Ohlédnutí za rokem 2011
1) V prosinci 2010 začal platit grafikon vlakové dopravy platný pro rok 2011. Na některých tratích skončila pravidelná vlaková doprava. O rok později (tedy asi 2 týdny zpět) se situace nemění k lepšímu, úsporná opatření se dotýkají několika dalších tratí. Na druhou stranu v září vyjel RegioJet na trasu Praha - Ostrava a začal konkurovat Českým dráhám. Ač má projekt jisté porodní nemoci a mezi dopravci vypukla přestřelka mj. na téma ztrátovosti, hodnotím vstup konkurence jako pozitivní změnu pro cestujícího. 2. listopadu jsem otestoval RegioJet z Ústí nad Orlicí do Prahy a vlakový servis RegioJetu mne vážně nadchl.
2) Český národ byl v listopadu svědkem obstrukcí opozice. K ničemu to v podstatě nevedlo. Byli jsme svědky až komických výstupů opozičních poslanců (někteří vystoupili pravděpodobně vůbec poprvé). Viděl jsem mnoho komedií, ale žádná z nich neměla na tuhle frašku pánů poslanců.
3) I cesta může být cíl (poprvé): V únoru jsem byl vůbec poprvé ve Francii. Vzhledem k tomu, že jsem navštívil Lotrinsko, zvolil jsem cestu přes Německo vlakem. Ještě dlouho budu vzpomínat na dvě jízdy vlakem ICE, dvě jízdy vlakem TGV, byl to fakt zážitek...a od návštěvy Francie je tónem pro sms na mém mobilu znělka SNCF, je fakt skvělá :)
4) I cesta může být cíl (podruhé): V červenci jsem po 3 letech jel s kamarády na Ukrajinu. Vlakem do Bratislavy, pak nočním vlakem přes celé Slovensko, autobusem do Užhorodu a pak ukrajinským vlakem do Kyjeva. I přes určité potíže to byla velmi zajímavá cesta, především jízda vlakem za dne přes Karpaty byla nezapomenutelná. Doporučuji vyzkoušet, je to vskutku nádherná trasa.
5) Letní stáž na Slovensku - léto jsem strávil z větší části v Partizánskem, kde jsem stážoval v organizaci E@I. Různé úkoly, mnoho zážitků...
6) V říjnu vyšlo nové vydání Ubuntu, tentokrát s označením 11.10 Oneiric Ocelot. Nicméně, nové vydání mne neoslovilo, především kvůli prostředí Unity, které je sice možná uživatelsky příjemné pro nováčky, pro ty, kteří jsou ale zvyklí na klasické GNOME, je Unity spíš problém. Prozatím na mém notebooku zůstává Windows XP a Ubuntu 11.04 Natty Narwhal.
7) Od září 2011 mohou cestující v Brně na zastávce Loosova využít neobvyklého přístřešku v podobě blobu. Až mne překvapuje, že prozatím nebyl blob významně poničen vandaly.
8) Život není jen studium a práce, ale i chvíle oddechu. Ze zajímavých filmů, které jsem viděl, doporučuji následující: Den cvoka (výborná polská tragikomedie), Kray (ruské drama z doby po 2. světové válce) a série o agentu James Bourneovi.
9) Zajímavý web: když jsem 23. prosince kupoval Jägermeister a byl jsem ve Vaňkovce, napadlo mne najít nějaký server, který shromažďuje akce jednotlivých řetězců. Google mi nabídl server www.kupujete.cz, kde jsem našel přehled akčních nabídek Jägermeisteru a tak jsem nakonec Jägermeister pořídil ne v Intersparu, ale v Albert Supermarketu. Perličkou bylo to, že v Albert Hypermarketu bych pořídil Jägermeister 0,7 l o 10 Kč dráž. V souvislosti se zvýšením DPH a očekávaným zdražením takový portál jistě bude vhod nejenom mně :)
10) Na podzim byla dokončena rekonstrukce ulice Joštova a Komenského náměstí v Brně. Nová podoba bulváru, kde nově nejezdí tolik aut a je zde více stromů, mne příjemně překvapila.
11) Přání: Vážení čtenáři, chtěl bych Vám na tomto místě poděkovat za návštěvy mého blogu a popřát Vám, abyste prožili vánoční svátky v klidu a míru s těmi, které máte rádi a rok 2012 byl pro Vás úspěšný. -mir-
Miroslav Hruška
Jedna jízdenka vládne všem
Jedna jízdenka vládne všem, jedna jim všem káže, jedna všechny přiveze, dopravce prováže. Ale jak ji získat?
Miroslav Hruška
Jak si zpřehlednit prohlížeč?
Taky máte potřebu mít v prohlížeči otevřeno mnoho stránek, přesněji v terminologii prohlížečů panelů (a ne jen vše mít v záložkách)? Já už teď tolik ne, dříve během studia na vysoké jsem tu tendenci měl.
Miroslav Hruška
Ze života Jana Marka - pohled člověka se zdravotním postižením na situaci nejen v dopravě
Každý běžný den cestuje veřejnou dopravou mnoho lidí, včetně těch se zdravotním postižením. Každý z nich vnímá při cestování různé problémy, které nám nemusí být zcela zřejmé. O nich jsem v polovině února hovořil s Janem Markem.
Miroslav Hruška
Sáňkování ve švýcarském stylu
Tahle zima radovánkám na sněhu příliš nepřeje. I když v noci z 11. na 12. února přes noc napadl sníh a Brno se pokrylo aspoň na chvíli do zimního kabátku, bylo to málo. Zvu Vás na sáňkářský výlet do Švýcarska (a na závěr na pivo).
Miroslav Hruška
Nočním vlakem napříč Polskem - aktualizovaný průvodce pro rok 2020
V lednu 2019 jsem na svém blogu poprvé publikoval podrobného průvodce cestováním nočními vlaky v Polsku. Jako každý rok však dochází k úpravám, proto v následujícím článku zhodnotím aktuální situaci.
| Další články autora |
Zemřela Zdena Mašínová, dcera legionáře a perzekvovaná sestra uprchlých odbojářů
Ve věku 92 let zemřela Zdena Mašínová, jejíž bratři za totality utekli ozbrojení na Západ. Čelila...
Nejen důchodci jezdí v Praze zdarma. Za MHD neplatí děti a tyto profese, výhody mají i někteří psi
Pražská MHD patří navzdory svému rozsahu k těm nejlevnějším v zemi, i tak může být nákup ročního...
Pražská muzejní noc 2026: Na Florenci se chystá videomapping zdarma, zahraje i Lake Malawi
Více než 60 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí otevře své brány netradičně v nočních...
Z elektrokola se za pár tisíc stane raketa. Policie na přečipované stroje nestačí
Mnozí prodejci elektrokol na webech nepřímo vybízejí zákazníky k porušování pravidel. Lákají na...
Pavel na Vysočině vyjel na stožár a vyjádřil se ke zrušení poplatků za ČT a rozhlas
Prezident Petr Pavel u financování a provozu prostřednictvím poplatků neviděl nic, co by...
Zlínský kraj letos přispěje 14 milionů korun na vznik 11 filmů
Filmy, seriály i dokumenty natáčené ve Zlínském kraji získají letos z krajského programu na podporu...
Záchranná služba Pardubického kraje má nové vzdělávací a výcvikové středisko
Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje má nové vzdělávací a výcvikové středisko. Vzniklo...
V pražské škole ukrývají poklad starý stovky milionů let. Děti nejvíc fascinuje Lucy
Když se řekne paleontologie, většina lidí si vybaví muzea, vědecké ústavy nebo expedice za...

Chata k celoročnímu užívání v klidné lokalitě terasa, sklep, vlastní studna, velký pozemek
Křimov, okres Chomutov
2 490 000 Kč
- Počet článků 326
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1987x




















