. Pouze jsem chtěl nastínit různé situace a vybídnout čtenáře k zamyšlení.

Osobně si ale myslím, že Däniken má v podstatě pravdu. Myslím si také, že Bůh existuje a není až tak důležité, kdo si co za tímto slovem přesně představuje. Protože pokud nás opravdu stvořili mimozemšťané, kdo potom stvořil je…?

O tom zase až někdy příště.

Autor: Miroslav Moravec | pondělí 6.7.2009 17:02 | karma článku: 17,62 | přečteno: 1985x
  • Další články autora

Miroslav Moravec

Existuje u nás svoboda slova?

Občas čtu diskuse pod některým z článků. Často jsou názory některých našich občanů takové, že mi z nich běhá mráz po zádech a nechce se mi věřit, že by opravdu měl někdo takový názor.

16.6.2012 v 15:16 | Karma: 14,12 | Přečteno: 1018x | Společnost

Miroslav Moravec

Kdo chce být zdravý – jde na poštu

Trápí vás zdraví a zároveň děsí regulační poplatky? Chcete být zdrávi a cítit se svěže? Dle rady většiny lékařů je velmi zdravá procházka. A každý člověk by měl minimálně jednu denně absolvovat. Obzvláště potom svůj nápad doporučuji lidem s nízkým tlakem. Nač brát drahé léky na zvyšování krevního tlaku? (Spousta z nich má navíc vedlejší nežádoucí účinky!) Na České poště se vám krevní tlak zvedne okamžitě! Stačí pouze vejít dovnitř a podívat se na obrovskou frontu, která se táhne až ke dveřím. Výhodou také je, že sem můžete přijít v kteroukoliv denní dobu a množství lidí čekajících na poštovní služby bude pořád stejné.

12.3.2012 v 21:04 | Karma: 18,94 | Přečteno: 1007x | Společnost

Miroslav Moravec

Tak nám zabili chřipku…

Vědci objevili důkazy o existenci "netopýří“ chřipky, oznámil v pondělí v odborném článku americký časopis Proceedings of the National Academy of Sciences . Zvířata se živila ovocem a hmyzem, ale na lidi neútočila. Přesto vědci nevylučují možnost zprostředkovaného přenosu na člověka. Smísí-li se "netopýří" chřipka s běžnější formou, může podle CDC dojít k promíchání genů a vzniku nebezpečnější mutace – cituji z médií...

28.2.2012 v 12:00 | Karma: 18,54 | Přečteno: 1084x | Společnost

Miroslav Moravec

Feministky budou mít vlastní kupé

"Oddíl pro dámy nabízí ženám a dívkám jistotu, pocit bezpečí a dostatek informací o průběhu cesty. Některým ženám není příjemné sedět v uzavřeném prostoru s muži," vysvětlil nám mluvčí drah Petr Šťáhlavský.

8.2.2012 v 17:43 | Karma: 19,96 | Přečteno: 1051x | Cestování

Miroslav Moravec

Slepice v České televizi

Čím to asi bude...? Už se nemohu dívat ani na večerní zprávy na ČT1. Kdysi ještě částečně přinášející nějaké informace, dnes snůška bulváru... Délka pořadu se prodloužila, ale informací není víc. Pouze se prodloužily některé komentáře a to často o věcech, které většinu lidí těžko budou zajímat. Navíc některé reportáže se s menší obměnou opakují i několik dnů za sebou, aniž by zazněla nějaká nová informace. Nemluvě o tom, že jsou často nepřesné, tedy i nehodnověrné.

26.1.2012 v 14:21 | Karma: 23,55 | Přečteno: 1655x | Média
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Kompletní OH 2024 v Paříži díky televizi Telly

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Získejte 100 televizních kanálů na 30 dní zcela zdarma díky internetové televizi Telly. Součástí...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Vláda schvaluje „český“ Green Deal. Prudce zdraží benzin, uhlí i stavby

17. července 2024

Premium Benzin a nafta podraží od roku 2027 až o deset korun, stavět nové domy bude složitější kvůli...

Šéfka Tajné služby USA rezignovala. Čelila kritice za atentát na Trumpa

23. července 2024  16:40,  aktualizováno  16:58

Šéfka Tajné služby Spojených států Kimberly Cheatleová rezignovala po atentátu na bývalého...

Brněnští lovci zatmění využili letoun NASA, vyfotili i oranžovou kometu

23. července 2024  16:55

Nejen ze země, ale premiérově také ze vzduchu pozorovala dubnové zatmění Slunce ve Spojených...

V Paříži před OH znásilnili Australanku, s cáry šatů vběhla do prodejny kebabu

23. července 2024  16:44

Francouzská policie vyšetřuje případ Australanky, která uvedla, že ji v centru Paříže znásilnilo...

Z vrcholů v Jizerských horách mizejí kříže, osiřel Holubník i Ptačí kupy

23. července 2024  16:33

Z vrcholu Holubníku v Jizerských horách zmizel v uplynulých týdnech dřevěný kříž. Na ztrátu symbolu...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 51
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2632x
Jsem pravicově zaměřený chovatel zvířat. Zajímající se o vše kolem nás.